Jesień w tym roku wyjątkowo rozpieszcza wielbicieli spędzania czasu na świeżym powietrzu i zabaw na łonie natury. O tym, że jesień nie musi być smutna i szara, wiedzą doskonale dzieciaki z Przedszkola nr 3 w Olkuszu i zaproszeni goście z Przedszkola nr 13, którzy wspólnie obchodzili Święto Dyni.

Przedszkolny ogródek, udekorowany dyniami o najrozmaitszych kształtach i rozmiarach, wypełniły roześmiane dzieci, które pod opieką swoich pań, bawiły się, uczyły i wymieniały wiedzę na temat skarbów jesieni. Po wspólnym rozwiązaniu quizu przyrodniczego, dzieci przystąpiły do najważniejszego rytuału tego dnia – każda grupa wykonała Dyniowego Cudaka.

Bohaterki dnia, czyli dynie, były dekorowane przez małe, dziecięce rączki kasztanami, kwiatami, żołędziami, szyszkami i innymi skarbami, które znaleźć można w parkach i ogrodach. Jurorką konkursu był nie kto inny, jak zaproszona na tę okoliczność, najprawdziwsza Pani Jesień. Po wspólnej zabawie, dzieciaki zjadły regionalną potrawę, symbol końca lata i początku jesieni – pieczone ziemniaki, których aromat roznosił się po całej okolicy przedszkola.

Święto Dyni jest obchodzone w Przedszkolu nr 3 od kilku lat, więc można powiedzieć, że jest tradycyjnym świętem u Kornelowców. Po raz kolejny również do wspólnej zabawy zostały zaproszone przedszkolaki i opiekunki z Przedszkola nr 13 w Olkuszu. – Jest to doskonała okazja do wymiany doświadczeń między nauczycielami oraz integracji dzieci. Widzimy, że wspólna zabawa i nauka są twórcze i dzieci długo ten dzień pamiętają – zauważa Bożena Urbaniak, dyrektorka gościnnego Przedszkola nr 3 w Olkuszu.

Zobacz naszą fotogalerię:

{joomplu:24944}{joomplu:24945}{joomplu:24946}{joomplu:24947}

1
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
avatar
500
1 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
1 Autorzy komentarzy
Wiedzący Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Wiedzący
Wiedzący

.
Natura i Czlowiek tworzą ten Świat. Jakże mile i sympatyczne to święto. Dzieci, Przyroda i zabawa. Wiedzącego bardzo cieszy każda taka inicjatywa, pozdrawiam organizatorów i zachęcam do kolejnych podobnych pomyslów :-* .