Olkusz

Policjanci z  Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu zatrzymali 19-letniego mężczyznę, który w jednym z zakładów pracy znajdujących się na terenie gminy Olkusz ukradł 18 tysięcy  złotych innemu pracownikowi. Mężczyzna usłyszał już zarzuty w tej sprawie i przyznał się do ich popełnienia.

Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu. W ciągu trzech dni od 23 stycznia do 25 stycznia 2024 roku 19 – latek kradł pieniądze innemu pracownikowi z pomieszczenia socjalnego firmy, w którym pokrzywdzony przechowywał plecak. Dopiero po trzech dniach 44-latek  zorientował się, że z portfela zniknęła gotówka, którą miał przygotowaną na zakup samochodu. Pokrzywdzony zgłosił się do komendy i złożył zawiadomienie,  a śledczy niezwłocznie zajęli się tą sprawą.  Zabezpieczono monitoring,  który obejmował  pomieszczenie socjalne, gdzie dochodziło do kradzieży i ustalono sprawcę – był nim 19-letni mieszkaniec powiatu olkuskiego.

26 stycznia  mężczyzna został zatrzymany przez olkuskich kryminalnych przed zakładem pracy i przewieziony do komendy. Tego samego dnia śledczy  przedstawił mężczyźnie zarzuty  kradzieży pieniędzy, do których popełnienia się przyznał. Na poczet przyszłych kar i roszczeń policjanci zabezpieczyli majątek należący do 19-latka tj. samochód osobowy i telefon komórkowy.

KPP Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Miroslaw_81
5 miesięcy temu

Bardzo dobrze, że prawo umożliwia zabezpieczenie mienia ruchomego należącego do sprawcy i zatrzymanego na poczet zakończonej sprawy sądowej i przyszłej kary i stanowi zadośćuczynienie w stosunku do poszkodowanego. Poza tym 19 lat i już pierwsza sprawa karna, no to „ładny” życiorys pisze sobie młody obywatel.