blacha

Złodziej płynu do spryskiwaczy

2 marca. Około godz. 20:30 funkcjonariusze olkuskiej komendy zatrzymali 29 – letniego mieszkańca naszego miasta, który z jednej ze stacji paliw ukradł 16 sztuk płynu do spryskiwaczy, o łącznej wartości 480 zł. Mężczyznę zatrzymano w jego mieszkaniu. Policjanci w momencie ujęcia sprawcy znaleźli kilka sztuk skradzionych płynów. Olkuszanin trafił do aresztu. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat pięciu.

Zatrzymany włamywacz

4 marca. Około godz. 2:00 policjanci zatrzymali sprawcę włamania do jednej z piwnic na ul. Konopnickiej w Olkuszu.  Mężczyzna dostał się do pomieszczenia po wcześniejszym wyłamaniu zawiasów w drzwiach. Z piwnicy wyniósł m. in. sprzęt RTV. Skradzione mienie odzyskano. 23 – letniego olkuszanina osadzono w policyjnym areszcie. Jego sprawą wkrótce zajmie się sąd. Wiadomo, że grozi mu nawet 10 lat więzienia.

Kradli kable elektryczne

5 marca. W godzinach nocnych, tj. około 2:00, dyżurny olkuskiej komendy odebrał zawiadomienie o kilku mężczyznach kradnących z garaży przy ul. Witosa kable elektryczne. Po przyjeździe na miejsce, funkcjonariusze nie zastali sprawców, bowiem ci zostali już wcześniej spłoszeni. Złodzieje na miejscu kradzieży pozostawili jednak volkswagena, którym przyjechali. Samochód został zabezpieczony na policyjnym parkingu. Udało się także ustalić, że sprawcy pozostawili 100 metrów wcześniej już odciętego kabla, zasilającego kilkanaście garaży w energię elektryczną. Następnego dnia w Zawierciu zatrzymano jednego ze sprawców. Mężczyzna został przewieziony do olkuskiego aresztu. Przedstawiono mu zarzut usiłowania dokonania kradzieży. W tym przypadku kodeks mówi o nawet pięciu latach pozbawienia wolności. KPP w Olkuszu prowadzi czynności zmierzające do zatrzymania pozostałych sprawców.

Posiadał narkotyki

5 marca. W godzinach południowych na ul. Krasińskiego, policjanci zatrzymali 27 – letniego olkuszanina, przy którym znaleziono 5 gramów narkotyku – najprawdopodobniej amfetaminy. Mężczyzna odpowie niebawem za popełnienie przestępstwa z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Może trafić za kratki nawet na trzy lata.

Nietrzeźwy kierowca uciekł z miejsca kolizji

5 marca. Na ul. 29 – listopada w Wolbromiu miejscowi policjanci zatrzymali kierującego toyotą, który wcześniej na tej samej ulicy uderzył w zaparkowane samochody marki opel i volvo, a później odjechał z miejsca kolizji. Do zdarzenia doszło około godz. 18:40. Po zbadaniu stanu trzeźwości 52 – letniego wolbromianina okazało się, że w organizmie mężczyzny znajduje się prawie 2,6 promila alkoholu. Kierujący stracił prawo jazdy. Wkrótce stanie również przed sądem.

Nietrzeźwy, w dodatku bez uprawnień

6 marca. Tuż po północy na ul. Biema w Olkuszu, policjanci Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego zatrzymali do kontroli drogowej opla. Kierujący pojazdem nie posiadał ani prawa jazdy, ani dokumentów samochodu. Po zbadaniu alkomatem okazało się również, że mieszkaniec Żurady znajduje się pod wpływem alkoholu – 1,7 promila. Mężczyzna odpowie za przestępstwo oraz dwa wykroczenia. Łącznie grożą mu dwa lata więzienia.

Odzyskano BMW

6 marca. Około godz. 10:30, funkcjonariusze olkuskiej komendy ujawnili skradziony na terenie województwa śląskiego pojazd marki BMW – model X6. Policjanci samochód zastali zaparkowany na ul. Korczaka. Po wykonaniu oględzin, auto warte kilkaset tysięcy złotych, zostało zwrócone właścicielowi.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze