Nie lada atrakcję dla wielbicieli odkrywania tajemniczych zakątków pięknej Małopolski przygotowało wolbromskie Centrum Kultury, Promocji i Informacji w Wolbromiu. Mapa Miejsc Nieznanych Województwa Małopolskiego jest autorskim i niezwykle oryginalnym w wykonaniu pomysłem na zachęcenie mieszkańców oraz turystów do zwiedzenia miejsc niezwykle atrakcyjnych, a często pomijanych w popularnych przewodnikach po Małopolsce. O tym, jak bogate kulturowo, historycznie, przyrodniczo i architektonicznie jest województwo, w którym mieszkamy, nie trzeba nikogo przekonywać. Najwyższa pora zapakować plecak i ruszyć nowym szlakiem, wytyczonym przez wolbromskie Centrum Kultury.

Pomysł stworzenia niezwykłej mapy miejsc wartych zobaczenia narodził się w Wolbromiu, ale w jego realizacji wzięło udział kilkanaście gmin województwa małopolskiego. Każda z nich przesłała zdjęcia i opisy miejsc wyjątkowych, a mimo wszystko, rzadko odwiedzanych przez turystów. – Wspaniałe zdjęcia i opisy niezwykłych, mało znanych zakątków, przesłane przez urzędy miast i gmin oraz instytucje kultury, zostały wykorzystane nie tylko do stworzenia mapy, ale także prezentacji multimedialnej promującej lokalne perełki sztuki, architektury i przyrody – opowiada Agata Pabian, plastyczka koordynująca projekt. Zdaniem twórców, „Mapa Miejsc Nieznanych” to zupełnie nowe spojrzenie na nasze województwo. – Wydobywa z cienia te miejsca, które najczęściej mijamy, nie zdając sobie sprawy z ich unikalności. Projekt został pomyślany tak, że w przyszłości będzie możliwość jego rozwijania i nanoszenia na mapę nowych miejsc – dodaje Agata Pabian.

„Mapa Miejsc Nieznanych”, efekt projektu „Małopolska Nieznana”, jest realizowany przez Centrum Kultury przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego oraz Urzędu Miasta i Gminy Wolbrom.

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o