policja

Ostatnie świąteczne dni oraz bliskość Nowego Roku to tradycyjnie okres wzmożonego ruchu pojazdów i pieszych, co jednocześnie przyczynia się do wzrostu zagrożeń i zdarzeń na drogach całego kraju. Podobnie jak w każdym województwie, także i na terenie powiatu olkuskiego od 24 grudnia br. do 6 stycznia 2015r. na drogach pojawią się dodatkowe patrole Policji.

Funkcjonariusze szczególną uwagę zwracać w tych dniach będą na osoby kierujące pojazdami pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających, na kierowców przekraczających dozwoloną prędkość czy wyprzedzających w niedozwolonych miejscach. Na sankcje wynikające z kodeksu drogowego będą mogli również liczyć ci, którzy pojadą bez zapiętych pasów bezpieczeństwa i przewożących dzieci bez wymaganych fotelików. Mundurowi podczas drogowych kontroli, sprawdzać będą również stan techniczny poszczególnych pojazdów.

Brawurowa jazda oraz nadmierna prędkość, to główne przyczyny wypadków na polskich drogach. Zanim wybierzemy się w podróż pamiętajmy o sprawdzeniu stanu ogumienia i oświetlenia naszych samochodów, zabierzmy ze sobą wszystkie niezbędne dokumenty i upewnijmy się czy nasz pojazd posiada ważny przegląd techniczny oraz aktualną polisę ubezpieczeniową – mówi Katarzyna Matras z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu.

Podczas niedawnej akcji „alkohol i narkotyki” odbywającej się na drogach Olkusza i Bukowna, olkuscy oraz krakowscy funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość 576 kierowców, z czego dwóch z nich znajdowało się w stanie nietrzeźwości, a trzech po użyciu alkoholu.

– Przypominamy, że każda ilość wypitego alkoholu negatywnie wpływa na funkcjonowanie organizmu człowieka. Alkohol pogarsza koordynację ruchową, wzrokową, powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Jeśli podejrzewasz, że kierowca z twojego najbliższego otoczenia na drodze jest pijany, nie bądź obojętny, reaguj! – apeluje aspirant Katarzyna Matras.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
..
..
9 lat temu

Youtube jest wspaniałą i nie kosztowną orężą przeciwko tej swołoczy mundurowej. Trzeba ją tępić, póki się swołocz nie nauczy, że to ona ma służyć ludziom a nie ich gnębić. Drżyjcie bo nigdy nie wiecie skąd i kiedy się jakaś kamerka na was patrzy. Nie znacie dnia ani godziny.

garda
garda
9 lat temu

A może panowie policjanci ustawiliby się koło ul. Krasińskiego bo tubylcy wyjeżdżający z Krasińskiego i z parkingu przy bloku TBS w ogóle nie zważają na stojące przed skrzyżowanie znaki „Uwaga na drogę z pierwszeństwem przejazdu” , mało tego niektórzy jeszcze sobie gadają przez komórę

pavv
pavv
9 lat temu

„Przypominamy, że każda ilość wypitego alkoholu negatywnie wpływa na funkcjonowanie organizmu człowieka.” – taaaa… to ciekawe dlaczego w niektórych krajach norma wynosi nie 0,2 promila jak w PL tylko 0,5, a nawet 0,8 promila. Prawda jest taka, że niewielka (1-2 piwa, 2 lampki wina itp.) ilość alkoholu zwiększa koncentrację.

PXT
PXT
9 lat temu

Wzmożone kontrole na pasach dla pieszych. Scyzoryk się otwiera w kieszeni sam.
https://www.youtube.com/watch?v=X31GhCYRuHA

pavv
pavv
9 lat temu

Ciekawe skąd te dodatkowe patrole się wezmą, skoro każdemu, nawet policjantowi przysługuje po pracy wolne w określonej ilości godzin, ponadto za dni świąteczne również należy im się wolne. Takie mydlenie oczu i tyle. Podobnie mydlą oczy podczas 1 listopada.

@
@
9 lat temu

[quote name=”marecki”]Możecie sobie oglądnąć ten wypadek od samego początku – nagranie z kamerki zamontowanej w samochodzie jadącym za tym pojazdem który się rozbił. Uprzedzam, że zdjęcia są momentami dość mocne…
http://c.xyz1.pl/r/2Ttwypadek-uwaga-drastyczne%5B/quote%5D
Nie naciągaj ludzi na pułapki sms-owe. Przeciążone serwery tak? Koniowi zamelduj na ucho. Ściema!! Parasz się zarabianiem w internecie?

PXT
PXT
9 lat temu

Hmmm, coraz więcej kobiet w KPP. Może to i dobrze, że niedługo będzie jak w „Seksmisji” Machulskiego. Lepiej już żeby kobiety nas biły, niż jakieś półgłówki co nie potrafią nawet wyczuć alkoholu u dziadków. No i kobiety nie kłamią tak jak zdesperowani łowcy wyników, których pseudo profesjonalne działania wobec prawdziwej przestępczości kończą się umorzeniami i trzeba szukać wyników zastępczych.