wiosenny festyn w dolince

W Dolince na olkuskim osiedlu Młodych trwają prace rewitalizacyjne. Gmina organizuje konkurs na logo tego miejsca. Propozycje można składać do 19 czerwca.

Jak informują organizatorzy, „logo Dolinki będzie wykorzystywane do promocji i reklamy. (…) Ma się przyczynić do stworzenia wizytówki miejsca, która ułatwi jego rozpoznawanie w przestrzeni publicznej, a także będzie miało wpływ na odbiór miejsca przez mieszkańców oraz osoby odwiedzające Dolinkę. Logo ma również wpłynąć na zacieśnienie więzi społecznych, integrację oraz identyfikację mieszkańców z Dolinką”.

– Dzięki realizowanemu Gminnemu Programowi Rewitalizacji Dolinka stanie się miejscem niezwykle atrakcyjnym dla mieszkańców. Inwestujemy w ten teren ponad 6 milionów złotych, z czego blisko 5 milionów złotych pochodzi z dofinansowania. Opracowane logo pozwoli utrzymać jednolitą i atrakcyjną identyfikację wizualną wydarzeń organizowanych w Dolince – komentuje Roman Piaśnik, burmistrz Miasta i Gminy Olkusz.

W konkursie mogą uczestniczyć osoby pełnoletnie (poza pracownikami gminy, członkami Komisji Konkursowej, a także członkami ich najbliższych rodzin). Każdy może zgłosić maksymalnie dwa projekty.
Zgodnie z regulaminem konkursu, logo powinno być czytelne i łatwe do zapamiętania, łatwo identyfikowane z Dolinką, wzbudzać pozytywne emocje. Może składać się tylko z logotypu (stylizacji literowej), tylko z elementu graficznego będącego symbolem lub zawierać połączenie obu tych elementów. Nie może zawierać w sobie elementów obowiązującej oficjalnej wersji herbu miasta. Ważne, aby projekt był przystosowany do różnorodnego wykorzystania w różnych formatach i rozmiarach: na przedmiotach codziennego użytku, w materiałach promocyjnych i reklamowych, na papierze firmowym i innych materiałach poligraficznych, w materiałach elektronicznych, prezentacjach, wydawnictwach, grafice internetowej, banerach promocyjnych.

Zainteresowani udziałem w konkursie powinni dostarczyć swoje prace w formie kolorowego i czarno – białego wydruku na sztywnym papierze formatu A4 w dwóch rozmiarach: optymalnym i najmniejszym możliwym czytelnym, zapis w wersji kolorowej oraz czarno- białej na nośniku elektronicznym w formatach: PDF, JPG o wysokiej rozdzielczości oraz w formacie wektorowym. Konieczny jest też opis genezy logo (idea powstania, użyta symbolika) i formularz zgłoszeniowy.

Komplet dokumentów należy złożyć na Dziennik Podawczym olkuskiego magistratu (z dopiskiem: „Konkurs na logo promocyjne Dolinki – Osiedle Młodych”) lub za pośrednictwem poczty do na adres: Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu, Rynek 1, 32-300 Olkusz (w tym przypadku decyduje data otrzymania pracy przez organizatora).

Prace oceniać będzie komisja konkursowa składająca się z przedstawicieli: organizatora, zarządu osiedla Młodych, Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu, środowiska artystycznego Olkusza oraz Komitetu Rewitalizacji. Jurorzy ocenią kreatywność i oryginalność, przejrzystość przekazu, funkcjonalność.

Dla zwycięzcy przewidziano nagrodę w wysokości 500 złotych. Wyniki będą znane do końca czerwca.

Regulamin i formularz zgłoszeniowy dostępne na stronie urzędu: www.umig.olkusz.pl 

Szczegółowe informacje można uzyskać pod nr tel. 32 626 01 62 lub drogą elektroniczną: promocja@olkusz.eu

Fot. Festyn Wiosenny w Dolince

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kuba
Kuba
2 lat temu

Logo dla dolinki – a więc to jest powód dla którego prace nad rolkostradą stanęły…Najpierw tydzień wielkiej roboty a potem miesiąc postoju. Grunt, żebyście zdążyli przed przed końcem sezonu. Tak czy siak logo dla placu rekreacyjnego to dobry argument do zatrzymania prac – osobiście bałem się, że inwestor połapał się, że nawierzchnia którą kładzie nie nadaje się do jazdy na rolkach czy hulajnogach (tym bardziej dla dzieci). Z drugiej strony w Olkuszu mało jest ścieżek rowerowych może to alternatywa dla nich – niech dzieci ósemki robią pod stokrotką. Brawo Wy (w sensie p. burmistrz, lokalni radni działacze i 'miszcze’ ze spółdzielni też).

Zapomniałbym – dolince przyda się również strona internetowa i wifi. A tak naprawdę (już bez szydery) – może nie całą trzeba zagospodarować? Może wystarczy częściej sprzątnąć butelki po menelach (i poważnych ojcach rodziny też) a właścicielom czworonogów zacząć zwracać uwagę by po nich sprzątali.