8. lekarzy i 17. farmaceutów z Olkusza stanie przed sądem pod zarzutem wystawiania i realizowania fałszywych recept. Proceder prowadzony był na ogromną skalę, wyliczoną na grubo ponad 100 tysięcy złotych. Co najbardziej bulwersuje, część recept wypisywana była na pacjentów, którzy od dawna nie żyją!
Według informacji zamieszczonych na portalu www.doszpitala.pl pierwsza sprawa prowadzona przez prokuraturę dotyczy dwóch lekarzy – chirurga i dentystki. Dwójka ta wystawiała recepty na inwalidów wojennych. Mogła dzięki temu zarobić nawet 40,5 tys. złotych. Medycy przyznali się do winy i dobrowolnie poddali karze. Proceder nie mógłby się rozwijać bez pomocy zaufanych farmaceutów. Wraz z lekarzami przed sądem stanie sześciu pracowników jednej z aptek przy ulicy Króla Kazimierza Wielkiego w Olkuszu. Oskarżeni nie tylko mieli pomagać w realizacji fałszywych recept, ale także każdorazowo inkasować 50 procent „udziału”. Jednej z farmaceutek organa ścigania zarzucają wyłudzenie aż 18 tys. złotych.
Druga sprawa, która toczy się przed olkuskim wymiarem sprawiedliwości, dotyczy pięciu innych lekarzy i sześciu farmaceutów oskarżonych w poprzedniej sprawie. W tym wypadku jedną z lekarek oskarża się o wyłudzenie 57 tys. złotych. Oskarżonym grozi do 8. lat wiezienia.
Alicja Renkiewicz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
hania
hania
14 lat temu

Zgubila ich zachlannosc az przykro.

Adam
Adam
14 lat temu

no to cycki wyschły 😆