naciągacze

W Wielki Piątek 25 marca 2016 r. na os. Skalska w Wolbromiu pojawili się oszuści, którzy usiłowali naciągać mieszkańców na wyrównanie niedopłaty w fakturze za energię elektryczną. Oszuści, pokazując legitymację służbową, prosili o okazanie faktury i stwierdzali niedopłatę, którą trzeba było natychmiast u nich zapłacić lub ponieść dodatkową karę finansową.

Informacja ostrzegająca przed  oszustami na osiedlu szybko pojawiła się na portalu społecznościowym, a sprawa została  sprawdzona u źródła. Tauron, którego rzekomymi przedstawicielami mieli być naciągacze, zdecydowanie zaprzeczył możliwości wystąpienia tego typu sytuacji i odciął się od procederu, informując, że wszystkie sprawy związane z rachunkami za energię elektryczną i ewentualnymi zaległościami płatniczymi załatwiane są drogą pocztową. Ponieważ najbardziej narażone na niebezpieczeństwo oszustwa są osoby starsze uczulajmy naszych dziadków i rodziców, aby uważali na tego typu sytuacje i pojawienie się kolejnego sposobu wyłudzania pieniędzy i prób dostania się do ich mieszkań.

Przypominamy, że aby uniknąć niebezpieczeństwa powinniśmy działać rozważnie, nie ulegać emocjom i zawsze kierować się zasadą ograniczonego zaufania w stosunku do obcych, którzy pukają do naszych drzwi lub dzwoniąc, podszywają się za bliskich. Bądźmy także podejrzliwi, gdy ktoś zasłaniając się pośpiechem lub strasząc karą, ponagla nas do szybkiego podjęcia finansowych decyzji. O każdej próbie wyłudzenia powinniśmy też natychmiast informować Policję.

3
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
3 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
.Młodysos Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
.
.

Chamstwo w zawieraniu umów nie zna granic. Naciągactwo i metoda drobnodruczkowa czy to legalna czy nielegalna pozostanie naciągactwem. Czyli jest to pewna forma złodziejstwa.

Młody
Młody

TAURON proponuje ostatnio swoim klientom obniżkę ceny za energię elektryczną poprzez zawarcie umowy na okres 3 lat. Aktualna cena brutto za 1 kWh wynosi 0,31586 zł co przy zużyciu miesięcznym 200 kWh daje wartość 63,17 zł. Wg nowej umowy ma to być analogicznie 0,3111 zł za 1 kWh i 62,22 za miesiąc. Miesięcznie daje to więc obniżkę ceny w wysokości 0,95 zł. Czytając dalej umowę okazuje się że pojawia się nowa pozycja do zapłaty: „Opłata handlowa” w wysokości 7,98 zł miesięcznie. Po podsumowaniu okazuje się że ta proponowana „obniżka” jest podwyżką z 63,17 zł miesięcznie do 70,20 zł miesięcznie czyli… Czytaj więcej »

sos
sos

Tylko, że dla takich to od razu powinno być 5 lat ciumry a nie niska szkodliwość społeczna i co najwyżej zawiasy.