Dzieci i młodzież Zespołu Szkół im. Króla Władysława Łokietka w Zarzeczu mogą się już cieszyć z nowej sali gimnastycznej. Po feriach zimowych uczniowie po raz pierwszy korzystają z zajęć w przestronnej sali, a nie na szkolnym korytarzu. Na tę inwestycję społeczeństwo Zarzecza czekało aż od 1996 roku.
Podczas radosnej uroczystości nie zabrakło wielu ciepłych słów uznania, skierowanych do wszystkich, którzy pomogli zrealizować to marzenie.
–To dla mnie wielki zaszczyt, że w tym dniu mogę otworzyć salę gimnastyczną, tak długo oczekiwaną nie tylko przez społeczeństwo, ale także przez dzieci i młodzież szkolną. Liczę, że ten piękny obiekt będzie kuźnią przyszłych talentów, a takich na pewno w Zarzeczu nie brakuje – mówił burmistrz Jan Łaksa, przypominając zarazem genezę budowy sali.

Budowa sali była możliwa dzięki zabiegom ówczesnych i obecnych władz samorządowych miasta i gminy Wolbrom, ale także, jak podkreślał burmistrz, dzięki zapałowi i determinacji lokalnej społeczności, Rady Sołeckiej i sołtysa Jana Pielki. Jak sam przyznał były radny i sołtys z Zarzecza Jan Pielka, niejednokrotnie występował on na sesji z interpelacjami o budowę sali gimnastycznej. – Często słyszałem wtedy taką odpowiedź: „Dajcie spokój z tą salą gimnastyczną, bo nic nie słyszymy innego, jak tylko sala i sala”. Dzięki Bogu to już przeszłość i historia – wspominał z dumą sołtys Jan Pielka.

W dalszej części uczestnicy uroczystości oklaskiwali popisy artystyczne w wykonaniu uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum, przygotowane pod okiem nauczycielek: Marioli Skóry (choreografia), Renaty Szatan (scenografia) i Beaty Szczepankiewicz (reżyseria). Z inicjatywy Rady Rodziców dla szkoły ufundowano nowe nagłośnienie, które posłużyło w przygotowaniu uroczystości.
Sala gimnastyczna przy Zespole Szkół w Zarzeczu, o powierzchni 1728 m2 powstała koszem 1 mln 933 tys. złotych, z czego 220 tys. magistrat pozyskał z Funduszu Rozwoju Fizycznego, a na kwotę 630 377 zł złożył wniosek o refundację z funduszy Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.
Sala posiada estetyczne zaplecze higieniczno-sanitarne, tj. ubikacje, prysznice, szatnie oraz profesjonalny sprzęt sportowy, począwszy od piłeczek do tenisa stołowego po siłownię. Obiekt będzie służył nie tylko uczniom, ale także sportowcom z KS „Strumyk” Zarzecze, a także wszystkim lokalnym miłośnikom sportu.
Spośród 13 szkół działających w gminie Wolbrom tylko przy sześciu istnieją sale gimnastyczne z prawdziwego zdarzenia. Trzy z nich znajdują się w Wolbromiu,a trzy w wioskach: Wierzchowisku, Gołaczewach oraz otwarta zaledwie rok temu sala w Dłużcu. Być może jeszcze w tym roku uda się otworzyć kolejną – w Jeżówce. 

Źródło: www.wolbrom.pl

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze