witeradow policja

Małopolski projekt „Zagrożenia w Sieci – profilaktyka, reagowanie”, powstał  kilka  lat temu  i cały czas cieszy się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, nauczycieli i rodziców. Od samego początku w jego realizację jako partnerzy – oprócz Policji – włączyli się przedstawiciele Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej (NASK) oraz Kuratorium Oświaty w Krakowie.

Prowadzone przez Policję działania edukacyjne i informacyjne związane z tematyką cyberzagrożeń, obejmują uczniów szkól podstawowych  z klas czwartych, piątych i szóstych.  Podczas spotkań z dziećmi mundurowi rozmawiają o tym, czym jest Internet, do czego służy, jak bezpiecznie korzystać z  sieci, z jakimi zagrożeniami można się spotkać, jak się wtedy zachować, z kim się w takich sytuacjach  skontaktować (np. www.dyżurnet.pl, www.nask.pl). Wspólnie oglądają film  „Owce w sieci” i omawiają przedstawione w nim historie.

Policjantki Zespołu ds. Nieletnich i Patologii oraz dzielnicowi z komisariatów odwiedzili już 38 placówek oświatowych naszego powiatu. W szkołach spotykają się również z rodzicami  i nauczycielami prezentując im prawne aspekty ochrony małoletnich oraz przykłady różnych zagrożeń i zjawisk  m.in. cyberprzemoc, flaming, cyberprostytucja, stalking.

KPP Olkusz

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze