klub kubus

Na początku kwietnia Spółdzielnia Mieszkaniowa „Nowa” w Olkuszu podpisała umowę partnerską z Klubem Sportowym Flika, która obowiązywać będzie przez okres trzech miesięcy, a więc do końca czerwca. Jest to umowa wstępna, z opcją przedłużenia jej o kolejne okresy. Dzięki temu ruchowi, Osiedlowy Klub „Kubuś” zlokalizowany na osiedlu Słowiki przy ul. Batalionów Chłopskich 2, już niedługo znowu może zacząć tętnić życiem, tak jak to miało miejsce na początku jego działalności. Już teraz zajęcia prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów cieszą się dużym wzięciem, a jak zgodnie zapowiadają przedstawiciele Spółdzielni i Fliki ma być jeszcze lepiej.

Zarząd Spółdzielni, mając świadomość większych oczekiwań mieszkańców osiedla w zakresie organizacji życia kulturalnego, dokonał reorganizacji zasad organizowania działalności społeczno – wychowawczej zawiązując współpracę ze Stowarzyszeniem „Flika”. – Zaczęliśmy od balu karnawałowego dla najmłodszych, później zorganizowaliśmy obchody Międzynarodowego Dnia Kobiet. Liczba uczestników na obu tych spotkaniach przerosła nasze oczekiwania, więc wspólnymi siłami z przedstawicielami Spółdzielni Nowa, doszliśmy do porozumienia, na mocy którego od kwietnia „Kubuś” zaczyna nawiązywać do lat swojej świetności – mówi prezes KS Flika, Maria Beszterdo.

Oprócz ramowych zajęć, odbywających się według określonego harmonogramu, w „Kubusiu” dojdzie też do nieco większych przedsięwzięć typu obchodów Dnia Mamy, Taty, Dziecka czy konkurs karaoke. Obecną ofertę jaką teraz mieszkańcom Słowików oferuje Klub „Kubuś” śmiało można nazwać atrakcyjną. Przy ustalaniu planu zajęć pod uwagę zostały wzięte głównie głosy mieszkańców, bawiących się na wcześniejszych imprezach organizowanych przez Flikę. Wśród nich przeprowadzono ankietę, a propozycje cieszące się największym uznaniem, znalazły się w tygodniowym kalendarzu zajęć. Oczywiście prowadzone kursy czy animacje, dla mieszkańców osiedla Słowiki są bezpłatne, choć i zainteresowani ofertą „Kubusia” pozostali olkuszanie bez najmniejszych problemów mogą w nich uczestniczyć. Jedynym ograniczeniem jest miesięczna opłata za określone zajęcia, wynosząca 20 zł.

Wiele osób przychodzących teraz do „Kubusia” mówi, że nie poznaje tego miejsca. To bardzo miłe, ale i motywujące do dalszej pracy. Oczywiście pomysłów mamy dużo, ale jak to zwykle bywa w takich momentach, jesteśmy uzależnieni od finansów, a te nie pozwalają nam na organizację wszystkich naszych przedsięwzięć. Nie mniej mam gorącą nadzieję, że nasza współpraca z Spółdzielnią Mieszkaniową „Nowa” będzie na tyle owocna, że zarówno my jako Flika, Spółdzielnia, jak i sami mieszkańcy będziemy zadowoleni z nowego oblicza Klubu i całego osiedla – dodaje Maria Beszterdo.

Już teraz dzieci i młodzież mijają się drzwiach, co wcześniej było nawet nie do pomyślenia. Codziennie z gościnności „Kubusia” korzystają zarówno ludzie młodzi, jak i seniorzy. Część z osób zrezygnowała nawet z zajęć prowadzonych w Miejskim Ośrodku Kultury na rzecz Fliki i osiedlowego Klubu. Od razu widać, że wspólne działania Spółdzielni „Nowa” i KS Flika mają sens. Obecnie w ofercie „Kubusia”znajduje się dwanaście różnego rodzaju propozycji. Obok zajęć ruchowych typu fitness, aerobic-dance, czy kurs tańca towarzyskiego, wszyscy chętni mogą wziąć udział w spotkaniach Chóru, Klubu Relax, jak również Amatorskiej Szkoły Szycia według Burdy.

Pełny harmonogram zajęć w Klubie „Kubuś” przy ul. Batalionów Chłopskich 2:

Fitness: poniedziałek, środa, piątek 18:30 – 20:30
Aerobic-dance: wtorek 18:00 – 19:00
Kurs tańca towarzyskiego: wtorek 19:00 – 20:00
Zajęcia taneczno-rytmiczne dla dzieci: wtorek 17:00 – 18:00
Zajęcia umuzykalniające z elementami gry na instrumentach: czwartek 17:00 – 18:00
Gry i zabawy dla dzieci: piątek 17:00 – 18:00
Plastyka: poniedziałek, środa 17:00 – 18:30
Język angielski dla dzieci: czwartek 16:00 – 17:00
Amatorska Szkoła Szycia według Burdy: wtorek, czwartek 17:00 – 20:00
Modelarze: poniedziałek, czwartek 16:00 – 18:00
Klub Relax: czwartek 17:00 – 20:00
Chór: czwartek: 18:00 – 20:00 (co drugi tydzień)

Zapisy na poszczególne zajęcia prowadzone są pod nr tel: 509 890 696, 600 824 322, (32) 643 48 30

5
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
avatar
500
5 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
PRLAlicjaOL.wkmartino Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
martino
martino

Pamiętam dyskoteki odbywające się tam w latach 90-tych. Kupę ludzi z Olkusza tam przychodziło.

wk
wk

A ja pamiętam zabawy mikołajkowe z przekazywaniem prezentów, zabawy karnawałowe… miłe wspomnienia z początku lat 90 tych 🙂

OL.
OL.

Klub – Kubuś powinien byc wlasnoscia lokalnej spolecznosci i utrzymywany przez Spoldzielnie Mieszkaniowa – NOWA. A nie nasze , wasze i niczyje.

Alicja
Alicja

Kubuś

PRL
PRL

No fajnie, jak za komuny klub osiedlowy i wszystko za darmo tak dla ludu od władzy, kto widział takie przedsięwzięcia w dużych miastach.