paragraf-blacha

Olkuscy policjanci zatrzymali grupę osób, której zarzuca się wyłudzanie kredytów na podstawie nieprawdziwych zaświadczeń o zatrudnieniu. Podejrzani mogli wyłudzić łącznie około trzystu tysięcy złotych.

 

12 podejrzanym osobom przedstawiono łącznie 43 zarzuty. Dotyczyły one wyłudzania kredytów na podstawie nierzetelnych zaświadczeń o zatrudnieniu i zarobkach oraz poświadczenie nieprawdy. Zaświadczenia te wystawiała jedna z kluczewskich firm. W trakcie prowadzonego przez olkuską prokuraturę śledztwa, policjanci Referatu dw. z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu przesłuchali wielu przedstawicieli banków oraz instytucji parabankowych, w których wyłudzono oraz usiłowano wyłudzić pożyczki.

Właścicielka wspomnianej firmy usłyszała 23 zarzuty związane z poświadczeniem nieprawdy. Pozostałym osobom przedstawiono od jednego do sześciu zarzutów – dotyczyły one wyłudzenia pożyczek. Wszystkim podejrzanym grozi kara 8 lat więzienia.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
...
...
10 lat temu

Bezpieczne żniwa , wyłudzacze od bogatych czytaj banku.
A CO ZA ZŁODZIEJAMI GRASUJĄCYMI PO OSIEDLU MŁODYCH I OKRADAJĄCYMI BIEDNYCH (tzn. nie banki)????????????????????????????????

czarek
czarek
10 lat temu

300 000 zł to sporo…ale lepszy na wolności kąsek byle jaki, niźli w niewoli przysmaki 😆

wyszlo na 0
wyszlo na 0
10 lat temu

jak nie bank okradł klientów to klienci bank