Powiat

24 maja mija termin zgłoszeń do udziału w I Powiatowym Konkursie Recytatorsko – Plastycznym pod Honorowym Patronatem Starosty Powiatu Olkuskiego „Ludzie to anioły z jednym skrzydłem, dlatego aby się wznieść, musimy trzymać się razem…” Maria Konopnicka. Patronat nad wydarzeniem sprawuje redakcja „Przeglądu Olkuskiego”.

Konkurs odbędzie się 31 maja o godz. 9.00 w Domu Kultury „Hutnik” w Jaroszowcu przy ul. Leśnej 1. Głównym celem wydarzenia jest uczczenie 180 rocznicy urodzin poetki i nowelistki epoki pozytywizmu Marii Konopnickiej, popularyzacja jej twórczości oraz integracja przedszkolaków i uczniów z naszego powiatu.

W konkursie mogą uczestniczyć przedszkolaki i uczniowie szkół podstawowych powiatu olkuskiego. Przewidziano trzy kategorie wiekowe: do lat 6, 7 – 10 lat, 11 – 14 lat. Zgodnie z regulaminem, uczestnicy części recytatorskiej z dwóch pierwszych kategorii wiekowych będą recytować wybrany przez siebie wiersz Marii Konopnickiej. Najstarsi uczniowie poza wierszem zaprezentują także fragment prozy.

Dzieci i młodzież, które wezmą udział w części plastycznej, po wysłuchaniu utworu Marii Konopnickiej wykonają pracę plastyczną daną techniką. Dla najmłodszych uczestników (do lat 6) konkurs odbędzie się w godz. 9:15 – 10:15, dla kolejnej grupy w wieku 7 – 10 lat w godz. 10:45 – 11:45, a w wieku 11 – 14 lat w godz. 12:15 – 13:15.

Do każdego z konkursów każda z placówek może zgłosić po jednym uczestniku z poszczególnych grup wiekowych. Karty zgłoszeń wraz z podpisanymi oświadczeniami należy dostarczyć do 24.05.2022 do Gminnego Ośrodka Kultury w Kluczach ul. Partyzantów 1 – osobiście, pocztą lub e-mailem na adres: gokkonkursrecytatorskoplastyczny@gmina-klucze.pl

Organizatorami są: Starostwo Powiatowe w Olkuszu, Urząd Gminy Klucze, Gminny Ośrodek Kultury w Kluczach. Regulamin i karta zgłoszenia dostępne są na: https://gmina-klucze.pl/art,5375,powiatowy-konkurs-recytatorsko-plastyczny

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze