W sobotę 9 kwietnia w Centrum Kultury w Wolbromiu odbył się wernisaż wystawy prac dzieci z  Kółka Plastycznego.  To już dwudziesta tego rodzaju  impreza dla najmłodszych wolbromskiego ośrodka kultury. W wernisażu, obok wykonawców,  wzięli udział ich rodzice, rodzeństwo i dziadkowie. Miło było popatrzeć z jaką dumą i przejęciem mali artyści prezentowali najbliższym swoje prace.

Kółko Plastyczne dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat w Centrum Kultury, Promocji i Informacji w Wolbromiu nieprzerwanie od 1991 r. prowadzi Agata Pabian. W chwili obecnej na zajęcia organizowane w soboty uczęszcza ponad 40 dzieci. Młodzi plastycy zapoznawani są w pracowni z różnymi technikami i środkami wyrazu. Uczą się posługiwania farbami akwarelowymi, plakatowymi, akrylowymi, ołówkiem, węglem, kredkami, suchymi pastelami, tuszem. Ponadto lepią różne formy z plasteliny, gliny, bawią się w decoupage… – Kółko prowadzone jest w taki sposób – wyjaśnia pani Agata – że kolejne prace zaczynają się i kończą w ten sam dzień, co sprawia, że dzieci nieobecne, na następnych zajęciach nie mają żadnych zaległości. Zajęcia mają charakter wyłącznie warsztatowy. Uczenie się technik czy pojęć takich jak: transparentny, walorowy, kryjący odbywa się nie w formie wykładu lecz „z marszu”. –

Taka forma edukacji, odmienna od lekcji szkolnych, wśród najmłodszych i ich rodziców cieszy się – o czym można było się przekonać na ostatnim wernisażu – dużym zainteresowaniem. Ważne jest również to, że po ukończeniu 12 roku życia młodzież może kontynuować warsztaty pod okiem swojej instruktorki. Bardziej utalentowani trafiają bowiem do grupy starszych, gdzie zajęcia w mniejszych grupach mają już charakter indywidualny.

Młodym autorom wystawianych prac plastycznych redakcja „Przeglądu Olkuskiego” życzy wytrwałości i wielu sukcesów w twórczej pracy.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze