rabsztynska

Trwa remont ul. Rabsztyńskiej – od skrzyżowania z ul. Astrów do 70 metrów za skrzyżowaniem z ul. Jasną. Według wcześniejszych deklaracji, całość robót powinna być zakończona do połowy listopada. Gmina zadeklarowała, że chce współfinansować remont dalszej części ulicy, aż do końca Rabsztyna.

Zarządca drogi, Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie, prace na ul. Rabsztyńskiej prowadzi kolejno na trzech pasach. Na dwóch położono już warstwy asfaltu wiążącego. Gdy warstwa ta pojawi się na trzecim pasie, wówczas regulacji ulegną studzienki kanalizacyjne i zostanie położona warstwa ścieralna asfaltu.

Gmina Olkusz dofinansowała remont Rabsztyńskiej kwotą 240 tys. złotych, czyli pokryła około 20 procent kosztów całej modernizacji. – Czy w projekcie tego remontu uwzględniono wyznaczenie bocznych pasów w obu kierunkach dla rowerzystów? – pytał podczas ostatniej sesji radny miejski Grzegorz Tomsia. – Po zakończeniu robót organizacja ruchu będzie taka sam, jak wcześniej – mówi Artur Kocjan, naczelnik Wydziału Drogowego olkuskiego magistratu.

Remontu wymaga dalsza część tej ulicy, do końca Rabsztyna. Władze miasta zadeklarowały, że chcą partycypować w kosztach. – Chodzi głównie o wymianę nawierzchni. Dobrze byłoby, gdyby przy okazji modernizacji został wykonany chodnik łączący Rabsztyn z ul. Sikorka – dodaje Artur Kocjan. Być może inwestycja zostanie zrealizowana w przyszłym roku. Nie wiadomo natomiast, kiedy remontowi poddany zostanie odcinek ulicy od wjazdu do Carrefoura do „krajówki”. Jest on bowiem włączony do modernizacji olkuskiego odcinka drogi krajowej 94.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Pimpuś
Pimpuś
11 lat temu

antypapieży oczywiście miało być.

Pimpuś
Pimpuś
11 lat temu

Jestem pełen podziwu. Kolejny odcinek ulicy wyremontowany. Mam nadzieję, że w przyszłym roku zostanie wyremontowane przynajmniej następne 16 m 85 cm za tymi 70-cioma metrami za skrzyżowaniem z ulicą Jasną. Dobry trynd.

Sceptyk
Sceptyk
11 lat temu

Zobaczymy na jak dlugo? 😆

mariuszek200
mariuszek200
11 lat temu

super coś cie dzieje w Olkuszu.