zbiorka zywnosci wielkanoc

W dniach 15 – 17 marca 2013 roku Stowarzyszenie Dobroczynne „Res Sacra Miser” w Olkuszu jako partner  Krakowskiego Banku Żywności przeprowadzi Świąteczną Zbiórkę Żywności w jedenastu olkuskich sklepach: czterech  „Biedronkach”, „Lidlu”, „Carrefourze”, „Leviatanie”, PSS „Społem”, „Stokrotce” i Supermarkecie „Nasz”.
Wolontariusze ze szkolnych klubów wolontariackich z olkuskich szkół: I LO, IV LO, ZS Nr 1 i ZS Nr 4 będą zbierać żywność dla rodzin potrzebujących.
– Mamy nadzieję, że mieszkańcy Olkusza tak, jak w ubiegłych latach okażą swoją hojność. Najbardziej potrzebne są produkty o długim terminie przydatności do spożycia, np. konserwy mięsne, rybne, makaron, mąka, cukier, słodycze. Zbieramy wszystko to, co jest niezbędne na świątecznym stole – podkreśla Janina Lenarczyk, koordynator akcji.

Zebrana żywność, po jej przeliczeniu oraz posegregowaniu zostanie przekazana potrzebującym w formie paczek, za pośrednictwem szkół współpracujących ze Stowarzyszeniem przy Świątecznej Zbiórce Żywności.

Świąteczne Zbiórki Żywności na stałe wpisały się już w atmosferę przedświąteczną. W 2012 roku łącznie zebrano ponad 4,5 tony żywności, która trafiła na świąteczne stoły potrzebujących.

Tekst nadesłany przez Stowarzyszenie Dobroczynne „Res Sacra Miser” w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze