zkg wandale

Ledwo nowe autobusy wyjechały na ulice Bolesławia, Bukowna, Klucz i Olkusza, a już uaktywnili się wandale. Na oparciach foteli pojawiły się swoiste „dzieła sztuki”. ZKG zapowiada, że każdy taki przypadek będzie zgłaszany na policję.

Nowe autobusy pojawiły się na trasach 1 lipca. W ciągu pierwszego tygodnia w jednym z pojazdów pojawiły się trzy malunki. Chodzi o linię 457 Olkusz – Lgota.

– System monitoringu działa poprawnie, a nasi lokalni artyści zostali zidentyfikowani. Sprawa zniszczonego mienia nie pozostaje bez echa. Wszystkich „artystów malarzy” przestrzegamy, że pozostają oni nie tylko pod czujnym okiem kamery, ale przede wszystkim w zasięgu czujnych oczu innych współpasażerów, którzy stoją na straży wspólnej własności – mówi przewodniczący zarządu Związku Komunalnego Gmin „Komunikacja Międzygminna” Sp. z o. o. w Olkuszu Tadeusz Chwast.

Szef ZKG przypomina, że w każdym autobusie są nie tylko nowoczesne biletomaty czy klimatyzacja, ale i monitoring wizyjny, który jest na bieżąco sprawdzany. – Nic, co dzieje się w pojeździe nie uchodzi naszej uwadze. Będziemy wyciągać nie tylko konsekwencje finansowe w stosunku do zidentyfikowanych osób, które niszczą mienie ZKG „KM” czy mienie naszych operatorów, ale także będziemy zgłaszać tego typu incydenty do organów ścigania – dodaje Tadeusz Chwast.

Fot. ZKG KM

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
PXT
PXT
4 lat temu

Niestety gatunek ludzki zamieszkujący naszą planetę to najgorsza zaraza, która jest niereformowalna. Wygląda na to, że samounicestwienie jest przyszłością gatunku do którego również należę i ubolewam nad bezsilnością jednych przedstawicieli tego gatunku nad innymi. Tyle się trąbi o pijanych kierowcach… nie pomaga, Tyle się trąbi o przestrzeganiu ograniczenia prędkości… jak grochem o ścianę. Tyle się trąbi o śmieceniu… nie pomaga. Tyle się trąbi o odpowiedzialnym wypoczynku… nie pomaga- topią się na potęgę rok w rok (no akurat ta przypadłość to taka naturalna selekcja na własne życzenie- więc tu nie ma co narzekać). Tyle się trąbi o poszanowaniu cudzego i wspólnego mienia…nie pomaga. Chory konsumpcjonizm i „kasa- kasa- kasa” zniszczy ten gatunek.

Rrr
Rrr
4 lat temu

Okleić okolice drzwi wejściowych (szyby lub drzwi może także 2-3 naklejki we wnętrzu pojazdu) naklejkami
OBIEKT MONITOROWANY z logiem kamery.
Pomoże