służby mundurowe szkoły wolbrom2

Strażacy, żołnierze i policjanci na zaproszenie dyrekcji gościli w Zespole Szkół w Wolbromiu. Okazją do wizyty były Dni Otwarte Szkoły, w ramach których służby prezentowały sprzęt  i wyposażenie a młodzi ludzie poznawali specyfikę  ich pracy. W spotkaniu uczestniczyły policjantki zespołu ds. nieletnich i patologii, rzecznik prasowy komendy oraz technik kryminalistyki, który jest również instruktorem technik i taktyk interwencji. Policjantki przedstawili młodzieży zasady rekrutacji i doboru kadr do służby   w policji. Uczniowie mogli zapoznać się ze sprzętem policyjnym, w który wyposażony jest policjant pełniący służbę patrolową. Do rąk młodzieży trafiły m.in. kajdanki, pałki służbowe kamizelka kuloodporna, a także alkogogle. Policjant zaprezentował różne sposoby wykorzystania tonfy przez policjantów.

W czasie spotkania młodzież zapoznała się ze specyfiką służby prewencyjnej i kryminalnej, a  w szczególności z pracą technika kryminalistyki. Zaprezentowana została walizka ze sprzętem technika. Uczniowie dowiedzieli się jakie ślady  można zabezpieczyć na miejscu włamania, wypadku samochodowego, zabójstwa. Młodzież uczestniczyła również w pobieraniu śladów linii papilarnych.

Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu z policjantami, chętnie zadawali pytania dotyczące zarówno procesu rekrutacji, pełnienia służby oraz uprawnień policji.

KPP Olkusz

służby mundurowe szkoły wolbrom

służby mundurowe szkoły wolbrom3

służby mundurowe szkoły wolbrom4

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze