Powiat

Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze jest najczęstszą przyczyną wypadków drogowych. W tym zakresie policjanci ruchu drogowego prowadzą działania kontrolne pn. „Prędkość”, których celem jest poprawa bezpieczeństwa na drodze oraz eliminowanie tych zachowań kierujących, które negatywnie wpływają na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Dzięki takim policyjnym akcjom szansa na wyeliminowanie niebezpiecznych zachowań na drodze jest znacznie większa.

W środę, 06.04.2022 r., od wczesnych godzin porannych  liczne patrole funkcjonariuszy ruchu drogowego kontrolują prędkość pojazdów, z jaką poruszają się kierowcy na drogach powiatu olkuskiego. Kierowcy, którzy nie  będą stosować się do ograniczeń, muszą liczyć się z konsekwencjami swojego zachowania. Policjanci podczas tych działań,  wykorzystują ręczne mierniki prędkości oraz radiowóz wyposażony w wideorejestrator. Weryfikują także stan trzeźwości kierujących i kontrolują wyposażenie samochodu oraz wymagane dokumenty. Na pobłażanie w tym dniu nie mogą liczyć również kierujący oraz pasażerowie, którzy nie korzystają z pasów bezpieczeństwa.

 Prawo o Ruchu Drogowym nakłada obowiązek stosowania się do ograniczeń prędkości. Pomimo tego znaczna część kierujących zapomina o powyższych obowiązkach i łamie przepisy obowiązujące w ruchu drogowym, zagrażając tym samym własnemu bezpieczeństwu oraz bezpieczeństwu innych uczestników ruchu drogowego. Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zwalniali w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. Bezpieczna prędkość, to ta dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni oraz własnych umiejętności.

Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
mike
mike
1 rok temu

Środa już była więc KONTROLUJĄ czy KONTROLOWALI?