Olkusz

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu wspólnie z funkcjonariuszami Małopolskiego Urzędu Celno – Skarbowego w Krakowie ujawnili i zabezpieczyli 8 urządzeń komputerowych służących do nielegalnych gier hazardowych, które znajdowały się w jednym z lokali w Olkuszu.

W związku z podejrzeniem, że w Olkuszu  dochodzi do procederu urządzania nielegalnych gier hazardowych, policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z Komendy Powiatowej Policji  w Olkuszu wspólnie z funkcjonariuszami Małopolskiego Urzędu Celno – Skarbowego w Krakowie, 11 stycznia  br. weszli do jednego z lokali znajdujących na terenie miasta i dokonali tam sprawdzenia. W pomieszczeniu znajdował się pracownik oraz dwóch mężczyzn, którzy korzystali ze stanowisk komputerowych.

Funkcjonariusze  podczas przeszukania ujawnili osiem urządzeń komputerowych służących do nielegalnych  gier hazardowych. Urządzenia te zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Krakowie dla potrzeb postępowania karno-skarbowego, jakie będzie toczyło się w tej sprawie. Zgodnie z obowiązującymi przepisami za urządzanie gier na automatach grożą kary w wysokości 100 tysięcy złotych od każdej zabezpieczonej maszyny. Takiej karze podlega zarówno urządzający nielegalne gry hazardowe,  jak i posiadacz lokalu, w którym taki proceder się odbywa. Za organizowanie gier hazardowych poza wysoką grzywną grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3 lat.

KPP w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze