Zespół ,,Maksymilianki” z Olkusza zdobył III miejsce na XVII Dziecięcym Festiwalu Piosenki Religijnej. Tegoroczna edycja odbywała się pod hasłem „Każdy może dziś do Jezusa przyjść”.
Diecezję sosnowiecką reprezentowały w tym konkursie dwa zespoły: „Kantyczki” z Jaworzna i „Maksymilianki” z Olkusza – czyli schola działająca przy parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego. W katowickim Festiwalu konkurencja była duża. W eliminacjach wzięły udział 42 podmioty  reprezentujące swoje parafie, domy kultury, zespoły.
– Trzecie miejsce było dla nas wielkim zaskoczeniem, gdyż scholka powstała niedawno, a w kościele św. Maksymiliana zadebiutowała dopiero w minione święta Bożego Narodzenia. Dzieci zadedykowały sukces swoim muzycznym opiekunom: Asi Kajdzie, która od momentu powstania scholi uczy dzieci śpiewać, a podczas liturgii towarzyszy im, grając na gitarze, panu Janowi Lepiance, który udziela im lekcji muzyki, oraz Wojtkowi Tomsi akompaniującemu na klawiszach – opowiada ks. Rafał Chajduga, inicjator scholi i wikariusz parafii św. Maksymiliana w Olkuszu.

Na festiwalu zauważono również, że olkuska społeczność nie tylko pięknie śpiewa, ale potrafi się dobrze i kulturalnie bawić. Stąd wyróżnienie dla ks. Rafała Chajdugi, opiekuna scholi, który razem z dziećmi radośnie przeżywał festiwalowe zmagania. – To wspaniały, bardzo zaangażowany ksiądz. Ma wielkie serce do dzieci. Moje pociechy nie mogą się doczekać, kiedy spotkają się z księdzem Rafałem i wspólnie pobawią się – opowiada jedna z matek.  
Na Festiwalu w Katowicach parafię św. Maksymiliana M. Kolbego  z Olkusza reprezentowali: Alicja Barczyk, Aniela Bejgier, Angelika Tyliby, Daria Kwiatkowska, Eliza Tyliby, Honorata Uniwersał, Jagoda Wojdyła, Karolina Tyliby, Klaudia Guźla, Klaudiusz Bień, Kuba Walusiak, Laura Uniwersał, Marta Pycia, Martyna Gil, Mateusz Syguła, Natalia Skubis, Natalia Zięba, Ola Albiniak, Ola Natkaniec, Oliwia Szlęzak i Weronika Waluga.
Źródło: Parafia św. Maksymiliana w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Klaudia Guźla.
Klaudia Guźla.
12 lat temu

A to my . 😆
Jestem z nas dumna.
A zdjęcie nawet nieźle wyszło .

olcia10186
olcia10186
12 lat temu

wiecie gdzie ja jest jak wiecie to napiszcie ja czekam… 🙂 😆

olcia10186
olcia10186
12 lat temu

jak by co to ja tam jestem i się mnie nie czepiajcie 😆 😆 😆