Wolbrom

Gmina Wolbrom, wzorem lat ubiegłych rozdysponowała środki na wsparcie lokalnych klubów sportowych w roku 2023 na podstawie ustawy o sporcie oraz z tzw. „korkowego”, czyli środków pochodzących z opłat za koncesje na handel alkoholem. Do lokalnych podmiotów propagujących zdrowy tryb życia trafi w sumie ponad 370 tys. zł.

Z puli środków finansowych na realizację zadania publicznego pn. Prowadzenie działań w obszarze aktywności fizycznej na terenie Gminy Wolbrom, służących zapobieganiu powstawania problemów alkoholowych i narkomanii w środowisku lokalnym w 2023 roku największe dofinansowanie w wys. 40 tys. zł otrzymało Stowarzyszenie Wolbromska Akademia Piłkarska „Młodzi Przebojem”. 25 tys. zł z tego samego źródła otrzyma na swoją działalność w roku bieżącym Jurajski Klub Sportowy Oyama Karate. Kolejne 30 tys. zł trafi do Uczniowskiego Klubu Sportowego UKEMI Judo Wolbrom. Stowarzyszenie Przyjaciół Actus Animi w Wolbromiu na działalność związaną z akrobatyką otrzyma natomiast 15 tys. zł. Niezmienioną od wielu lat, pomimo ogromnych potrzeb środowiskowych dotację w wys. 10 tys. zł z „korkowego” uzyskała również Ochronka Betlejem, działająca jako świetlica socjoterapeutyczna dla dzieci przy Zgromadzeniu Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus w Wolbromiu.

Z informacji o udzieleniu dotacji klubom sportowym na realizację zadania pn. „Wspieranie rozwoju sportu w Gminie Wolbrom” w 2023 roku na podstawie ustawy o sporcie wynika, że środki w kwocie wyższej niż suma pozostałych dotacji z tego źródła, bo aż 140 tys. zł trafi do piłkarzy trenujących w Wolbromskim Klubie Sportowym „Przebój” Wolbrom. Prawie trzy razy mniej, bo 50 tys. zł otrzyma utytułowany i dobrze znany z sukcesów w całej Polsce i poza jej granicami, który wychował wielu reprezentantów Polski w judo Uczniowski Klub Sportowy Judo Wolbrom. Uczniowski Ludowy Klub Sportowy w Wierzchowisku otrzyma na propagowanie piłki nożnej 15 tys. zł, Stowarzyszenie Klub Sportowy „Hetman” Dłużec 10 tys. zł, a oczekujący na nowe boisko sportowe Uczniowski Ludowy Klub Sportowy „Strumyk” Zarzecze 20 tys. zł. Siatkarze trenujący w Towarzystwie Krzewienia Kultury Fizycznej Ognisko „Jura” dostaną dotację w wys. 4 tys. zł, łucznicy z Uczniowskiego Klubu Sportowego „Diana” 10 tys. zł, a Uczniowski Klub Sportowy „Kocham siatkówkę” 15 tys. zł.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze