Trwające prace w Dolince na osiedlu Młodych i ośrodku na Czarnej Górze to dwa największe rewitalizacyjne projekty realizowane obecnie w Olkuszu. W ramach Gminnego Programu Rewitalizacji cały czas prowadzone są także mniejsze inwestycje. Dwa przedsięwzięcia współfinansowane z unijnych środków dotyczą m. in. ułatwień dla osób niepełnosprawnych i starszych.

Jednym z nich jest montaż zewnętrznej windy dla osób niepełnosprawnych przy budynku Warsztatów Terapii Zajęciowej przy ul. Gęsiej. Warsztaty prowadzone są przez olkuskie Stowarzyszenie Otwartych Serc Aktywnych Kobiet „SOS”. Jak informuje magistrat, dzięki zamontowaniu windy zwiększy się efektywność zajęć; poszerzona zostanie również oferta rehabilitacyjna przez możliwość przyjęcia nowych uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej. Przetarg wygrała firma ZME BAJPAX z Nieznanic. Wartość umowy to 116 439,35 zł brutto.

W 2018 roku w ramach rewitalizacji plac przed Miejskim Ośrodkiem Kultury zyskał nową nawierzchnię oraz tereny zielone. Obecnie trwają prace wewnątrz budynku. Obiekt jest dostosowywany do potrzeb osób niepełnosprawnych. W tym celu prowadzona jest przebudowa górnego holu (z którego zostaną wydzielone pomieszczenia dla sali baletowej, sali fitness i pracowni artystycznej) oraz klatki schodowej. Zostanie tam też zamontowana winda. Wyłonionym w przetargu wykonawcą jest Z.R.B. CEBUD Zdzisław Cebo z Dłużca. Wartość umowy to 501 004,12 złotych.

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o