atrium kulinarnie dla dzieci 2018

Jak sprawić, by jedzenie było smaczne i kolorowe? Najlepiej przyrządzić je w formie sałatki lub kanapki! Jak udekorować słodkości? Biorąc udział w zajęciach z sugarcraftingu. Już 7 lipca w Atrium Olkusz każde dziecko będzie mogło poczuć się jak szef kuchni czy cukiernik. Organizowane przez centrum warsztaty kulinarne to idealna okazja, aby zachęcić najmłodszych do udziału w przygotowywaniu posiłków.
Popularność programów telewizyjnych i przyrządzania kreatywnych posiłków sprawiła, że dziś gotować chcą wszyscy, także najmłodsi. 90 procent rodziców deklaruje, że dzieci pomagają im w kuchni, a około połowa z nich bierze udział w gotowaniu i pieczeniu ciast.

Już 7 lipca w Atrium Olkusz odbędą się warsztaty kulinarne dla wszystkich małych miłośników gotowania. Dzieci, które odwiedzą w tym dniu centrum, przekonają się, że w kuchni można się świetnie bawić! Uczestnicy poznają tajniki przyrządzania pysznych i zdrowych sałatek. Młodzi adepci sztuki kulinarnej zaprezentują swoje umiejętności, przyrządzając kanapki i poznają tajniki przyrządzania pizzy na 1000 różnych sposobów.

Na małych cukierników czekają warsztaty czekoladowe. Dzieci będą mogły wykazać się kreatywnością, dekorując pączki i kruche ciastka. W planach są także zajęcia z sugarcraftingu – czyli ozdabiania tortów przy pomocy lukru i masy marcepanowej.

– Warsztaty w naszym centrum mają charakter edukacyjny. Dzieci będą miały okazję nabyć tak przydatne umiejętności, jak przygotowanie prostych potraw typu sałatki czy kanapki. Ponadto wezmą udział w warsztatach dekorowania i czekoladowych, które – mamy nadzieję – wywołają uśmiech u wszystkich, bez względu na wiek. Gotowanie rozwija wyobraźnię i umiejętności manualne, a my chcemy pokazać, że jest też świetną zabawą – mówi Angelika Glebowicz, dyrektor Atrium Olkusz.

„Warsztaty kulinarne – dzieciaki gotują” w Atrium Olkusz odbędą się w sobotę, 7 lipca, w godzinach 11.00-17.00. Więcej szczegółów na temat wydarzenia oraz oferty Atrium Olkusz można znaleźć na stronie: http://www.atrium-ch.pl/olkusz/.

CH Atrium

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o