Olkusz
9 stycznia w Centrum Kultury MOK Olkusz odbył się wernisaż wystawy fotografii Katarzyny Kucab-Klich IKARY. W imieniu Dyrektora MOK Michała Mączki gości powitał Kierownik Centrum Kultury, Piotr Grabarczyk. Kuratorem wystawy jest Katarzyna Leszczyńska-Kaszuba prowadząca Galerię Fotografii Interferencje.
Autorka zdjęć, Katarzyna Kucab-Klich, od wielu lat jest rozmiłowana w fotografii. Najbardziej odnajduje się w fotografii ulicznej i sama siebie nazywa Człowiekiem Drogi. Wędrując z aparatem, uwiecznia obrazy, które ją zafascynują. Lubi też obserwować zachowania ptaków, które na tej właśnie wystawie pojawiają się na niemal każdej fotografii. Prace minimalistyczne, czarno-białe, wnoszą aurę spokoju, ale i melancholii. Są poniekąd symbolem ludzkiego oscylowania pomiędzy młodzieńczą odwagą i spontanicznością, impulsywnym dążeniem do spełniania marzeń, a rozsądnym i dojrzałym osiąganiem celów bez szalonych uniesień, za to w oparciu o wiedzę i doświadczenie.
MOK Olkusz










![Jasełka pt. „Nadzieja zawieść nie może”, czyli niezwykły wieczór w Domu Kultury w Wolbromiu [ZDJĘCIA]](https://przeglad.olkuski.pl/wp-content/uploads/2026/01/20260107_193823.jpg)




