moto rower

Do kolejnego w ostatnim czasie zdarzenia drogowego z udziałem jednośladów doszło w Kluczach w ostatni weekend przy ul. Rabsztyńskiej. Tym razem na skrzyżowaniu zderzył się kierowca motocyklu i rowerzystka. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że jeden z uczestników wypadku nie ustąpił pierwszeństwa.  

– 33-letni mieszkaniec Klucz, kierujący motocyklem Suzuki, jechał od strony ulicy Rabsztyńskiej i zderzył się z jadącą ulicą Dworską 35- letnią rowerzystką. Motocyklista i rowerzystka z ogólnymi obrażeniami ciała trafili do szpitala. Przyczyny i okoliczności tego zdarzenia wyjaśniają policjanci z Olkusza – informuje mł. asp. Katarzyna Matras z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu.

Kilka dni wcześniej informowaliśmy o wypadku na drodze krajowej nr 94, przy zjeździe na Ujków Nowy. Późną porą wieczorną motocyklista najpewniej wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle i zderzył się z samochodem osobowym, który w konsekwencji wpadł do rowu. Dwie osoby doznały obrażeń ciała. Pod koniec czerwca na drodze między Bukownem a Sosiną rowerzysta z nieznanych przyczyn zjechał na środek jezdni, wprost pod samochód dostawczy. Obrażenia były tak rozległe, że mimo starań ratowników medycznych, 61-latek zmarł.

Olkuscy policjanci apelują o wzmożoną ostrożność na drogach, szczególnie w okresie wakacyjnym, do wszystkich uczestników ruchu drogowego. – Piękna pogoda sprzyja przejażdżkom na jednośladach, a szczególnie w weekendy na olkuskich drogach można spotkać wielu amatorów jazdy na rowerach i motocyklach. Wysokie temperatury sprawiają, że często jesteśmy zmęczeni, mamy problemy z koncentracją i nie reagujemy odpowiednio szybko. Wypadki, do jakich doszło w ostatnich dniach na drogach powiatu olkuskiego, dokładnie pokazują, że powinniśmy uważać na siebie nawzajem i respektować przepisy. Wśród sprawców kolizji i wypadków z udziałem jednośladów są bowiem zarówno kierowcy samochodów, jak również rowerzyści i motocykliści, dlatego nie można powiedzieć, że winna jest konkretna grupa. Ważne jest, aby podczas jazdy zachowywać odpowiednią odległość przy wymijaniu, patrzeć w lusterka, ustępować pierwszeństwa tam, gdzie nakazują tego znaki i szczególnie w terenie zabudowanym pamiętać o ograniczeniu prędkości. Zwłaszcza rowerzyści i kierowcy skuterów powinni dla własnego bezpieczeństwa pamiętać o kaskach, bo nasze obserwacje wyraźnie wskazują, że nie jest to jeszcze norma – tłumaczy mł. asp. Katarzyna Matras.  

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
ja
ja
9 lat temu

😀 p. Emilio-to nie jeden z uczestników nie ustąpił – tylko ta pani wyjechała w prost pod motocykl. wiem to na 100%