Do groźnie wyglądającego wypadku doszło w poniedziałek przed południem na odcinku drogi krajowej nr 94 w pobliżu przystanku autobusowego w okolicach skrzyżowania ulicy Rabsztyńskiej i krajówki. Utrudnienia w ruchu trwały kilka godzin, co także przeszkadzało kierowcom w poruszaniu się po mieście.

Najprawdopodobniej przyczyną kolizji było niezachowanie ostrożności przez kierowcę toyoty, który zjechał na lewy pas, wjeżdżając wprost pod nadjeżdżającego tira, którym kierował mieszkaniec okolic Częstochowy. Samochód osobowy uderzył w bariery energochłonne, naruszając ich konstrukcję i stojący w tamtym miejscu słup oświetleniowy. Chociaż miejsce wypadku wyglądało dość groźnie, to szczęśliwie nikomu nic się nie stało. – Obaj kierowcy zostali zbadani pod kątem zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu. Badanie jednoznacznie potwierdziło, że byli trzeźwi. Kierowca toyoty, olkuszanin, został ukarany mandatem karnym – mówi nadkom. Agnieszka Fryben, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu.

Kilka godzin zajęło służbom technicznym i ratunkowym usunięcie skutków tej kolizji, co całkowicie sparaliżowało ruch na krajówce i w centrum Olkusza.

1
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
1 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
Lewoskręt na Wolbrom Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Lewoskręt na Wolbrom
Lewoskręt na Wolbrom

Natychmiast!!!Bezkolizyjny!!!