Olkusz

W dniu 22.03.2023 r. na drodze wojewódzkiej nr 794 w Gołaczewach doszło do wypadku drogowego z udziałem dwóch pojazdów, w którym dwie osoby zostały ranne. Kierowców renault i toyoty przewieziono do olkuskiego szpitala.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji, na skrzyżowaniu z ulicą Wolbromską 67-letni kierowca toyoty nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu  renault i doprowadził do czołowe zderzenia. Ranni w wypadku zostali obaj kierujący, którzy trafili do olkuskiego szpitala. Uczestnicy tego zdarzenia byli trzeźwi. Teraz dokładne przyczyny i okoliczności tego wypadku wyjaśnia olkuska policja.

Policjanci przypominają, że przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, stosowanie się do znaków oraz czujność i koncentracja to warunki bezpieczniej jazdy. Pamiętajmy, aby prędkość dostosować do warunków drogowych i atmosferycznych. Nie zapominajmy również o zasadzie ograniczonego zaufania w stosunku do innych użytkowników dróg.

Policja przypomina! Najczęstsze przyczyny wypadków drogowych to:

– niedostosowanie prędkości do warunków ruchu, – nieudzielanie pierwszeństwa przejazdu, – nieprawidłowe przejeżdżanie przejść dla pieszych, – nieprawidłowe wyprzedzanie, – niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami.

Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu


0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Dominik Kędzierski
Dominik Kędzierski
6 miesięcy temu

Proszę osoby poszkodowane w wypadku lub ich rodziny o kontakt, przekażę istotne informacje w sprawie. Dominik tel. 663152419