ośrodek winda

Ośrodek zdrowia w Trzyciążu jeszcze w tym roku zostanie wyposażony w windę. Będzie to możliwe dzięki środkom finansowym z budżetu gminy Trzyciąż oraz pozyskaniu dofinansowania z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, przyznanego przez dysponujący tymi środkami Zarząd Województwa Małopolskiego.

Budynek ośrodka zdrowia w Trzyciążu to obiekt budowany w czasach, kiedy o wygody dla niepełnosprawnych zbytnio nie dbano. Do wnętrza z parkingu i poziomu ulicy prowadzą kilkustopniowe schody, które trzeba pokonać już w drodze do rejestracji, mieszczącej się na parterze. Dotychczas jedynym udogodnieniem komunikacyjnym dla pacjentów był wybudowany w 2008 r. podjazd dla niepełnosprawnych, usytuowany z tyłu budynku. Udogodnień dla pacjentów chcących skorzystać z drugiego piętra ośrodka, gdzie mieści się np. poradnia dziecięca i punkt szczepień, nie ma – trzeba zatem pokonać kolejne schody. Ponieważ obecne przepisy bezwzględnie wymagają dostosowania obiektów, w których świadczone są usługi zdrowotne do obowiązujących norm, zarówno kierownictwo ośrodka, jak i wójt Trzyciąża Roma Żelazny zabiegali o środki zewnętrzne konieczne do przeprowadzenia modernizacji budynku. Udało się. Zarząd Województwa Małopolskiego uchwałą 392/17 z 16 marca 2017 r. zdecydował o przyznaniu gminie Trzyciąż środków na realizację wnioskowanego projektu pn. „Budowa windy i przebudowa istniejących schodów zewnętrznych w Samodzielnym Publicznym Ośrodku Zdrowia w Trzyciążu” dotacji w wysokości 52 400 zł. Środki muszą być wykorzystane w roku bieżącym.

Gmina składając wniosek o dofinansowanie dysponowała już projektem budowlanym, wszystkimi wymaganymi uzgodnieniami i pozwoleniami. Dlatego niezwłocznie po podpisaniu umowy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego mogą zostać rozpoczęte procedury przetargowe, w wyniku których gmina wyłoni wykonawcę prac budowlanych. Ponieważ wewnątrz budynku nie ma miejsca na windę, jej szyb zostanie dobudowany do północnej ściany ośrodka.

ośrodek winda projekt

ośrodek1

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze