medale

W Ustrzykach Dolnych odbyły się Górskie Mistrzostwa Polski w biegach w stylu anglosaskim młodzików, juniorów młodszych, juniorów i seniorów. Lekkoatleci z IKS-u Olkusz odnieśli tam spore sukcesy.

W biegu młodzików na dystansie 2,7 km Nikolas Czapla wywalczył tytuł wicemistrza Polski i zdobył srebrny medal. Na tym samym dystansie w kategorii młodziczek Monika Kaliwoda zajęła piąte miejsce, a Jaśmina Wolczyńska siódme. W kategorii juniorek młodszych na dystansie 4,6 km siódma była Kinga Byczek.

Wśród juniorów młodszych na dystansie 8 km Krystian Czapla wywalczył czwarte miejsce, Mateusz Klich siódme, a Karol Muzyk dziesiąte. Wśród seniorów na dystansie 10,8 km Bartosz Karoń był dziesiąty. W kategorii juniorów na dystansie 8 km Wojciech Pasich zajął jedenaste miejsce. W punktacji drużynowej ekipa IKS Olkusz zajęła trzecie miejsce i zdobyła puchar ufundowany przez organizatora Mistrzostw Polski.