powiatowy konkurs pozarniczy3

Sporą wiedzą na temat bezpieczeństwa przeciwpożarowego musiało się wykazać 61 uczniów z olkuskich podstawówek, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, którzy brali udział w eliminacjach miejsko-gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”, które 1 kwietnia odbyły się w Zespole Szkół nr 3 w Olkuszu. W auli Ekonomika uczniowie najpierw musieli zmierzyć się z testem na temat pożarnictwa i pierwszej pomocy, a później wyłoniono 6 osób, które reprezentowały Olkusz w etapie powiatowym. Są to Katarzyna Kowal, Michał Gajda (szkoły ponadgimnazjalne), Kamil Kafel, Kacper Haras (gimnazja) oraz Adam Haras, Maja Nabagło (szkoły podstawowe). W dniu 11.04.2016 r. w jednostce Państwowej Straży Pożarnej w Olkuszu odbyły się eliminacje powiatowe Turnieju. Wzięło w nich udział 14 uczestników z całego powiatu. Do eliminacji wojewódzkich przeszli zwycięzcy każdej z grup wiekowych. Podczas eliminacji wojewódzkich, które odbędą się 30 kwietnia 2016 r. w Wieliczce powiat olkuski będą reprezentować: Michał Gajda ( I LO w Olkuszu), Kacper Haras (Gimnazjum nr 4 w Olkuszu) i Maja Nabagło (Szkoła Podstawowa nr 4 w Olkuszu).
powiatowy konkurs pozarniczy1– Co roku obserwujemy duże zainteresowanie konkursem, co pokazuje, że młodzież chce poszerzać swoją wiedzę z zakresu procedur pożarniczych i pierwszej pomocy. Liczę, że w przyszłości część uczestników będzie chciała zasilić nasze szeregi, do czego zachęcamy – mówi Piotr Krzykawski, prezes OSP Olkusz, który wspólnie z Zarządem Miejsko-Gminnym ZOSP RP, PSP w Olkuszu i ZS nr 3 w Olkuszu czuwali nad konkursem dla dzieci i młodzieży. W składzie miejsko – gminnej komisji konkursowej zasiadali: mł. kpt. inż. Karol Żaba, kierownik sekcji ds. organizacyjno – kadrowych olkuskiej PSP (przewodniczący), dh Agnieszka Kopeć (sekretarz), dh Piotr Krzykawski, dh Marek Krzykawski i Anzelm Walnik.
powiatowy konkurs pozarniczy2Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody, które wręczał Piotr Krzykawski, prezes OSP Olkusz, Andrzej Soczówka, członek zarządu powiatowego ZOSP i Marek Krzykawski. Uczestnicy otrzymali także zestawy wydawnictw promocyjnych o Olkuszu i Małopolsce przygotowane przez Punkt Informacji Turystycznej w Olkuszu. Wszyscy uczestnicy eliminacji powiatowych: szkoły ponadgimnazjalne: Michał Gajda, Katarzyna Kowal, gimnazja: Kacper Haras, Kamil Kafel, Klaudia Gajda, Piotr Ćmak, Krzysztof Perek, Ola Michalik, szkoły podstawowe: Maja Nabagło, Aleksander Zając, Kamil Gajda, Łucja Wylaź, Kamil Bieniek, Adam Haras.
powiatowy konkurs pozarniczy4Organizatorzy turnieju w imieniu uczestników dziękują wszystkim instytucjom i firmom, które bezinteresownie wsparły to strażackie wydarzenie.

OSP Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze