buk sadzonka

Nie od dzisiaj wiadomo skąd wzięła się nazwa miasta Bukowno. Historia nie jest zbyt trudna do rozszyfrowania, bowiem miejscowość swoją nazwę wzięła od lasów bukowych porastających tereny na południowy zachód od Olkusza. Nieco trudniej o odpowiedź może być w przypadku zapytania: co łączy buki, firmę Raben Polska, Fundację Aeris Futuro i Wspólnotę Gruntowo-Leśną z Bukowna Starego? Otóż – las.

Pod koniec maja br. ponad 60 pracowników firmy Raben Polska wraz z rodzinami posadziło w Bukownie aż 1500 młodych buków. Sadzenie drzewek odbyło się w ramach akcji prośrodowiskowej Grupy Raben pod nazwą „e-faktura=wyższa kultura”.

Spółki Raben Polska oraz Fresh Logistic zdecydowały się w nietypowy sposób zachęcić swoich klientów do zrezygnowania z papierowych wersji faktur na rzecz ich elektronicznego odpowiednika. Odstąpienie od papierowej wersji dokumentu oznacza posadzenie przez Grupę Raben jednego drzewa. Rachunek jest więc prosty. Bukowno idzie z duchem czasu i rozlicza się e-fakturowo. Teraz w zamian za przeciwdziałanie zanieczyszczaniu środowiska i zmianom klimatu miasto zyskało nowe sadzonki.

Na bukowieńską Jaminią Górę pracownicy firmy Raben zjechali z całej Polski. Pomimo niesprzyjających warunków pogodowych, sadzenie przebiegało w rodzinnej atmosferze. Działania propagatorów akcji wspierali prezes Wspólnoty Gruntowo-Leśnej „Stare Bukowno” Włodzimierz Lorek oraz prezes Fundacji Aeris Futuro Joanna Mieszkowicz. Nowe sadzonki buków dołączyły do kompleksu leśnego na terenie zrekultywowanego obszaru w pobliżu kopalni kamienia wapiennego. Po akcji w miejscu sadzenia drzewek umieszczono pamiątkową tablicę, która przez kolejne lata będzie przypominać o wspólnej pracy na rzecz ochrony środowiska. Przedsięwzięcie zrealizowano w ramach wieloletniego programu Fundacji Aeris Futuro „Czas na Las”.

buk sadzonka2

– W ramach akcji „e-faktura=wyższa kultura” w specjalnych pismach informujemy Klientów, że zgoda na otrzymywanie e-faktur ma nie tylko ekologiczny aspekt. Oznacza także oszczędność miejsca związanego z archiwizowaniem. Odbiorcy naszych usług zyskają również czas, ponieważ e-faktura jest dostępna niezwłocznie po wystawieniu oraz wyeliminują ryzyko zagubienia dokumentu. Dodatkowo, posadzimy w ich imieniu drzewo, które w całym cyklu życia zneutralizuje 750 kg dwutlenku węgla – informuje Marta Szymborska, Lider CSR Grupy Raben.

W akcję sadzenia 1500 buków oprócz członków Fundacji Aeris Futuro i pracowników firmy Raben,zaangażowali się również strażacy z OSP Bukowno Stare, miejscowi radni oraz Samorząd Mieszkańców.

Fot. Justyna Markiewicz

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze