Fot. ul. Słowackiego

Olkusz

Ogłoszenie UMiG Olkusz

Dobiegły końca prace związane z aż jedenastoma inwestycjami, zlokalizowanymi na terenie Miasta i Gminy Olkusz. Przebudowano ulice: Słowackiego, Nullo, Widokową, Polne Wzgórze, Sosnową w Olkuszu, drogi w Zawadzie, Zimnodole, Osieku i Gorenicach, a także parking z chodnikiem przy Szkole Podstawowej Nr 1 w Olkuszu oraz schody obok Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olkuszu. Wartość tych inwestycji przekroczyła 3,3 mln złotych.


Ul. Sosnowa

– Stale poprawiamy infrastrukturę drogową, zarówno w zakresie przebudowy istniejących już ulic, jak również budowy dróg tam, gdzie istnieje taka potrzeba, wynikająca z wykorzystania terenów budowlanych przez nowych mieszkańców. Potrzeby są duże, dlatego równolegle z realizacją inwestycji planujemy kolejne prace, szukając dla nich dodatkowych zewnętrznych źródeł finansowania. Ta skuteczność w pozyskiwaniu środków, dobra współpraca z władzami wojewódzkimi, pozwala nam realizować zadania o niespotykanej dotąd skali – komentuje Roman Piaśnik, burmistrz Olkusza.


Ul. Polne Wzgórze

Spośród inwestycji oddanych do użytku w minionym tygodniu najbardziej kosztowne były przebudowy ulic w centrum Olkusza: Słowackiego oraz Nullo. Łączny koszt prac wyniósł 2,3 mln złotych. Z uwagi na ustalony sposób finansowania inwestycji, uwzględniający uzyskane dofinansowanie, oba zadania musiały być realizowane w cyklu dwuletnim. Ponad 366 tys. złotych wyniósł remont ulic Widokowej i Polne Wzgórze, znajdujących się na Osiedlu Glinianki. Zakończony remont ulicy Sosnowej, na odcinku po południowej strony obwodnicy, kosztował 146 tys. złotych.


Gorenice

Inwestycje drogowe objęły także sołectwa. Z nowej infrastruktury cieszą się mieszkańcy Zawady i Zimnodołu. Wartość prac wyniosła blisko 218 tys. złotych. Z kolei koszt wykonania nowych dróg transportu rolnego w Osieku i Gorenicach sięgnął prawie 100 tys. złotych.


Szkoła Podstawowa nr 1

Ponadto, przed rozpoczęciem roku szkolnego udało się zakończyć budowę zaplecza parkingowego oraz chodnika przy Szkole Podstawowej Nr 1 w Olkuszu. Koszt tej inwestycji przekroczył 143 tys. złotych. Znaczną poprawę bezpieczeństwa pieszych uczestników ruchu przyniósł natomiast zakończony remont schodów, znajdujących się przy Drodze Krajowej nr 94, obok Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olkuszu. Modernizacja kosztowała ponad 32 tys. złotych. Przedstawione kwoty wynikają z szacunków zgodnie z kosztorysami i mogą się nieco zmienić po ostatecznym rozliczeniu inwestycji.


Schody przy MOSiR-ze

– To nie jest jeszcze nasze ostatnie słowo, jeśli chodzi o inwestycje drogowe na ten rok. Część zadań jest już w toku realizacji, a kolejne niebawem się rozpoczną. Nasze najbliższe plany obejmują także rozbudowę infrastruktury rowerowej. Przed nami również budowa nowych obiektów – tężni i trybun na Czarnej Górze, czy przedszkoli w Osieku i Zedermanie. To bardzo potrzebne i ciekawe wyzwania, których realizacja podniesie atrakcyjność Miasta i Gminy Olkusz – podsumowuje Roman Piaśnik.

UMiG Olkusz


Ul. Widokowa


Osiek

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
kolo
kolo
2 lat temu

A kiedy będzie się starosta chwalił wyremontowaniem drogi powiatowej z Bukowna do Jaworzna?? Tam się nic nie dzieje, droga w coraz gorszym stanie..

Ofiara UMiG Olkusz
Ofiara UMiG Olkusz
2 lat temu

Wiele tych inwestycji odbywa się kosztem mieszkańców ul. Długiej przy których „zorganizowano” im terror mieszkania w sąsiedztwie już prawie 10 letniego placu budowy w hałasie, kurzu i dewastacji zieleni. Czy chcieliby państwo mieszkać np. na przodku kopalni Bełchatów? Albo wewnątrz kamieniołomu? Stworzono nam podobne warunki. Przez taki dłuuuugi okres czasu? Nikt nie zapytał czy to potworne sąsiedztwo komuś nie przeszkadza. Powyprzedawano wiele działek, które nadawały by się na takie cele i funduje się terror posesjom sąsiadującym z składowiskiem. Nigdy więcej pana Piaśnika, to największa porażka Olkusza.
.