obwodnica drugietap2

Wkrótce ruszą prace przy budowie drugiego etapu olkuskiej obwodnicy. Droga będzie wiodła od „krajówki” na wysokości ul. Zagaje do skrzyżowania ul. Krasińskiego z drogą wojewódzką na Chrzanów. Marszałek Małopolski Marek Sowa i burmistrz Olkusza Dariusz Rzepka symbolicznym wbiciem łopaty dokonali otwarcia budowy nowego traktu.

– Dziś powiat olkuski to miejsce największych wojewódzkich inwestycji drogowych. Kończy się modernizacja drogi Wolbrom – Miechów, trwają prace na trakcie Olkusz – Wolbrom. Pierwszy etap obwodnicy jest na ukończeniu. W tym tygodniu rozpocznie się wycinka drzew pod budowę drugiej części. Tą drogą dojedziemy do traktu na Trzebinię. Marzy mi się dalsze połączenie, przez Żuradę, z drogą na Bukowno. To byłaby kapitalna rzecz. W ten sposób uruchomione zostałyby nowe tereny pod zabudowę, a ziemia olkuska stałaby się jeszcze bardziej atrakcyjna  – mówił marszałek Sowa. W symbolicznym wbiciu pierwszej łopaty uczestniczyli lokalni politycy.

Olkuska obwodnica to największa realizowana obecnie drogowa inwestycja na naszym terenie. Przedsięwzięcie podzielono na dwa etapy. Pierwszy z nich jest już na ukończeniu i powinien być gotowy do końca września. Droga wiedzie od skrzyżowania z drogą krajową na wysokości ul. Zagaje, wzdłuż torów kolejowych w stronę Wolbromia. Zwieńczeniem jest rondo, które powstało za przejazdem kolejowym w Rabsztynie. Teraz rozpoczyna się drugi etap budowy. Trasa przebiegnie od skrzyżowania z drogą wojewódzką 783 na Chrzanów i Trzebinię, po śladzie ul. Kochanowskiego na osiedlu Młodych. Z południowej strony ominie osiedle Pakuska, a następnie połączy się z trasą nr 94 na wysokości ul. Zagaje.

– Jesteśmy na półmetku. Ta obwodnica jest istotna, ponieważ w centrum miasta, na wiadukcie i ul. Kościuszki, często tworzą się korki. Po wybudowaniu całej obwodnicy większość ruchu tranzytowego będzie przebiegać nowym traktem, przeniesie się tu również częściowo ruch samochodów osobowych. Pierwszy etap będzie „obsługiwał” sporo terenów przemysłowych i być może do istniejących firm dołączą kolejne – uważa burmistrz Olkusza Dariusz Rzepka.

Inwestycja powinna być gotowa w ostatnim kwartale przyszłego roku. Wykonawcą jest DROG – BUD z podczęstochowskiej Lubojenki. Całkowita wartość przedsięwzięcia to 28 mln 170 tys. złotych, z czego unijne dofinansowanie wynosi 17 mln 770 tys. złotych. Zakres prac obejmuje m. in. budowę dwupasmowej drogi, przebudowę i budowę zjazdów oraz chodników. Zgodnie z projektem, pomiędzy osiedlem Pakuska a obwodnicą powstanie wał ziemny, pełniący rolę ekranu akustycznego. W planach ujęto także przejście podziemne pod obwodnicą.

Relacja filmowa:

obwodnica drugietap4

obwodnica drugietap

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
123 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
kumaty
kumaty
10 lat temu

To chyba mój ostatni komentarz w tej sprawie. Powodem tego zniechęcenia nie są ci którzy, tak zaprojektowanego gniota zatwierdzili, ale ci którym w większości utrudnienia te w znacznym stopniu „umilą” życie. Chociaż tam nie mieszkam to sprawy tych mieszkańców wydały mi się na tyle ważne by o nich pisać i mówić, w przekonaniu, że każdy głos w takiej sprawie powinien mieć znaczenie. Niestety i u nas obowiązuje zasada- moja chata z kraja, czyli skoro sprawy mnie nie dotyczą, nie będę się nimi zajmował. Najgorsze, że tak myślą nawet ci których niestety to dotyczy i to w znacznym stopniu. Co jest tego powodem, że gotowi są do takich poświęceń, nie potrafię powiedzieć. Szkoda tylko, że za tą beztroskę i brak wyobraźni zapłacą wszyscy zainteresowani. Szkoda również, że to co kiedyś było złe, niemoralne, miesza się z tym, co poprawne i właściwe, a ludzie decydują się robić rzeczy, o których wcześniej nawet by nie pomyśleli, a co martwi mnie najbardziej. Pozdrawiam.kumaty .

kumaty
kumaty
10 lat temu

Oby poszkodowani mieszkańcy, a najbardziej ci „wyróżnieni” jedną jedyną drogą pełniącą okno na świat, nie wyrazili swojej wdzięczności w dniu jej otwarcia, przewożąc na taczkach przyozdobionymi tymi samymi co łopaty kokardami, każdego z odpowiedzialnych za ten prezent ViPów. 😕

kumaty
kumaty
10 lat temu

Witam i pozdrawiam wszystkich forumowiczów, którzy podzielają moje opinie na temat rozpoczęcia budowy drogi nazwanej tfu obwodnicą. Nie ukrywam, że liczyłem na większe zaangażowanie tych, którym ten „podbalkonowy” wariant w znaczący sposób utrudni codzienne życie. Pal już licho hałas, ale ograniczenia związane z WJAZDEM i WYJAZDEM z południowej części osiedla Młodych i zagrożenia jakie pojawią się dla mieszkających po obu jej stronach. Z mojej analizy, opartej na podanych w mediach informacjach, budowa ta powinna być wstrzymana. Powodów takiej decyzji jest na tyle dużo, że każdy dzień zwłoki zwiększa ilość pieniędzy wyrzuconych w błoto. Być może
Święty Paweł Apostoł przypomni raz jeszcze o tym,że : „Kto… miłuje bliźniego, wypełnia prawo. Miłuj bliźniego swego jak siebie samego! . skoro przeto miłość bliźniego jest doskonałym wypełnieniem prawa to ten kto tego prawa nauczał w szkołach, tym bardziej powinien to prawo znać i prawa tego przestrzegać.Amen

kumaty
kumaty
10 lat temu

Jeśli jest to już plac budowy, to tak ubranych pracowników nie powinno się tam wpuszczać bez stosownego odzienia, a tym bardziej dawać im taką odpowiedzialną robotę do wykonania.Za nieprzestrzeganie przepisów BHP powinnno się ich nawet ukarać, bowiem na nogach powinni mieć szczewiki, zamiast lakierów, nie powinni mieć pustych głów, ale przykryte kaskiem, a markowy gang powinien zastąpić kombinezon. Za to że zamiast pracować, bawią się jak w karnawale powinno się wobec nich wyciągnąć poważniejsze konsekwencje służbowe.

kumaty
kumaty
10 lat temu

Turbodymomen zawstydził burmistrza pokazując mu rozlatujący się budynek starostwa na tle odnowionego rynku. Burmistrz zawstydził Turbodymomena pokazując mu osiedlową obwodnicę. 😕 :-* 😀

kumaty
kumaty
10 lat temu

Sympatia to podobno stosunek do stosunku przed stosunkiem, a antypatia to stosunek do stosunku po stosunku. Co ma piernik do wiatraka? Niby nic i chociaż na pierwszy rzut oka nie ma to związku z budową , to jednak sporą ilość mieszkańców ktoś nieźle wyruchał. Sympatii była ale w czasie zawieszonych plakatów na słupach Al. Kochanowskiego. Wtedy było miło i było sympatycznie, bo wtedy własnie mieszkańcy najbardziej „dali ciała”. To co się dzieje po tym i teraz jest jakby dowodem na wcześniej postawiona tezę o antypatii czyli .. :-* .

kumaty
kumaty
10 lat temu

Chciałbym mieć wielki szacunek do władzy, która mnie reprezentuje. Skoro jednak władza ta, nie tylko podcina gałąź własnego autorytetu, a nawet wycina drzewa z korzeniami by go stracić, to widocznie jej na tym autorytecie nie zależy, albo nigdy go nie miała. Długo będzie mnie zastanawiać motywacja tych, którzy przechytrzyli w taki perfidny sposób, sporą grupę mieszkańców. Zdobycie pozwolenia na przesuniecie drogi pod ich okna, nie wyraziłby żaden z nich, a mimo ich sprzeciwu pan burmistrz wiedział lepiej co dla nich i dla nas dobre,a co złe. Nie robi się takich prezentów tym których się szanuje.

kumaty
kumaty
10 lat temu

Spec ustawa pozwala na wywłaszczenia , więc problemu z tym by nie było gdyby były pieniądze. Przyznano tylko połowę z tych wcześniej obiecanych, a mimo to nasi gospodarze zgodzili się na jej budowę i pewnie jeszcze uda im się z tego coś „zaoszczędzić”. Zamiast podziękować i zaczekać, przyjęli jałmużnę za którą, wbrew woli i bez konsultacji z najbardziej,
zainteresowanymi mieszkańcami osiedli, w cieniu gabinetów zadecydowali o jej budowie. Takie niegodziwe postępowanie zaczyna zastanawiać, czy tak naprawdę chodzi o zbudowanie tej drogi, czy o coś więcej. Dobry towar musi kosztować, a za połowę ceny jego jakość spadnie o 70%. Tak będzie i tym razem. Odcinek Zagaje był tego dowodem. Słabe podłoże, słaba nawierzchnia, brak poboczy,a w ich miejscu głębokie rowy , brak chodników, brak ekranów. Do tego dołożyć jeszcze pozbawienie mieszkańców głównej drogi osiedlowej, to sprawa taka zaczyna śmierdzieć. Każdy poszkodowany powinien teraz złożyć doniesienie do prokuratury.

AdamM
AdamM
10 lat temu

ale już wyciachali kawał lasu przy Witeradowie, zamiast wykupić nieużytki za lasem, zrobic po nich obwodnice i potem tereny przyległe sprzedać z zyskiem inwestorom, ponadto byłyby dodatkowe miejsca pracy, jakiś rozwój.Ale lepiej takie krótkowzroczne myślenie – tylko tu iteraz sie liczy – patrzcie na mnie jakim super jestem burmistrzem zrobiłem obwodnice.

kazek
kazek
10 lat temu

kumaty,obwodnica od Bolesławia byłaby dobra tylko przecinałaby tereny zabudowane a jak wiesz w Olkuszewie chłop chłopu 5 cm nie popusci a co dopiero wywłaszczyć chalupe czy kurnik. Poza tym za Mazańcem planuja pogłębiac kopalnie, a więc będa to tereny górnicze więc nici z obwodnicy w tym m-cu, Jedyną alternatywą byloby pociągniecie drogi wzdłuż torów kolejowych, bysmy mogli boczkiem, boczkiem z Mlodych przez Mazaniec Zuradzką,.XX, do kop. Dąbrówki dojeżdżać.

kumaty
kumaty
10 lat temu

[quote name=”gminny”]Chciałbym zapytać o decyzję środowiskową i wynik konsultacji społecznych, które powinny się odbyć z udziałem wszystkich zainteresowanych. Droga na skróty nie zawsze jest krótsza. :-|[/quote]
Wszystko udało się załatwić. Nie wiadomo jaki i dlaczego, ale się udało. Widocznie jak władza chce to potrafi znaleźć poparcie na realizację tak skrajnie nieżyciowych inwestycji. Gdyby obwodnica ta przebiegała od okolic Bolesławia i łączyła się z drogą Chrzanowską pomiędzy stacją paliw Kowalczyka, a Żuradą, a dalej tym samym co teraz szlakiem, była by nią na pewno. Taka opcja była jednak zbyt kosztowna, bardziej potrzebna i jakby sprzeczna z dotychczasową polityką. Tworzące się w perspektywie korki od ulicy Konopnickiej do połowy osiedla, w zamian za nieco krótsze korki na wiadukcie daje uzasadnione powody do krytyki takich i inwestycji które, tylko z nazwy przypominają markowy towar, oferowany przez niektórych w dni targowe. 🙁

zwyczajny
zwyczajny
10 lat temu

Według pierwotnych założeń, budowa samej obwodnicy miała się rozpocząć w tym roku, a zakończyć w 2013 roku. I Wersja A Koszt inwestycji szacowano na 50 mln 750 tys. zł, z czego, ponad 36 mln 562 tys. zł miało stanowić unijne dofinasowanie Wesja B
Całkowita wartość przedsięwzięcia to 28 mln 170 tys. złotych, z czego unijne dofinansowanie wynosi 17 mln 770 tys. złotych.
Dla niektórych różnica może niewielka, ale jednak skutecznie da o sobie znać . Coś za coś. W tym przypadku , za zbagatelizowanie skutków bezpieczeństwa, oraz wprowadzenie osiedlowego paraliżu komunikacyjnego zapłacimy rachunek o wiele wyższy o tych pozornych oszcędności

zwyczajny gościu
zwyczajny gościu
10 lat temu

Zastanawia mnie jak mogło do tego dojść, aby jeden człowiek był w stanie narzucić swoją wolę całemu miastu. Nie było by w tym nic dziwnego i nagannego, gdyby podejmowane przez niego decyzje, nie były sprzeczne z interesem sporej grupy mieszkańców tego miasta. Pomimo, że kłócą się z żywotnym interesem tych ludzi, zdrowym rozsądkiem i całkowitym brakiem wyobraźni o skutkach takich decyzji, są wprowadzane do realizacji, jakby za zgodą tych poszkodowanych. Wypadało by więc zapytać, czy granice prawa, bezkarności i bezprawia nie połączyły się i płyną teraz jednym korytem i coraz większym nurtem.

bezradny
bezradny
10 lat temu

[quote name=”Mieszkaniec3″][quote name=”tr”][quote name=”oszukany”]Jakaś dziwna cisza wśród olkuskich radnych i posłów. Nabrali wody w usta.[/quote]
Trzeba wybrac sie na sesje rady, moze radni tam odpowiedza. Kiedy sesja. Czy mieszkaniec olkusza na sesji moze zadac pytanie burmistrzowi i radnym. Jaka jest procedurs.[/quote]

Sesja będzie w najbliższy wtorek 17 września o godz. 15.30 w Sali na parterze UM Olkusz (na rynku)[/quote]

Wybieramy się !!!!!!

łagodniutki
łagodniutki
10 lat temu

cd. by nie słyszeć i nie widzieć ich płaczu i lamentu. 😮 🙁 :

łagodniutki
łagodniutki
10 lat temu

Z powodu planowanego remontu ul Jana Pawła II, także mieszkańcy ulicy Nałkowskiej mogą mieć niemałe kłopoty z dojazdem do domów. Ulice Żeromskiego i Baczyńskiego, pozostaną chyba jedynymi ulicami, dzięki którym będzie można niebawem dostać się na to na osiedle. Brawo. Oto przykład jak jedną głupią i nie przemyślaną decyzją można spieprzyć architektonicznie duże osiedle mieszkaniowe. Zachodzi pytanie czy ktoś miał do tego prawo, aby ten dotychczasowy porządek naruszyć w takim wymiarze, by skazać tyle osób na wjazd i wyjazd z południowej części osiedla tylko jedyną drogą, ulicą Konopnickiej. Oby tylko Pan Burmistrz za taki „prezent”, nie musiał wchodzić i wychodzić z urzędu, tajemnym wejściem odkrytym podczas rewitalizacji rynku.

Dyl_Sowizdrzał
Dyl_Sowizdrzał
10 lat temu

[quote name=”oszukany”]Jakaś dziwna cisza wśród olkuskich radnych i posłów. Nabrali wody w usta.[/quote]

Szczególnie cicho jest pewien radny, były tajny (TW)współpracownik tzw. słuzb, mieszkaniec Osiedla Młodych, który tak skutecznie walczył o swój blaszany garaż po południowej stronie ul. Kochanowskiego, że m.in. z jego powodu mieszkańcy Kochanowskiego, Armii Krajowej i inni będą mieli przesr….e. ten TW przyjdzie do Was przed wyborami, a szczególnie do pań uśmiechnięty i z kwiatkiem by na niego głosować. Zostanie ponownie wybrany radnym. jak to mówią, „konia z rzędem” jeżeli będzie inaczej. Wybory mieszkanców Osiedla źle o nich świadczą . „Obwodnicę” maja w nagrodę za totalny „tumiwisizm”.

Mieszkaniec3
Mieszkaniec3
10 lat temu

[quote name=”tr”][quote name=”oszukany”]Jakaś dziwna cisza wśród olkuskich radnych i posłów. Nabrali wody w usta.[/quote]
Trzeba wybrac sie na sesje rady, moze radni tam odpowiedza. Kiedy sesja. Czy mieszkaniec olkusza na sesji moze zadac pytanie burmistrzowi i radnym. Jaka jest procedurs.[/quote]

Sesja będzie w najbliższy wtorek 17 września o godz. 15.30 w Sali na parterze UM Olkusz (na rynku)

tr
tr
10 lat temu

[quote name=”oszukany”]Jakaś dziwna cisza wśród olkuskich radnych i posłów. Nabrali wody w usta.[/quote]
Trzeba wybrac sie na sesje rady, moze radni tam odpowiedza. Kiedy sesja. Czy mieszkaniec olkusza na sesji moze zadac pytanie burmistrzowi i radnym. Jaka jest procedurs.

kumaty
kumaty
10 lat temu

Droga z Trzebini do Olkusza, biegnąca przez centrum miasta, to według badań Zarządu Dróg Wojewódzkich najruchliwsza droga wojewódzka w Małopolsce Największy sprzeciw budzi odcinek wzdłuż os. Młodych biegnący po obecnej drodze gminnej przesuniecie jej wiązało się z kosztami wykupu działek. Nazwać to po imieniu wiąże się z koniecznością użycia wielu niecenzuralnych słów. 🙁

kumaty
kumaty
10 lat temu

http://d.polskatimes.pl/k/r/16/19/b1/4dd2a4a2c01a7_p.jpg?1353381920
Niewielka wyobraźnia wystarczy, by zobaczyć jaki będzie korek na jedynym wyjeździe z z tej części Osiedla Młodych przy ul. Konopnickiej. Szerokość tych osiedlowych uliczek w połączeniu z ilością samochodów jakie tam parkują stworzy nieprzewidywalny bałagan komunikacyjny na tych ulicach. Co będzie w zimie lepiej nie myśleć. Wystarczy, że w zaspie ugrzęźnie jeden i osiedle zablokowane dla wszystkich. Również dla karetek.

gminny
gminny
10 lat temu

Chciałbym zapytać o decyzję środowiskową i wynik konsultacji społecznych, które powinny się odbyć z udziałem wszystkich zainteresowanych. Droga na skróty nie zawsze jest krótsza. 😐

oszukany
oszukany
10 lat temu

Jakaś dziwna cisza wśród olkuskich radnych i posłów. Nabrali wody w usta.

gminny
gminny
10 lat temu

Mocno się spieszą bo ruszyła wycinka drzew pod budowę. 300% normy w zasięgu.

kumaty
kumaty
10 lat temu

[quote name=”bezradny”][quote name=”tryton”]kto to buduje obwodnice w miescie?[/quote]
Tak się zastanawiam czy przebieg obwodnicy przez miasto to i nie zasługa naszych radnych. Podobnie jak brak pomnika w rynku. Radni = nasi przedstawiciele w radzie (podejmuje uchwały dot. funkcjonowania naszego miasta), oni są najbliżej Burmistrza i powinni słyszeć co w” trawie piszczy”. Jak nie mogą niech wezmą przykład z Gowina.[/quote]
Moim zdaniem wszystkich po trochu. Można to chyba sprawdzić kto jaką cegiełkę do do tego dorzucił i i jaki to miało to wpływ na ostateczną decyzję w tej sprawie. Brak wyraźnego sprzeciwu jest sygnałem do gotowości pertraktowania. Ile takich sygnałów mogło pójść, albo poszło w wiadomym kierunku, by taki bubel inwestycyjny można było zacząć realizować, kosztem tzw. „białych niewolników” tych osiedli? Taki rodzaj ugody, którą zawiera się kosztem innych snuje domysły wiadomego rodzaju, bo jak nie wiadomo o co chodzi, to z reguły wiadomo.

AdamM
AdamM
10 lat temu

Tak właśnie, tym panom ze zdjęć powyżej, oni zgotowali ten los mieszkańcom

AdamM
AdamM
10 lat temu

Wał ziemny bedzie moze częściowo chronil ale tylko mieszkania na parterze, nie zrobią przecież wału o wysokości 20 m. Prosęe „podziękować” władzom Olkusza

NNJ
NNJ
10 lat temu

mieszkam przy ulicky AK na pakusce, jestem przerazona ta obwodnicą. Ktos poda linka do mapy? zastanawiam sie ile metrow od mojego bloku bedzie przebiegac droga. I ciekawe jak bedzie wygladal ten wał ziemny, ktory niby ma nas chronc przed hałasem?

wszystko wiadomo
wszystko wiadomo
10 lat temu

[quote name=”Dyl_Sowizdrzał”][quote name=”Żul”]Pan Soska jak zwykle: Łopatolog -i się popisuje[/quote]

Dajcie spokój Sosce.. Ten Pan z brodą tak fachowo wyma(moderacja)acy łopatą to Przewodniczący Rady Miejskiej, były pracownik OPB, budowlaniec z PO (prowadzącej nas ku świetlanej przyszłości) Pan Jan Kucharzyk.[/quote]

nooo, skoro on tak OPB budował to nie dziwota ze się zwaliło.

bezradny
bezradny
10 lat temu

[quote name=”tryton”]kto to buduje obwodnice w miescie?[/quote]
Tak się zastanawiam czy przebieg obwodnicy przez miasto to i nie zasługa naszych radnych. Podobnie jak brak pomnika w rynku. Radni = nasi przedstawiciele w radzie (podejmuje uchwały dot. funkcjonowania naszego miasta), oni są najbliżej Burmistrza i powinni słyszeć co w” trawie piszczy”. Jak nie mogą niech wezmą przykład z Gowina.

Dyl_Sowizdrzał
Dyl_Sowizdrzał
10 lat temu

[quote name=”Żul”]Pan Soska jak zwykle: Łopatolog -i się popisuje[/quote]

Dajcie spokój Sosce.. Ten Pan z brodą tak fachowo wymachujacy łopatą to Przewodniczący Rady Miejskiej, były pracownik OPB, budowlaniec z PO (prowadzącej nas ku świetlanej przyszłości) Pan Jan Kucharzyk.

tryton
tryton
10 lat temu

kto to buduje obwodnice w miescie?

kumaty
kumaty
10 lat temu

[quote name=”LukaszK”]To jest skandal, myślę że to juz czas aby sprawą zajął się Pan Poseł, powinien bronić mieszkańców ziemi, z mandatu której został posłem[/quote]
Łukaszku. Podział władzy polega również na braniu odpowiedzialności za decyzje jakie się podejmuje. Poseł nie jest strażakiem. Jest nie tylko, ale również posłem, a jego rolą nie jest prostowanie „pogiętych” decyzji przez miejscowych decydentów.

kumaty
kumaty
10 lat temu

To chyba nie przypadek , że V-ce przewodniczący rady miasta zamyślił się tak mocno. Może jako jeden z niewielu dostrzega to, czego inni dostrzec nie potrafili.

kumaty
kumaty
10 lat temu

Jak władza taka obwodnica. Adresaci tych „pochlebnych” opinii nie powinni oburzać się na ich autorów, a raczej wyciągnąć właściwe wnioski tej krytyki. Tak zapewne postąpiliby ludzie rozsądni. by odzyskać społeczne zaufanie słusznie rozżalonych mieszkańców. Po hucznych prezentacjach z łopatami, głęboka cisza sytuacji tej nie poprawi.Obawiam się, gdzieś po tym lesie razem z piaskiem rozsypała się powaga duma i odpowiedzialność niektórych.

turysta
turysta
10 lat temu

Panie Burmistrzu jak samopoczucie po tylu „ładnych kwiatach”(wypowiedziach internautów czyli wyborców). Czy po raz drugi poszedł by Pan na taką „reklamę”?

tez oburzony
tez oburzony
10 lat temu

[quote name=”AdamM”]No jak tam Panowie Gospodarze miasta, panowie z ZDW, w sobotę na jeszcze nie oddanej do ruchu obwodnicy ciężarówka już wpadła do ogromnego rowu przy jezdnii z 30 cm poboczem i 5 metrowym rowem – co w sumie nie było trudme do przewidzenia. I przyjechał dźwig wyciągarka cała droga zablokowana na wiele godzin bo auto utknęło w ogroooooomnym dole. A droga jeszcze nie otwarta, a co bedzie w zimie jak będzie ślisko. Panowie tego nie dało się przewidzieć? Ktoś musi za to ponieść odpowiedzialność[/quote]
bo to jest sciezka rowerowa, ew. maluchem na grzyby a nie obwodnica. Jak panowie chcieli zobaczyc obwodnice to mogli do Krakowa jechać i popatrzeć na drogi XXI w. Wokół las,nieuzytki a droga wąska. Osczednośc na asfalcie ?, czy jakie miasto takie drogi….?

AdamM
AdamM
10 lat temu

No jak tam Panowie Gospodarze miasta, panowie z ZDW, w sobotę na jeszcze nie oddanej do ruchu obwodnicy ciężarówka już wpadła do ogromnego rowu przy jezdnii z 30 cm poboczem i 5 metrowym rowem – co w sumie nie było trudme do przewidzenia. I przyjechał dźwig wyciągarka cała droga zablokowana na wiele godzin bo auto utknęło w ogroooooomnym dole. A droga jeszcze nie otwarta, a co bedzie w zimie jak będzie ślisko. Panowie tego nie dało się przewidzieć? Ktoś musi za to ponieść odpowiedzialność

kumaty
kumaty
10 lat temu

Temat niby obwodnicy znika. Jak kto woli ustępuje kolejnym wydarzeniom, które w większości nie mają pływu na przyszłość miasta, ani jego mieszkańców. Takie artykuły z natury rzeczy, również muszą się pojawiać na łamach tej, czy innej gazety. Są jednak tematy dotyczące spraw na tyle ważnych ważnych, o których powinno się przypominać niemal w każdym wydaniu tych lokalnych tygodników. Bez tego władza może bez przeszkód realizować swoje pomysły. Nawet takie sprzeczne z interesem społecznym wielu mieszkańców jak ten dotyczący obwodnicy.

edek
edek
10 lat temu

Piachu nie żałować bo i tak po roku obwodnica się rozpadnie,a z podłoża piaskowego asfalt sam odejdzie będzie taniej przy remoncie.

j
j
10 lat temu

Do RMF-u zadzwonił dzisiaj projektant schetynówki, który twierdził, że musiał zaprojektować nikomu nie potrzebne zjazdy w pola, zatoczki i wysepki tylko dlatego, że zleceniodawca otrzymywał dodatkowe punkty za modernizację drogi.

baryton
baryton
10 lat temu

Gdy Tyrolczyk Tyrolkę, co z nią dzielił chałupę
chciał pociągnąć za kolczyk, ta kopnęła go w dupę. A że miała silny kop, zajodłował z bólu chłop.
Gdyby takie Tyrolki mieszkały w Olkuszu, miasto by kwitło, albo jodłowanie rozlegało by się od morza do Tatr.

satyryk
satyryk
10 lat temu

[quote name=”PAULA _87″]Panie Burmistrzu, Pan się to łopatą to powinien tak dobrze kilka razy w głowę uderzyć, może wtedy by się Panu coś w głowie naprawiło. Bo z całym szacunkiem, ale chyba jak Pan namalował kredkami na kartce obwodnicę przez największe osiedle w Olkuszu to chyba za wiele Pan nie myślał. Kto buduję obwodnicę miasta kosztem jego mieszkańców. Pan wyprowadza ruch i hałas z ul. Kościuszki dla mieszkańców, a co z mieszkańcami bloków przy ulicy Kochanowskiego???? Czy my mieszkamy w jakimś już innym mieście, nie w Olkuszu czasami. skończ Pan wstydy oszczędź! kolejna kompromitacja za którą dziękujemy!![/quote]
Pan burmiszcz, budową OBWODNICY „podziękował” mieszkańcom osiedla Młodych, za poparcie go w kampanii wyborczej. Niektórych wyróżnił sytuując ją pod tuż po ich oknami. Powody takiego wyróżnienia, są na razie nie znane, nawet dobrze poinformowanym źródłom. Chyba nie bez powodu portrety kandydata wisiały na każdym niemal słupie al. Kochanowskiego.

OREGON
OREGON
10 lat temu

Mówcie lub piszcie co chcecie, a Ci Olkuscy przy łopatach wyglądają ślicznie. Nie wiem czy maja wystarczające kwalifikacji pozwalające im wykonywać tak odpowiedzialną pracę, ale na pewno lepiej pasują do tych łopat niż do stołków na których siedzą bo do funkcji,które tam pełnią absolutnie się nie nadają, co słychać i widać i czuć.

kumaty
kumaty
10 lat temu

Lansowanie się przy pomocy łopaty przystrojonej biało czerwoną szarfą pachnie profanacją braw narodowych. Panowie zawiesili je na stylach od łopat celowo i świadomie. Jeśli nawet nie oni osobiście, to za ich przyzwoleniem. Czekałem kiedy zaśpiewają chórem „Wyklęty powstań ludu ziemi”. Gdyby ktoś zaintonował to kto wie. Bycie politykiem, nawet lokalnym powinno wyróżnieniem i nobilitacją. Z tego tez powodu taki awans powinien dotyczyć osób, które potrafią udźwignąć ciężar odpowiedzialności, jaki biorą na siebie, w pełnieniu tej „służebnej” roli. Służebnej nie znaczy społecznej. Od jakiegoś czasu przestała chyba ona taka rolę pełnić Nie oceniam więc, ale pytam, czy patrząc na ten film i te zdjęcia na te bardziej wyczyny niż dokonania z jakimi się spotykamy, tym, a jeśli nie tym to jakim mianem można nazwać tych, którzy jakby nie było, awans ten od nas otrzymali.

niePO
niePO
10 lat temu

[quote name=”czub”]Bardzo interesująca wiadomość z rozwoju naszego miasta, zapisane to zostanie w kronikach historycznych, a film powinien zostać pokazany na wszelkich warsztatach pt. „jak skutecznie machać łopatą”. A i może wygrałby w kategorii dramat społeczny?
Z ukłonami[/quote]

Wniosek nasuwa się taki : że krawat nie zwalnia od łopaty !

kumaty
kumaty
10 lat temu

BEZINWAZYZYJNE LUB BEZKOLIZYJNE pokonanie tej drogi w poprzek, w najbardziej niebezpiecznym miejscu jakim będzie skrzyżowanie jej z drogą do Witeradowa, graniczyć będzie z cudem. Zabrakło bowiem dobrej woli by inwestycja ta przyniosła pożytek dla wszystkich jej użytkowników. Szczególnie dla tych, których kosztem zostanie zbudowana Zabrakło tej woli jeszcze bardziej, kiedy okazało się , że okrojone środki na jej budowę okazały się za małe by spełniała funkcję obwodnicy. O tym, ze szkłem tyłka utrzeć nie można powinni wiedzieć ci którzy mimo tych cięć i niekorzystnych zmian , postanowili zatwierdzić decyzję o jej budowie. Obawiam się, że brak zdrowego rozsądku sprawi, ze droga ta w niektórych jej odcinkach będzie pełnić rolę pola minowego. Chciałbym się mylić., ale fizyka jest bezlitosna.

czub
czub
10 lat temu

Bardzo interesująca wiadomość z rozwoju naszego miasta, zapisane to zostanie w kronikach historycznych, a film powinien zostać pokazany na wszelkich warsztatach pt. „jak skutecznie machać łopatą”. A i może wygrałby w kategorii dramat społeczny?
Z ukłonami

PAULA_87
PAULA_87
10 lat temu

Do Dyl_Sowizdrzał :
zgadzam się z Tobą. Nie zapominaj jednak, że mieszkańcy Osiedla poza obwodnicą dostali jeszcze wspaniałego grilla, którego już notabene nie ma.
Oprócz tej wątpliwej jakości ,, kulturalno-wypoczynkowej” inicjatywy nic więcej się nie dzieje w tej części miasta. Teraz w ramach rozrywki dzieci i młodzież będzie mogła liczyć samochody poruszające się nową obwodnicą , w końcu będzie ona przebiegać tuż pod szkołą i przedszkolem. kolejny powód do dumy….

PAULA_87
PAULA_87
10 lat temu

nie wiem o co Ci chodzi, ale akurat pod tym tematem – dotyczącym obwodnicy- jest jedyny post jednej osoby, nie wiem jakie setki niców widzisz,ale może nie dopuszczasz do świadomości, że pod tymi nicami są pojedyncze niezadowolone z działania władzy jednostki. generalnie ciężko nawet odnieść się do komentarza Twojego bo jest tak głupi i nie na temat.odnosimy się tutaj do obwodnicy i opinii na jej temat mieszkańców miasta, a zwłaszcza Osiedla Młodych, i chyba Ty się nudzisz skoro odnosisz się do tematu który Cię najwyraźniej nie interesuje!