Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Olkuszu już po raz kolejny poznawali środowisko leśne. Tym razem wspaniałą lekcję przyrody odbyli w Rezerwacie Przyrody na Pazurku. Wszystko to za sprawą realizowanego w tej szkole projektu „Szkolne arboretum na olkuskim szlaku przystanią dla wszystkich”, który jest realizowany przy wsparciu Fundacji Partnerstwo dla Środowiska i lokalnych Partnerów.
Obcowanie z przyrodą uważa się za najlepszą drogę do zdobywania wiedzy oraz główne źródło wyobrażeń o niej. Spotkania na łonie natury uczą dokładnej i usystematyzowanej obserwacji, odkrywania zależności w świecie przyrody, rozumienia zjawisk, kształtują przyjazne postawy wobec natury.

Pod fachowym przewodnictwem pracownika Nadleśnictwa Olkusz uczniowie rozpoznawali wiele gatunków roślin runa leśnego, które można spotkać tylko wczesną wiosną. Obserwowali i podziwiali piękno olkuskiej ziemi.
Z wycieczki wrócili napełnieni energią płynącą z przyrody i pełni zapału do dalszych działań ekologicznych w szkole i swoim środowisku.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze