Zederman

W minioną sobotę, na terenie boiska sportowego przy Szkole Podstawowej w Zedermanie w ramach realizacji Projektu „Wsiadamy na rowery” odbył się Piknik, na którym odbyło się uroczyste otwarcie mobilnego miasteczka ruchu drogowego. Wydarzenie to zostało objęte Patronatem Honorowym Komendanta Powiatowego Policji w Olkuszu inspektora Jarosława Klicha.

Organizator imprezy – Stowarzyszenie Realne Marzenia, przygotował dla uczestników wiele atrakcji. Były dmuchańce, zabawy dla dzieci, bańki mydlane, konkursy i stanowiska promocyjne różnych przedstawicieli. Podczas otwarcia miasteczka ruchu drogowego obecny był Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego nadkomisarz Dominik Szot, który również sprawował nadzór nad prawidłowym przebiegiem Rodzinnego Turnieju Wsiadamy na rowery. Zgłoszone drużyny : dziecko + dorosły, musiały wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego – rozwiązać test wiedzy a następnie przejechać na rowerze nie tylko  po miasteczku ruchu drogowego,  ale również  po torze przeszkód. Chętnych do udziału w tej konkurencji nie brakowało. Laureaci i uczestnicy otrzymali od organizatora nagrody, które wręczała policjantka prewencji.

Stowarzyszenie Realne Marzenia, chcąc poprawić bezpieczeństwo młodych ludzi – rowerzystów, szczególnie z terenów wiejskich, przystąpiło do programu grantowego Fundacji ORLEN – „ORLEN Social Lab. Laboratorium Społecznej Zmiany ” z Projektem Wsiadamy na rowery. Dzięki pozyskanym środkom zakupiono mobilne miasteczko ruchu drogowego, rowerowe tory przeszkód a także rowery treningowe i materiały edukacyjne, w tym plansze i mini znaki drogowe. Wszystko po to, by zwiększyć świadomość młodych ludzi w zakresie bezpieczeństwa, a także umiejętności praktycznej jazdy na rowerze. W ramach realizacji Projektu została utworzona Szkolna Liga „Wsiadamy na rowery”. W ramach tego przedsięwzięcia w sześciu szkołach uczestniczących w Projekcie ( ZSP w Zedermanie, ZSP w Osieku, SP w Kosmolowie, SP w Gorenicach, SP w Zawadzie, SP nr 5 w Olkuszu) w roku szkolnym 2023/2024 odbywać się będą zajęcia z wychowania komunikacyjnego z wykorzystaniem zakupionych pomocy oraz zorganizowane zostaną dwie edycje rozgrywek ligowych: jesienna i wiosenna. W działania te włączą się również policjanci z komendy Powiatowej Policji w Olkuszu.

Stowarzyszenie Realne Marzenia
0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze