Gdyby o wyniku wyborczym kandydatów na urząd Prezydenta RP decydowały głosy mieszkańców powiatu olkuskiego, głową państwa zostałby Jarosław Kaczyński. Choć ogólnopolskie wyniki dają kilkuprocentowe zwycięstwo Bronisławowi Komorowskiemu, kandydata PiS poparli zdecydowanie mieszkańcy połowy gmin powiatu olkuskiego, w tym mieszkańcy miasta powiatowego. Tym samym Jarosław Kaczyński zdobył w powiecie olkuskim poparcie 53,95 procent głosujących, na Bronisława Komorowskiego oddało swój głos 46,05 proc. Podobną tendencję zaobserwować można w całym województwie.

W Małopolsce Kaczyński zwyciężył sporą przewagą punktów: 56,24 proc., wobec 43,76 proc dla Komorowskiego.
W Olkuskiem Kaczyński zwyciężył w samym Olkuszu (53,57 proc.), Komorowski zdobył 46,43 proc. Jeszcze większą przewagę kandydat PiS miał w gminie Wolbrom – prawie 63 procent. Jednak rekord padł w gminie Trzyciąż, gdzie na Kaczyńskiego zagłosowało 75,42 procent osób, które w niedzielę pojawiły się w lokalach wyborczych.
W pozostałych gminach: Bolesławiu, Bukownie i Kluczach zwyciężył Bronisław Komorowski. Kandydat Platformy Obywatelskiej zdobył poparcie 53,96 proc. mieszkańców gminy Klucze, w Bukownie zagłosowało na niego 55,64 proc. uprawnionych, zaś w gminie Bolesław aż 53,05 procent.

8
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
8 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
Piotr B.gazdaSSTS Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Piotr B.
Piotr B.

W wynikach widac wyraznie jak glosowalo miasto Olkusz a jak gmina…!!
http://prezydent2010.pkw.gov.pl/PZT/PL/WYN/W/121205.htm
Podobnie jest w reszcie Polski,tak drastycznej ruznicy miedzy wsia a miastem chyba jeszcze nie bylo.Olkusz glosowal jak reszta Polski na Komorowskiego,-wies na Kaczynskiego.

gazda
gazda

na kursie ochroniarskim uczą nawet najmniej rozgarniętych mięśniaków, gdzie nie wolno wnosić albo używać komórek: areszty śledcze, niektóre oddziały szpitalne, samoloty itd. i nawet tłumaczą dlaczego: w miarę nowoczesny telefon komórkowy np. Nokia6700c może być używana nie tylko do komunikacji głosowej, smsowej, połączenia z internetem, jako aparat fotograficzny, kamera filmowa, dyktafon, odbiornik i nadajnik w sieciach GSM, WCDMA, radiowej oraz mieć wbudowany GPS.Gdyby np. ktoś chciał bardzo precyzyjnie pieprznąć rakietą z odległości kilku kilometrów w kancelarię premiera, tak żeby się najwyżej o jedno biurko pomylić, to mógłby wykorzystać taki nadajnik/odbiornik znajdujący się na jej terenie, a nie posiadający zabezpieczeń jakie… Czytaj więcej »

SS
SS

Nie stać Cię na coś innego niż obelgi? Ups zapomniałem – jesteś zwolennikiem Jarka. To wiele wyjaśnia… :-*

gazda
gazda

Kaczyński ci komórkę zablokował? chyba tę drugą co miałeś, tę jedyną – szarą w mózgu!, bo nokia ci chyba funkcjonuje nadal?

SS
SS

to nie był mój kandyat, ale uważam, że Jaruś byłby jeszcze gorszym prezydentem niż jego brat. Służba zdrowia w wydaniu PiS? Proszę bardzo – białe miasteczko pod kancelarią premiera, blokada komórek pielęgniarek i posłanka Szczypińska, która łgała w mediach, że żadnego zagłuszania nie było… :-*

gazda
gazda

zgoda buduje – tak wam wasz kandydat mówił, a wy się teraz wstydzicie za mnie, za moją wstydliwą chorobę-amnezję i za to, że mieszkam w Trzyciążu, bardzo nieprzyjemnie mi się zrobiło a miało być tak fajnie :lol:, a może wyście mnie zgoła obrazić chcieli? albo kandydat oszukał?

SS
SS

Na szczęscie są też inne miasta i wioski, niż Olkusz i Trzyciąż – ich mieszkańcy nie popełnili takiego błędu. A my coż – nie pozostaje nic innego niż wstyd…

TS
TS

ja się wstydzę wyniku naszego powiatu, rozumiem jednak, że większość osób ma amnezje i nie pamięta „rewelacyjnych” rządów PIS i „rewelacyjnego” prezydenta…