plakat wigilia na rynku

W najbliższą sobotę na olkuskim rynku odbędzie się Wigilia dla mieszkańców. Organizatorem jest poseł Jacek Osuch, przy współpracy władz Olkusza, dobroczyńców i miejscowych parafii.

Wigilijne spotkanie rozpocznie wspólna modlitwa i poświęcenie opłatka. Harcerze z hufca ZHP w Olkuszu przekażą mieszkańcom betlejemskie światełko pokoju. Po złożeniu życzeń zaplanowano artystyczne występy i wspólne śpiewanie kolęd. Dla uczestników przygotowano 800 porcji tradycyjnych świątecznych dań: pierogów, barszczu, ryby i kapusty z grochem. 

– Dzięki sponsorom możemy wydać ponad 550 paczek świątecznych dla najuboższych. W paczkach o wartości około 50 złotych każda, są m. in.: 1 kg polędwicy sopockiej, kawa, herbata, brzoskwinie, ciasto, słodycze – mówi poseł Jacek Osuch.

Wigilia rozpocznie się o godz. 14.00.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
26 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
nn
nn
9 lat temu

a ja powiem tak, NIECH NIE WIE LEWICA CO CZYNI PRAWICA. Bogatsi zasponsorowali podarki to CHWAŁA IM ZA TO, niech im się to w dwójnasób zwróci. Organizatorzy natomiast, powinni taką uroczystość zrobić np w Domu Kultury bez fotek i upubliczniania ich w gazecie. Nie wszyscy muszą widzieć kto był, kto brał i czy mu się należy.

Ehh
Ehh
9 lat temu

Ja swoje przekazałem i zdania nie zmienię. Co złego to nie ja, Zdrowych i Wesołych Świąt wam, życzę….Żegnam.

Interiada
Interiada
9 lat temu

Powiem tak….Stop dla kłótni. Wigilia jest ok, pokłony dla wszystkich co sie przyczynili to tego przedsięwzięcia. Jacek i Kmita….wstyd komentować ich zagrywek podczas wyborów i po nich. Widać co i jak. Ale i jest w tym racji, że Postać Posła, kojarzy mi się z Ojcem rydzykiem, TRWAM i wigilią dla ubogich….z niczym więcej, może o to chodzi Ehh. Ubogich mamy wielu, a bezrobocie masakryczne….niebawem zostaną tylko radni w tym mieście, bo dla młodych nie ma tu miejsca….a z tego co widzę, to i starsi nie czują się komfortowo…Wszyscy myślą, że Piaśnik coś zmieni….i Błąd! Nic nie zmieni, Radnych ammy tylko po to, aby mieli pieniądze, a Burmistrz….jest dobry przed wyborami…a po wyborach….sami wiecie. Wesołych świąt życzę!

Ehh
Ehh
9 lat temu

Jestem starszym rodowitym mieszkańcem Olkusza, i masz rację, nie mogę się odnaleźć w tym co się stało na przestrzeni kilku lat z naszym pięknym miastem.Jeśli chodzi o Posła i Kmitę, zwyczajnie są w mojej opinii fałszywi, czego doświadczyłem na własnej skórze, i jak już wspomniałem, nie mam nic do inicjatywy wigilli..tylko wszyscy dziękują jackowi za ten wyczyn, a nie jemu należą się pokłony. Do tego, co roku nic nie robi wielkiego, tylko pochody z ojcem rydzykiem i wigilia dla ubogich…może by tak coś zmienić w tym wszystkim, nie wiem o co Ci chodzi z Audi posła? zazdrościsz mu auta czy co? nie rozumiem. Zobacz na owoc moich wypocin….a np polaka….widzisz plusy i minusy? dziwnym trafem mam sporo plusów pod komentarzami…czyli są ludzie, którzy obiektywnie patrzą na to wszystko. To jest forum publiczne o osobach publicznych Wam płacą za takie słodzenie Jackowi? ja się go nie czepiam, ale jak widzę wpis „piękna inicjatywa… Gratuluje Osuchowi” to wybacz…..

kątem oka
kątem oka
9 lat temu

Kim jesteś ehh? Starym zgorzkniałym człowiekiem który nie potrafi się odnaleźć w obecnej rzeczywistości? Nie jesteś obiektywny to po pierwsze, a po drugie uporczywie czepiasz się niewłaściwych osób.O ile mnie pamięć nie myli, to chyba podobnej treści wpisy zamieszczałeś w ubiegłym roku. Są w każdym razie tak podobne do siebie, że prawdopodobnie chodzi o tą samą osobę. Nie uważasz nadal, że należało zlicytować Audi posła, a uzyskaną kwotę przeznaczyć na organizację wigilii na olkuskim rynku? Takie pomysły padały w ubiegłym roku. Widocznie zdaniem sprawiedliwych, samochód ten stracił na wartości na tyle, że w tym roku dali mu spokój. Określ co cię boli, bo to jedyny sposób aby ci można było pomoc. Porozmawiaj o tym najlepiej z tym, który twoim wrogiem nie jest, a pod którego adresem kierujesz niczym nie uzasadnioną krytykę.

Ehh
Ehh
9 lat temu

każdemu starszemu na forum piszesz, ze wiesz kim jest? czy bawisz się w ezoterykę? Jedyne co moge Ci powiedzieć to, że zapewne mógłbyś moim wnukiem być. Zatem szanuj innych odbiorców, bo mogą mieć większy bagaż doświadczenia w życiu.

Ehh
Ehh
9 lat temu

I komu tu nerwy puszczają? A gdzie napisałem, że wigilia na rynku to zła inicjatywa? bardziej chodziło mi o podziękowania dla Jacka! Chłopie zorganizować plac pod taka okoliczność to dla pana posła nic wielkiego piastując jego stanowisko w tym mieście, ja tylko nadmieniłem, ze podziękowania należą się darczyńcom….czytaj ze zrozumieniem. Skąd wiesz, że mnie nie tykają? Miałem kilka zajść z Posłem i uwierz mi, że nie należały do przyjemnych. Stąd piszę ku przestrodze, aby ludzie wiedzieli, ze nie jest taki kochany jakby się mogło wydawać. odnośnie Kmity, nic nie mam do cżłowieka, ale przez jego kampanię…zwyczajnie nie mogę patrzeć na niego, bo jeszcze trochę a w lodówce miałbym jego zdjęcie! Poza tym z nim też miałem kilka zajść. I wydawałoby się, że ludzie z ich stanowiskiem są kulturalni…nic bardziej mylnego! Oj widzę, że sporo masz z tego, że umieszczasz takie wpisy…mało tego wielkimi literami:) Kończąc tę nierówna walkę pozdrawiam Cię polaczku.

Polak 1
Polak 1
9 lat temu

Ehh, widac ze kompletnie puszczają ci nerwy , nawet nie pamiętasz co pisałeś , wiem kim jesteś , bardzo bym chciał aby Olkuszanie patrzyli na ciebie z politowaniem ,i dlatego proszę abyś sie ujawnił i ze wstydu spalił za twoje wpisy , bo jak na razie sa one warte tyle co ty , atakujesz Osucha , porównujesz go do chama , Kmite ,mówiąc ze jest nienormalny , a oni nawet cię nie tykają , i kto tu jest chamem i nienormalnych , masz pełną możliwość zrobic wigilie zdecydowanie lepiej , tak przynajmniej wynika z twoich wypowiedzi ale i z chęci , bo rozumiem ze po to te wszystkie wpisy obrazające tych Panów abyś sam mógł zorganizować taka wigilie na Olkuskim Rynku , juz teraz mogę przewidzieć twój następny ruch czy wpis , ale powiem ci tak : śmieje sie z takich jak ty zakompleksionych maluczkich ludzików , prawdopodobnie nawet nie możesz zabardzo spoglądać w lustro , bo nie wytrzymujesz juz sam ze sobą , szkoda mi czasu na polemikę z tobą .OSUCH , KMITA. JESTEŚCIE WIELCY ,DZIĘKUJEMY !

Ehh
Ehh
9 lat temu

Mało tego…w swoich wypowiedziach nikogo nie obraziłem…a Ty mnie kilkukrotnie, nabijanie się z chorób osób starszych i konieczności zażywania leków jest wysoce niestosowne…zwyczajnie brak Ci argumentów, oraz obycia z polemiką na poziomie. Kurcze, aż jestem Ciekaw czy masz coś z tego sączenia jadem na każdą krytykę jacka? W sensie materialnym oczywiście:)

Ehh
Ehh
9 lat temu

A ja chętnie bym tobie polaczku radził zażyć jakieś leki, bo jeśli nie jesteś rodziną/przyjacielem/ Jacka…to albo jesteś nienormalny, albo jesteś Kmitą. Tylko Łukasz potrafi tak zawzięcie bronić swego pana. Co tym masz z tym nazwiskiem?? Aż tak Cię ciekawi z kim piszesz? Strażnik olkuski się znalazł! może sam napisz swoje nazwisko, bo jak na razie widzę, że Ty sączysz jad do mojej osoby, ja tylko wyraziłem swoje stanowisko wobec osoby publicznej jaką jest pan poseł w naszym mieście! Wybacz, ale w mojej opinii ludzie, którzy chleją pod sklepami i nawet nie pamiętają kim byli, nie powinni dostać paczek dla biednych..nie są biedni….złożyłem Ci, życzenia, więc myślałem, że zakończysz tę bezsensowna kłótnię odwzajemniając je…ale ty jesteś na tyle zaślepiony osoba jacka, że sączysz jad dalej. Wybacz ale z takimi osobami nie mam zamiaru konwersować, bo lubię polemikę na poziomie, a nie zawziętą walkę na słowa.

Polak 1
Polak 1
9 lat temu

[quote name=”Ehh”]W moim wieku stale bierze się leki…..w innym wypadku nie żyjesz:) Co do picia….na wigilię przyszli sami tacy, co bez picia nie Po ostatnich wyborach nawet patrzeć nie mogę na niego i Kmitę. Przypomina mi się przedstawienie z udziałem pacynek.[/quote] do Ehh. Po pierwsze leki: bierzesz za mała dawkę albo sa one kompletnie nietrafione bo jad , nienawiść , zazdrość juz nie sączysz ale wylewasz ogromnym wodospadaem.Po drugie :człowiek jest człowiekiem, i niekoniecznie w roli w jakiej sie znajduje w chwili obecnej ,chciałby byc ,Po trzecie : ja nie przesadzam czy branie leków to życie czy nie , twoja sprawa , Po czwarte : pogarda z jaka traktujesz ludzi i to niezależnie od statusu społecznego czy uzależnienia , świadczy tylko i wyłącznie o tobie .Po piąte i ostatnie : jak mówisz o szczerych oczach i działalności Posla Osucha to albo pisz pod swoim nazwiskiem albo idź na Szpitalną i powiedz mu to , twoje wypowiedzi , obrażanie innych mówią o tobie kim jesteś „

Ehh
Ehh
9 lat temu

W moim wieku stale bierze się leki…..w innym wypadku nie żyjesz:) Co do picia….na wigilię przyszli sami tacy, co bez picia nie mają życia. Są biedni ale umysłowo! No nic Polaczku widzę, że często rozmawiasz w 4 oczy z Panem Posłem Jackiem Osuchem więc przekaż mu to…Ciebie widzę bawią jego oczka….ja tam wolę szczere oczy. Miłej rozmowy. Ja nie muszę Jackowi mówić jaki jest…wie to najlepiej. A ja tylko wyrażam zdanie na forum bublicznym jak bardzo jestem niezadowolony z jego „panowania” Po ostatnich wyborach nawet patrzeć nie mogę na niego i Kmitę. Przypomina mi się przedstawienie z udziałem pacynek.

Polak 1
Polak 1
9 lat temu

Do Ehh . Idź na szpitalną i powiedz mu to , tylko idź na trzeźwo albo weź leki

Ehh
Ehh
9 lat temu

polak 1, ostatni raz patrzyłem w fałszywe oczy Osuchowi w mieście gdzie zachował się jak kompletny cham bez obeznania w przepisach ruchu drogowego! Uwierz mi, ze jeśli jest zgromadzenie wielu ludzi wokół tego osobnika….zmienia się w przewspaniałego człowieka…niczym kameleon. Na szpitalnej mam lepsze widoki niż oczy Jacusia! Poza tym wiele by to nie zmieniło….on jest odrealniony…razem z Kmitą! „Władają” olkuszam…a nie wiedzą co to ciężka praca, która wśród olkuszan jest chlebem powszednim! Waże jest aby publika była i doceniła „gest”…uwierz mi polaczku mały, że znam ludzi, którzy wydają ciężkie pieniądze(zarobione i adekwatne do zarobków) i ie chcą, aby ludzie znali ich personalia….to są ludzie zwani „szlachetnymi” a Osuch jest wykłym pozerem, który daje jak inni patrzą…i tego mi polaczku nie zaprzeczysz…prawda w oczka kole….Zdrowych i Wesołych dla wszystkich olkuszan….i pieniąchów życzę, oraz niezależności od Osucha i Kmity z Rydzykiem na czele!

Polak1
Polak1
9 lat temu

Chciałbym aby taki Ehh stanął przed Osuchem i spojrzał mu w oczy , ciekaw jestem co by mu powiedział , a właściwie idź do jego biura na Szpitalną BOCHATERZE i mu to powiedz

PXT
PXT
9 lat temu

Mam propozycję dla chcących pomagać innym i przede wszystkim mającym takie możliwości, bo tylko chcieć nie wystarczy. Co prawda zakres skali możliwości pomocy może być różny. Wigilia jest tylko jednym dniem w roku o wymiarze symbolicznym i dobrze że istnieje taki dzień. Chodzi mi tu o zasadę „ryby i wędki” i nie tyle samej zasady, ale chciałem zwrócić uwagę na dystrybucję wędki. Wielu przedsiębiorców, którzy umieją posługiwać się „wędką” żeby im tej „wędki” nie wyrywać z rąk w godzinie niepowodzeń a nawet upadków, ale równocześnie zwracać uwagę czy jacyś inni zbyt wiele ryb nie kierują do swoich prywatnych stawów kosztem tych, którzy w takim układzie zmuszeni są przychodzić po poczęstunek ową rybą, którą sami mogli złowić a nawet kto wie czy niektórzy nie złowili?

kątem oka
kątem oka
9 lat temu

Bycie biednym, ale uczciwym nie musi być wstydem. Wstydem powinno być, bycie nieuczciwie zamożnym.
Pomimo tych opisanych niedoskonałości, chciałbym podziękować Panu Jackowi Osuchowi za organizację tego opłatkowego spotkania. Spotkania które jest kierowane nie tylko do tych mniej zamożnych, ale również do tych samotnych dla których to przedświąteczne połamanie się opłatkiem, będzie jedyna do tego okazją w czasie tych świąt. Wielu z uczestników przybyło również na to spotkanie, aby zgodnie z tradycją, z ludzkiej życzliwości życzenia takie złożyć tym bliższym i tym dalszym znajomym i nieznajomym. W przeciwieństwie do innych, uważam że bez zaangażowania i udziału pan posła Jacka Osucha, żaden sponsor nie zawracał by sobie głowy taką inicjatywa. O tym również należy pamiętać kierując słowa krytyki.

kątem oka
kątem oka
9 lat temu

Kolejna wigilia na olkuskim rynku przeszła do historii. Pomimo sprzyjającej pogody, uczestników tej uroczystości jakby ubyło w porównaniu z ubiegłymi latami. Odrzucam złośliwe komentarze do których należy ohh czy eh. Bardziej zmartwiły mnie te które docierały do mnie od rozgoryczonych i rzeczywiście biednych ludzi, którzy nie ukrywali żalu na widok osobnika pakującego do samochodu kilu toreb z „darami”. Trudno się im dziwić i trudno z nimi polemizować, że ten ktoś być może wiezie je do równie potrzebujących którzy nie byli w stanie odebrać ich osobiście. Dla nich bowiem, uczynność w takiej postaci wzbudziła w nich uzasadniony niesmak. Panowie organizatorzy. Można było wypracować prosty i bardzo czytelny sposób, przekazywania paczek dla tej grupy potrzebujących, aby takich komentarzy jak te uniknąć. Ten z wydawaniem ich z samochodu jest daleki od doskonałego i jakby wskazuje kto do grupy tych mniej zamożnych należy, a tego robić nie wolno.

Ehh
Ehh
9 lat temu

Ludzie za co wy dziękujecie Osuchowi??? Za co???, że zorganizował plac pod to miejsce? bo tylko tyle zrobił! dziekować należy darczyńcom!, którzy włożyli swoje pieniądze, pracę w paczki, które trafią dla biednych! Swoją drogą pojęcie biedy się w naszym mieście trochę zatraciło…w opiece społecznej niedługo po zasiłki mercedesami będą podjeżdżać! Paczki też trafią do ludzi, którzy mają pieniądze, bo naprawdę biedni, nie przyjdą po nie…sądząc, że są biedniejsi!, albo z godności. Lepiej niech Osuch zrobi coś w tym mieście aby nie musiał organizować wigilii dla biednych! Wstyd! Tyle lat siedzi w olkuszu, kmita mu nie wyszedł….i co roku wigilia dla biednych…tak to w olkuszu nigdy dobrze nie będzie! Niech zredukuje bezrobocie w naszym mieście, albo zorganizuje miejsca pracy, ale nie! On i derektor kmita mają dobrze, więc mu wisi….przykre!

gajowy
gajowy
9 lat temu

[quote name=”Młody”]Ja nie pójdę, źle bym się czuł tam gdzie bieda, upokorzenie i poniżenie a chyba jeszcze gorzej po drugiej stronie gdzie bogactwo, pycha i wywyższenie …[/quote]
Wiesz chociaż młody gdzie mógłbyś się dobrze poczuć, skoro tu ci źle, a tam niedobrze? Dokonałeś podziału w/g swojej miary bo uważasz że …Są jeszcze chorzy i zdrowi mądrzy i mniej zaradni., skromni i mili i grzeczni oraz chciwi i pazerni. Gdzie można cię postawić, aby to miejsce było dla ciebie odpowiednie

Młody
Młody
9 lat temu

Ja nie pójdę, źle bym się czuł tam gdzie bieda, upokorzenie i poniżenie a chyba jeszcze gorzej po drugiej stronie gdzie bogactwo, pycha i wywyższenie …

Matka Jurka
Matka Jurka
9 lat temu

Panie Jacku ,dziękujemy za serce i za to wszystko co pan robi dla ludzi ,dziękujemy

r.g
r.g
9 lat temu

Pogoda może wszytko popsuć. Najbardziej będzie żal mi tych biednych i przemokniętych i zmarzniętych ludzi, których bieda i samotność zapędzi na tą uroczystość. Oby chociaż na te parę godzin zaświeciło im słońce. Wesołych Świąt dla wszystkich.

Młody
Młody
9 lat temu

Wszystkich Mieszkańców zapraszają a 800 porcji przygotowano …

Młody_Olkuszanin
Młody_Olkuszanin
9 lat temu

Brzoskwinie w grudniu? Czemu nie mandarynki albo jabłka?

Darczyńca
Darczyńca
9 lat temu

piękna inicjatywa… Gratuluje Osuchowi