Powiat

W miniony weekend na drogach powiatu olkuskiego doszło do  14 kolizji i dwóch wypadków drogowych, w wyniku których trzy osoby trafiły do szpitala. Nieprawidłowe zachowania kierowców na drodze m.in. nadmierna prędkość, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu czy niezachowanie bezpiecznej odległości pomiędzy pojazdami,  to tylko niektóre z przyczyn tych zdarzeń.  

20 maja na ulicy Króla Kazimierza Wielkiego w Olkuszu motocyklista potrącił mężczyznę, który przechodził przez jezdnię. Pieszy z urazami głowy i nogi został przewieziony do szpitala w Olkuszu. 22 maja w Glanowie kierujący mercedesem, podczas cofania , nie zachował należytej ostrożności i doprowadził do zderzenia z audi, którym kierował 29-letni mieszkaniec gminy Trzyciąż. Obaj kierowcy zostali przewiezieni do szpitali w Miechowie i Olkuszu.

Jeszcze tego samego dnia w Trzyciążu na ulicy Leśnej kierująca Volkswagenem Lupo włączając się do ruchu, nie zachowała należytej ostrożności i doprowadziła do zderzenia z mercedesem. Do szpitala  została przewieziona pasażerka volkswagena. Na szczęście jej obrażenia nie były poważne i pasażerka  nie wymagała hospitalizacji. Policjanci będą wyjaśniać dokładnie przyczyny i okoliczności obu wypadków drogowych.

Policjanci apelują o zachowanie ostrożności i jazdę zgodną z przepisami. Bądźmy odpowiedzialni i nie ryzykujmy swoim życiem oraz innych. Nasze błędy i zaniechania mogą zakończyć się tragicznie. Starajmy się też unikać agresywnych zachowań na drodze.

Pamiętajmy o tym, że chwila nieuwagi może doprowadzić do nieszczęśliwych wypadków. Dlatego jedźmy ostrożnie, przestrzegając przepisów, z prędkością dostosowaną do warunków panujących na drodze. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drodze zależy w dużej mierze od kierowców – od ich rozwagi i umiejętności przewidywania zagrożeń.

Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze