W czwartek, 13 sierpnia bieżącego roku mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu wspólnie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei kontrolowali, czy pasażerowie pociągu stosują się do obostrzeń związanych z epidemią COVID-19. Działania funkcjonariuszy były również okazją, by przypomnieć osobom podróżującym o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.  Wszystko po to, by podróż była bezpieczna i odbyła się bez żadnych przykrych zdarzeń.

Na olkuskim dworcu policjanci wsiedli do pociągu relacji Katowice – Sędziszów, gdzie wspólnie z funkcjonariuszami SOK sprawdzili skład, zwracając uwagę podróżującym na obowiązek zasłaniania ust i nosa. Mundurowi informowali o obowiązujących w tym zakresie obostrzeniach. Maseczkę trzeba wciąż obowiązkowo nosić m.in.w autobusie, tramwaju i pociągu,w samochodzie osobowym, jeśli jedzie się z kimś, z kim nie mieszka się  na co dzień, w sklepie, galerii handlowej, banku, na targu i na poczcie,w kinie i teatrze,u lekarza, w przychodni, w szpitalu, salonie masażu i tatuażu,w kościele i szkole, czy  na uczelni,  a także w urzędzie (jeśli załatwia się, tam jakąś sprawę) i innych budynkach użyteczności publicznej.

Aby podróż była bezpieczna i wszyscy jej uczestnicy dotarli do celu bez wydarzeń i przykrych sytuacji, policjanci przypominali również o wszelkich zasadach bezpieczeństwa. Informowali o zagrożeniach, z jakimi podróżujący mogą się spotkać w środkach komunikacji zbiorowej.

Podczas przejazdu mundurowi nie mieli żadnych zastrzeżeń, albowiem wszyscy podróżni zachowali odstęp i mieli maseczki zasłaniające nos i usta. Z pewnością tego typu wspólne działania będą kontynuowane w przyszłości.

Przypominamy!

Za złamanie obowiązujących nakazów, policjanci mogą wystawić mandat, spisać dane i przekazać służbom sanitarnym. Mandat wynosi do 500 złotych, ale kara nakładana przez sanepid, to już nawet 30 tysięcy złotych.

Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
mike
mike
3 lat temu

Chciałbym szacownym funkcjonariuszom przypomnieć (znowu zapomnieli), że w Polsce nie został wprowadzony żaden ze stanów (wyjątkowy, wojenny, epidemii itp.) określonych jasno w Konstytucji RP toteż nie mają prawa od ludzi wymagać określonego zachowywania się (w tym wypadku chodzi o noszenie pampersów na twarzy) toteż karanie ich za to jest bezprawne, a próbę nałożenia kary przez Sanepid należy niezwłocznie zgłosić do prokuratury jako próbę wymuszenia.