We wtorek, 11 lutego, powiatowy sztab wyborczy Małgorzaty Kidawy-Błońskiej zainaugurował swoją działalność podczas konferencji prasowej. Kieruje nim Piotr Grabarczyk (Przewodniczący PO w naszym powiecie), a za poszczególne obszary odpowiedzialni są członkowie i sympatycy Platformy Obywatelskiej oraz Nowoczesnej w powiecie olkuskim.

Kandydatką Platformy Obywatelskiej – Koalicji Obywatelskiej w zbliżających się wyborach prezydenckich jest Małgorzata Kidawa-Błońska. Właśnie powstał powiatowy sztab wyborczy mający za zadanie wspierać kandydatkę na terenie Ziemi Olkuskiej.

Dlaczego Małgorzata Kidawa-Błońska? Ponieważ prezydentem powinna być osoba samodzielna, która bierze odpowiedzialność za bezpieczeństwo Polaków, za ich prawa i musi być prezydentem, który przestrzega konstytucji.

Szefem sztabu powiatowego został Piotr Grabarczyk. – Prezydent nie musi się zgadzać z poglądami swoich obywateli, nie musi każdego akceptować, ale musi stwarzać dla nich prawo, żeby każdy z nas czuł się w Polsce bezpieczny. W sztabie osobami odpowiedzialnymi za wolontariat będą: Miłosz Pałka oraz Dariusz Pokwiczał. To do nich powinny się zgłaszać osoby z terenu powiatu olkuskiego chętne do wsparcia Małgorzaty Kidawy-Błońskiej (zbieranie podpisów, wieszanie banerów, rozdawanie ulotek). Osobami odpowiedzialnymi za organizację zbierania podpisów będą: Anna Szotek, Miłosz Pałka oraz Piotr Grabarczyk.

W sztabie znaleźli się też przedstawiciele Nowoczesnej Roman Kwaśniewski – Przewodniczący struktur tej partii w Olkuszu oraz Andrzej Osuch. Koordynatorem pomiędzy sztabem a Komitetem Obrony Demokracji będzie Grzegorz Wiśniowski (Przewodniczący KOD w Olkuszu). Ze sztabem powiatowym można się kontaktować za pomocą numeru telefonu: +48 796 542 211 oraz mailowo: poolkusz.wybory@gmail.com, natomiast mail sztabu krajowego to: wolontariat@kidawa2020.pl.

Plaforma Obywatelska Olkusz

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o