swieta rynek

W sobotę, 21 grudnia, na olkuskim rynku zapłonie harcerskie ognisko, odpalone od Betlejemskiego Światełka Pokoju, które jak co roku, olkuscy harcerze odbierają w Krakowie od skautów słowackich. Organizatorami tego niecodziennego wydarzenia jest Komenda Hufca w Olkuszu. Mieszkańcy będą mogli odebrać Światełko Pokoju w godzinach 14:00-19:15.

– Zaplanowaliśmy również wspólne śpiewanie kolęd przy akompaniamencie gitary i mamy nadzieję, że olkuszanie chętnie do nas przyłączą – zaprasza Anna Gęgotek, komendantka olkuskich harcerzy. To nie jedyne świąteczne wydarzenie tego dnia na olkuskim rynku. O godzinie 14:00 rozpocznie się wspólna Wigilia dla olkuszan, podczas której będzie można skosztować tradycyjnych, wigilijnych potraw. Podczas Wigilii na olkuskim rynku zostanie rozdanych przeszło 700 porcji świątecznych dań. Spotkanie będzie przede wszystkim okazją do złożenia sobie życzeń i dzielenia się opłatkiem.

 

Jak co roku, organizatorami Wigilii są: poseł na Sejm RP Jacek Osuch przy współpracy z Burmistrzem Miasta i Gminy w Olkuszu, Starostą Powiatu Olkuskiego, Związkiem Strzeleckim „Strzelec” i olkuskimi parafiami. 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze