RM Wolbrom

Wybory uzupełniające do Rady Miejskiej w Wolbromiu w Okręgu Wyborczym nr 14 wygrał 182 głosami 42-letni Adam Kazimierz Opiłka, kandydujący z KWW Razem. Jego 27-letni wyborczy rywal Tomasz Stanisław Smętek (KWW Samorząd OdNowa) zdobył 112 głosów. W niedzielę 28 lutego w siedzibie Okręgowej Komisji Wyborczej w remizie OSP w Załężu zagłosowało 297 spośród 811 uprawnionych do głosowania mieszkańców, co dało 37% frekwencję wyborczą. Oddano 3 głosy nieważne.

Rada Miejska w Wolbromiu pracowała w okrojonym, 20-osobowym składzie od 26 listopada 2015 r., kiedy to mandat złożył mieszkaniec Załęża Leszek Sikora, reprezentant Załęża i Domaniewic, który startował w wyborach samorządowych w roku 2014 z KWW Samorząd OdNowa. Składając pisemną rezygnację z mandatu Leszek Sikora napisał: „Dziękuję wszystkim za współpracę i mam nadzieję, że mój następca będzie realizował marzenia o Załężu i Domaniewicach z lepszym niż ja skutkiem”.

Nowy radny zostanie zaprzysiężony na najbliższej sesji, która zgodnie z harmonogramem powinna odbyć się w ostatni czwartek marca.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
stary rep
stary rep
6 lat temu

[quote name=”Telewizja”]Czy to prawda że zięć byłego radnego montuje w całym urzędzie kamery do podglądania urzędników w ramach dobrej współpracy powyborczej? Burmistrz porzuci fejsia na rzecz podglądania? Może trzeba kadrę na młodszą wymienić . [/quote]
Może powinien zacząć od ciebie? 😉

KGW Kąpielanki
KGW Kąpielanki
6 lat temu

Ale zaraz łodwołajo Gorgónia i znowu bedzie trza lyźć na wybory.

Telewizja
Telewizja
6 lat temu

Czy to prawda że zięć byłego radnego montuje w całym urzędzie kamery do podglądania urzędników w ramach dobrej współpracy powyborczej? Burmistrz porzuci fejsia na rzecz podglądania? Może trzeba kadrę na młodszą wymienić . Bedą lepsze widoki 8)