tyton kwiecien

Olkuscy policjanci zatrzymali kobietę i mężczyznę podejrzanych o przestępstwa skarbowe. W ich posiadaniu znajdowały się wyroby tytoniowe i alkohol bez polskich znaków akcyzy. Łączna wartość zabezpieczonych artykułów przekracza ponad 100 tysięcy złotych.

Na początku tygodnia policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej prowadzili działania zmierzające do wskazania osób działających na szkodę Skarbu Państwa. Finalnie w ręce funkcjonariuszy wpadła 58-letnia kobieta i 72-letni mężczyzna. Oboje podejrzani są o posiadanie papierosów, tytoniu i spirytusu bez akcyzy. – Zatrzymani to mieszkańcy Olkusza. 10 kwietnia policjanci w mieszkaniu, garażu i samochodzie zabezpieczyli wyroby tytoniowe i nielegalny spirytus – informuje sierż. sztab. Marika Guzik-Gajda.

Łącznie znaleziono i zabezpieczono dwa litry spirytusu, kilogram tytoniu oraz 123 tysiące sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Dzień po zatrzymaniu, Prokurator Rejonowy w Olkuszu wobec kobiety zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego, jak również poręczenia majątkowego w wysokości 2 tysięcy złotych. 58-latka wkrótce stanie przed sądem. Grozi jej kara pozbawienia wolności do trzech lat oraz wysoka grzywna.

– Wartość rynkowa zabezpieczonego tytoniu, spirytusu i papierosów z tytułu akcyzy to 105 tysięcy złotych a z podatku VAT ponad 29 tysięcy złotych. Łącznie straty państwa to 134 tysiące złotych – dodaje oficer prasowy KPP Olkusz.

Fot. KPP Olkusz

4
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
4 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
1 Autorzy komentarzy
PXTjatropicielpavv Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
PXT
PXT

[quote name=”ja”]na takiej konfiskacie wszyscy stracili, kobiecina bo nie zarobiła, klienci bo nie zaoszczędzili, państwo bo zarobione i zaoszczędzone pieniądze nie trafią na rynek. I jak się tu się cieszyć z durnych przepisów.[/quote]
Zyskali też… palący policjanci. :-*

ja
ja

na takiej konfiskacie wszyscy stracili, kobiecina bo nie zarobiła, klienci bo nie zaoszczędzili, państwo bo zarobione i zaoszczędzone pieniądze nie trafią na rynek. I jak się tu się cieszyć z durnych przepisów.

tropiciel
tropiciel

Nikt nie stracił.
Gdyby te fajki został sprzedane,
wtedy by nastąpiło uszczuplenie na cle VAT,akcyzie etc
Ponieważ czytam ze zrozumieniem,zrozumiałem jak poniżej :-*
Ciekawostka:
„Stawka akcyzy na papierosy wynosi 206,76 zł za każde 1000 sztuk”
Liczymy…123 razy 206,76=25 431,48PLN
Autor napisał-
„Wartość rynkowa zabezpieczonego tytoniu, spirytusu i papierosów z tytułu akcyzy to 105 tysięcy złotych”
Na okrągło 4 razy więcej!
Tych fajek było 4 razy 123 000=496 000?
czy też autor ma problemy z matematyką?

pavv
pavv

Panie Dziennikarzu! Skarb Państwa NIE PONIÓSŁ ŻADNYCH STRAT! Skarb Państwa NIE ZAROBIŁ, a to podstawowa różnica. Przykładem niech będzie nie zatrzymanie się jadąc autem przed znakiem STOP. Wtedy kierowca zarabia 200 czy 300 zł? NIE! On NIE TRACI 200-300 zł.
PS. 2 litry spirytusu bez znaków akcyzy może być legalnym alkoholem pochodzącym z krajów UE gdzie dozwolone jest pędzenie i sprzedaż wyrobów powstały w wyniku destylacji owoców z własnych drzew czy sadów do określonej ilości rocznie!