ochab

Minął ponad rok od prywatyzacji największego zakładu pracy w powiecie olkuskim – ZGH „Bolesław” w Bukownie. Jak zapewnia zarząd spółki, nie sprawdziła się żadna z fatalistycznych czasem wizji związanych ze zmianą właściciela. Nikt nie został zwolniony, a produkcja jest w dalszym ciągu na takim samym poziomie. Pomimo tego, że złoża nieuchronnie się kończą, powstają plany inwestycyjne i strategiczne, aby zakłady mogły dalej funkcjonować. Prezes Bogusław Ochab odpowiada „Przeglądowi Olkuskiemu” na pytania związane z przyszłością spółki i podsumowuje miniony rok.   

 

… zmianach po prywatyzacji

Miniony rok oceniam pozytywnie, zarówno pod kątem współpracy, jak i realizacji naszej strategii. Jesteśmy już od roku i dwóch miesięcy firmą sprywatyzowaną. Ponad 85% akcji posiada spółka Stalprodukt. Na obecny moment jesteśmy w trakcie wydawania akcji pracowniczych. Uprawnionych do uzyskania akcji było ponad 6 tysięcy, a do tej pory nabyło akcje około 5,5 tysiąca osób. Trudno powiedzieć, kiedy właściciel zaproponuje wykup akcji od pracowników, ale teoretycznie powinno to nastąpić po 2 latach od prywatyzacji. Zmieniła się rada nadzorcza i to nie jest nic niepokojącego, bo naturalną rzeczą jest, że właściciel chce mieć w radzie swoich reprezentantów. Dlatego też trzy osoby są ze Stalproduktu, a dwie wybrane przez załogę ZGH. Natomiast skład zarządu nie uległ zmianie. Rada zaufała dotychczasowemu zarządowi, czyli mnie i panom Andrzejowi Trepce i Andrzejowi Szaremu. Nasza kadencja potrwa jeszcze 1,5 roku. Bieżące sprawy spółki prowadzi zarząd i w dalszym ciągu organizujemy spotkania z załogą, narady produkcyjne, spotkania ze związkami zawodowymi. Robimy wszystko, aby dalej dobrze zarządzać firmą i jednocześnie tworzyć wartość dodaną dla właścicieli.

… przyszłości Kopalni „Pomorzany”

Niewątpliwie, jako zarząd, martwimy się bardzo perspektywą kopalni, jak i huty. Nie jest tajemnicą, że złoże się kończy i nie ma przełomu w tej kwestii. My, nie od dzisiaj, mówimy głośno, że likwidacja kopalni rozpocznie się w 2016, z ewentualną możliwością wydłużenia jej działalności o kilka lub kilkanaście miesięcy. Wiele zależy także od cen cynku. Jeśli będą wysokie, to możemy eksploatować złoże z niższą zawartością metali, bo i tak będzie się to opłacało. Póki co, jesteśmy nastawieni optymistycznie, ponieważ prognozy rynkowe są dobre. Nie wiemy natomiast, jakie będziemy mieć przyrosty zasobów. W części górniczej próbujemy robić wszystko, żeby do problemu utraty miejsc pracy z powodu likwidacji części górniczej podejść prospołecznie i dlatego przygotowujemy się do alokacji pracowników. Pracownicy, kończąc pracę w ZGH, dostaną ofertę pracy z innych kopalń. Na dzień dzisiejszy podpisaliśmy umowy z czterema zakładami – KGHM Polska Miedź, Jastrzębska Spółka Węglowa, Południowy Koncern Wydobywczy (Libiąż i Jaworzno) i Przedsiębiorstwo Robót Górniczych z Mysłowic. Staramy się o podpisanie kolejnych dwóch umów. Niezależnie od tego, będziemy robili wszystko, żeby też na miejscu stworzyć miejsca pracy – przykładowo choćby w postaci firmy świadczącej usługi górnicze.

… przyszłości huty

Przyszłość huty sprowadza się do rozwiązania trzech problemów: cen prądu, potrzeby nowych wyzwań technologicznych i zapewnienia wsadu. W kwestii energii elektrycznej nie zmieniło się właściwie nic.  Przykre jest, że mimo bardzo dużego zaangażowania Zarządu, pracowników i związków zawodowych, poprzez dziesiątki wystąpień w ministerstwach, sejmie, senacie i w różnych urzędach, mając niepodważalne argumenty, nie udało się niczego załatwić. A my tylko oczekujemy, aby polski rząd stworzył nam warunki do uczciwego konkurowania z innymi producentami cynku w Europie. Dyrektywę unijną regulującą kwestię akcyzy dla zakładów energochłonnych stosują wszystkie kraje europejskie, ale nie Polska. Odpowiednia ustawa pozwoliłaby nam zaoszczędzić 10 mln zł rocznie. Kolejny problem to certyfikaty kolorowe. Tutaj z kolei odpowiednia ustawa weszła w życie i daje naszej firmie ulgę. Będziemy płacili za certyfikaty tylko 20%, co oznacza, że zamiast aktualnie 20 mln złotych rocznie byłyby to 4 mln zł. Problem jest jednak taki, że ustawa musi być notyfikowana w Unii, czyli nie możemy skorzystać z ulgi do czasu zakończenia procesu notyfikacji. Czyli ulga niby jest, ale naprawdę nie ma. Teraz pytanie – ile czasu to potrawa i kiedy będziemy mogli z tej ulgi skorzystać? Trzecia sprawa to problem emisji CO2. Firma taka jak nasza ma prawo oczekiwać rekompensaty od wzrostu ceny prądu z powodu CO2. Dyrektywa unijna już od 2009 roku jest i w większości krajów problem ten został rozwiązany, a w Polsce do tej pory nie ma odpowiedniej ustawy. Całe szczęście, że koszty uprawnień do emisji CO2 są aktualnie na niskim poziomie. Rozwiązanie tych trzech problemów w Polsce jest bardzo ważne, bo nie można konkurować z innymi producentami cynku płacąc za energię elektryczną znacznie więcej.

Reasumując, można powiedzieć, że w dalszym ciągu brakuje odpowiednich regulacji prawnych, które naszej firmie umożliwiłyby korzystać z należnych jej ulg, które pomogłyby ograniczyć koszty i być bardziej konkurencyjną na rynku. W przypadku huty w całkowitym koszcie przetworzenia 48% stanowi energia elektryczna, jest więc o co walczyć.

Zastanawiamy się ciągle, jak dalej poprawić efektywność huty, by ograniczyć jej koszty funkcjonowania. Wydaje mi się, że potrzebujemy jeszcze kilku pomysłów, podobnych do tych, które rok temu wprowadziliśmy w zakresie odzyskiwania srebra.

Trzecia sprawa to źródła pozyskiwania materiałów wsadowych. Zdecydowana większość hut w Europie kupuje koncentraty spoza Europy i nasza huta nie jest pod tym względem wyjątkiem. My nie możemy w 100% kupować materiału na zewnątrz, dlatego poszliśmy również w stronę recyklingu. Zakładamy docelowo, że aż 40% materiałów wsadowych będzie pochodziło z recyklingu. Pozostałą część będziemy kupowali, tak jak do tej pory, na Bałkanach tj. Czarnogórze, Serbii, Kosowie oraz w oparciu o wieloletnie kontrakty. Optymalnie potrzebujemy rocznie około 150 tys. ton wsadu.

… spółkach córkach

Decyzja dotycząca połączenia spółek nie ma nic wspólnego z prywatyzacją. To my uznaliśmy, że warto na trzy spółki, przede wszystkim usługowe, spojrzeć w nowy sposób, z innej perspektywy. Wszystkie są zależne od ZGH „Bolesław”, ale mało która wyszła na zewnątrz z usługami. Doszliśmy do wniosku, że skoro są w jednym miejscu, to mogą mieć jedną radę nadzorczą, jeden zarząd i jedną księgowość, co da nam pewne oszczędności. Oczekujemy nowego spojrzenia na prowadzoną działalność, aby każda ze spółek radziła sobie na rynku, bez względu na przyszłość spółki matki.

… projekcie OLZA

Od lat 70-tych wiadomo, że złoża cynku występowały w czterech rejonach – bytomskim, chrzanowskim (obydwa zamknięte – przyp. red.), olkuskim i zawierciańskim. Złoże w okolicach Zawiercia jest więc rzeczą pewną. Prawdą jest, że spółka irlandzko-kanadyjska przez ostatnie 3 lata wydała sporo pieniędzy i odwierciła dużo otworów po to, żeby poszerzyć wiedzę geologiczną na ten temat. Zgodnie z polskim prawem, ktoś, kto rozpoznaje złoże i zatwierdzi nową dokumentację geologiczną, ma pierwszeństwo w otrzymaniu koncesji na wydobycie. Projekt jest trudny, wymaga rozwiązania kilku elementów bardzo istotnych z punktu widzenia efektywności budowy kopalni. Równie ważne jest uzyskanie zgody społecznej. Życzę sobie, aby taki projekt powstał i dobrze by było, gdyby ZGH „Bolesław” mogły w nim uczestniczyć. Czas pokaże, jaki będzie finał tego projektu.

… zatrudnieniu

Nie zmierzamy w ciągu najbliższych trzech lat robić jakichkolwiek ruchów zatrudnieniowych. Nie mamy żadnej potrzeby zwalniania, a wręcz przeciwnie, na bieżąco przyjmujemy nowych pracowników w miejsce odchodzących na emerytury. W ZGH jeszcze niedawno pracowało 1750 osób, a teraz jest to 1840. Powstały nowe miejsca pracy na hucie, przejęliśmy część zadań od spółek zależnych. Zatrudnienie wiąże się ściśle ze skalą produkcji. Jeżeli produkujemy stale, to potrzebujemy stałej liczby pracowników. Sadzę, że nawet kiedy skończy się okres ochronny, zagwarantowany w podpisanym po prywatyzacji pakcie gwarancji pracowniczych, nie będzie potrzeby zwalniania .

31
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
31 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
2 Autorzy komentarzy
Pytajacypracus???????????silvoxPracownik Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Pytajacy
Pytajacy

Jakie są zarobki w Bolesław Recycling ???

pracus
pracus

Wszystko co negatywne to prawda.pracuje wiec wiem.uzywana elektrolize kupili za 240 mln zl i za tyle samo sprzedali zaklad.uzywana hale wanien poczesci rozkradziono a co zreszta.najwiekszy przekret przed prywatyzacja .kasa poszla ogromna do kieszeni …co niektorych

kolo
kolo

[quote name=”???????????”]jak to jest z nimi i dlaczego siedzą cicho?[/quote]Związkowcy – dobrze wiemy dlaczego siedzą cicho – wyobraź sobie, że miesięcznie wpływa ci 12 tys na konto(angaż nadsztygara w ZGH), odpowiedzialnosci nie ma żadnej, latka do emerytury lecą, bo codziennie odbijasz zjazd i wyjazd ale dołu nie widzisz (przekręt, bo w/g prawa ten okres nie jest pracą górniczą).. Będziesz mieszać prezesowi ?? Podcinać gałąź, na której siedzisz ??NA PEWNO NIE !!!!!!!!Dlatego też oni nie domagaja się podwyżek dla pracowników, zmiany limitów do świadczeń socjalnych, poprawy bezpieceństwa – żaden z nich sie nie odezwie..Ilu ich jest ?? Dobre pytanie – solidarność,… Czytaj więcej »

???????????
???????????

A może należy się przyjrzeć związkowcom jak to jest z nimi i dlaczego siedzą cicho?

siara
siara

[quote name=”Ktosik”][quote name=”kolo”
Nie, nie uważam – przede wszystkim – pracujesz na powierzchni a masz takie samo „szkodliwe” jak górnicy..
.[/quote]
Drogi Kolego ale praca na hucie jest w warunkach uciazliwych a nie szkodliwych co na chwile obecna nic nam nie daje. Zadnych przywilejow emerytalnych ani nic.[/quote]

I tu się rodzi następujące pytanie…jak to możliwe, że nagle z dnia na dzień praca hutnika ze szkodliwej…co wiązało się z pewnymi przywilejami, nagle stała się tylko…uciążliwa…co zaskutkowało już prawie zerowymi przywilejami? I drugie pytanie…gdzie wtedy byli ci nasi wsoaniali związkowcy…tak ochoczo maszerujący obecnie z panem prezesem po drodze krajowej?

silvox
silvox

[quote name=”siara”]Panowie kolo i pracownik….kłótnie wasze [/quote]
Sorry, ale my się nie kłócimy.. Ustalamy tylko wspólną wersję wydarzeń.. 😆

Ktosik
Ktosik

[quote name=”kolo”
Nie, nie uważam – przede wszystkim – pracujesz na powierzchni a masz takie samo „szkodliwe” jak górnicy..
.[/quote]
Drogi Kolego ale praca na hucie jest w warunkach uciazliwych a nie szkodliwych co na chwile obecna nic nam nie daje. Zadnych przywilejow emerytalnych ani nic.

kolo
kolo

[quote name=”Pracownik”]uważasz dalej że nie jesteście uprzywilejowani?[/quote]Nie, nie uważam – przede wszystkim – pracujesz na powierzchni a masz takie samo „szkodliwe” jak górnicy..Podwyżka – nie masz racji – my także tylko kartki dostaliśmy do podstawy i od tego czasu ani złotowki..Dodatek do sobót – tak, a wiesz czemu ?? Bo sobie wywalczylismy – nie zapiszcie się na nadgodziny wszyscy naraz to zobaczysz jak zareaguje bogo.. Po prostu nikt na sobotę się nie zapisał i zaraz była inna gadka.. U was może tak się nie da zrobić bo w ruchu ciągłym zasady sa inne, ale od czego sa ZZty ?? Od… Czytaj więcej »

siara
siara

Panowie kolo i pracownik….kłótnie wasze są jak najbardziej na rękę nie Wam, ale Dyrekcji i innym z nadzoru…bo przecież obie strony i ci z branży górniczej jak i ci z hutniczej są „dymani” po równo…a wypominanie sobie jakichś tam różnic w kwestiach żałosnych premii nie ma sensu…
Żałosne jest również to, że przedstawia się postronnym iż zarobki z ZGH są na poziomie ponad 4 tysięcy..a prawda jest taka iż tą wysoką średnią robią pensje ok. 10% ludzi z nadzoru…reszta bowiem zarabia po ok 3 tysiące..a nawet mniej…

Ktosik
Ktosik

Tak czy siak Moi drodzy Koledzy nasza Huta i Kopalnia staczają się w dół. Zarobki wcale nie są adekwatne do pracy. Fakt może i są wyższe niż w prywatnych firmach ale czasami wolał bym pracować sobie w ciepłej hali w koszulce i mieć czyste ręce niż chodzić cały w tlenku pyłach wdychając cynk i kij wie co jeszcze bo nikt nam prawdy nie powie co jest w tym syfie. A dodatkowo praca na brygady też nie należy do najmilszych i czasami też chciał bym spędzić święta w domu z rodzina niż siedzieć w pracy na popołudnie w wigilie. Nie żebym… Czytaj więcej »

Pracownik
Pracownik

Do koloŻadnego uprzywilejowania nie ma??Był rok że była 5%-owa podwyżka + dodanie do podstawy kartki żywnościowe, to hutnikowi dali kartki + podwyżkę do podstawy, a górnik dostał podwyżkę i wartość kartek do podstawy, oraz zostawiono im kartki, no chyba nie zaprzeczysz. Dlaczego wy robiąc nadgodziny dostajecie dodatkowe pieniądze za przyjście na rankę, popołudniówkę a najwięcej na nockę?Dlaczego tzw. premia motywacyjna jest podzielona 25% miesięcznej kwoty na hutę 75% na kopalnie?Dlaczego jak jest hutnik to obchody trwają góra 2 dni a jak jest barbórka to bawicie się prawię 2 tygodnie przy okazji wynajmując halę w Bukownie? , przecież to są koszty.I… Czytaj więcej »

kolo
kolo

[quote name=”Pracownik”] Piszę pracowników huty bo kopalnia to inny temat, kopidoły zawsze byli uprzywilejowani. Wielcy górnicy, a urobku coraz mniej.[/quote]Przesadzasz – na hucie sa obecnie wyzsze zarobki niż w części górniczej.. żadnego uprzywilejowania nie ma.Hucie kopalnia przecież nie jest potrzebna – z Ukrainy i Czarnogory zwozicie sobie urobek i koncentrat.. To czemu się czepiasz ??A urobku mniej nie jest – plan jest utrzymywany od kilku lat na tym samym poziomie.. Sa jednak trudnosci z pozyskaniem odpowiedniej ilosci i jakości wsadu, bo „spece” zamykają przodki nie otwierając nowych pól do fedrunku..I przejściowe trudnosci bywają..Chlopaki nafedruja wam każda ilość, jesli tylko bedą… Czytaj więcej »

Pracownik
Pracownik

Na przykładzie ZGH mogę wytłumaczyć co to jest symbioza ale w wersji pracowniczej. Ale dla nie wtajemniczonych najpierw napiszę co ta SYMBIOZA oznacza. „Zjawisko ścisłego współżycia przynajmniej dwóch gatunków organizmów, które przynosi korzyść każdej ze stron, lub jednej a drugiej nie szkodzi”.A teraz wersja moja. Zjawisko ścisłego współżycia dwóch gatunków(pracownik i kierownictwo) organizmów, które przynosi korzyść tylko kierownictwu(bo robole mają tylko robić i o nic się nie domagać, bo premie i podwyżki są tylko dla szlachciców), lub jednej ale tylko jednej(znów kierownictwo) a drugiej nie szkodzi(i tu jest problem, jak ktoś ma ochotę to niech popytam pracowników huty czy działania… Czytaj więcej »

Ktosik
Ktosik

[quote name=”Thierry la Fronde”][quote name=”Ktosik”]A coz pod firmami ktore w bialy dzien wyprowadzaj pieniadze z chociazby z huty. Az oczy bola jak beszczelie robi to jedna z nich. Zamiast docenic ludzi i dac im zarobic zlecaja proste prace zaprzyjaznionym firma. Ludzie chetnie by sobie dorobili po godzinach ale wtedy niedalo by sie „legalnie” wyprowadzac pieniedzy[/quote]Nie pij tyle, nie ćpaj, nieważne, po prostu NIE BREDŹ![/quote] Misiu kolorowy zdecydowanie widze, ze masz jakis interes w bronieniu Pana Prezesa ale taka jest prawda. Sam widzialem fakture na ponad 6 tys za wstawienie kawalka blachy ktorej robota i montaz trwala kilka godzin a koszt… Czytaj więcej »

Pracownik
Pracownik

Napiszę tak, ZGH „Bolesław” Bukowno to układy, znajomości, złodziejstwo nadzoru, kierowników, zastępców, przyznawanie sobie premii za delikatnie mówiąc nie udane inwestycje , szantaż, wyzysk pracownika, brak podwyżek, prywatna firma rodzinnych układów. Powrót do czasów szlachcic i chłop pańszczyźniany. Wysysanie z zakładu co się da, prywatne firmy związkowców którzy podobno dbają o pracownika a nie swoje interesy.

kolo
kolo

[quote name=”Thierry la Fronde”]kolo jeżeli pracujesz w ZGH a nie odpowiadają ci zarobki to się zwolnij[/quote]Jak bedzie taka konieczność to na pewno, narazie nie potrzebuje twoich durnych rad..Nieukiem to sam jestes, bo nie rozumiesz, że bogo z jarem i jedrkiem prowadza ZGH do upadku.. A może faktycznie ty jestes jednym z tych pogrążaczy.. nie masz pojecia co sie dzieje na zakladzie.. zwykły hejter z ciebie – wyluzuj i idx posprzatac przystanki bo straszą..Załóż firme i wtedy będziesz stawiał warunki, powiesz ludziom „róbcie a zapłacę wam cos tam, kiedyś tam”.. powodzenia..[quote name=Thierry la Fronde]wiem co piszę[/quote]Gdybyś wiedział, to napisałbyś co sadzisz… Czytaj więcej »

siara
siara

[quote name=”Thierry la Fronde”][quote name=”siara”]…
A gadkę …”to się zwolnij jak ci nie pasuje” to sobie możesz zapodawać w swojej prywatnej firmie…bo ta ZGH puki co, nie jest twoja :sad:[/quote]
„Póki co” analfabeto pisze się przez „ó”. Całe szczęście że ZGH jest w bardzo dobrych rękach a nie w rękach takich nieuków jak ty :lol:[/quote]

Riposta wyszkolonego „mondrali” na zasadzie…”A u was to murzynów biją!” Bravo!

Thierry la Fronde
Thierry la Fronde

[quote name=”Ktosik”]A coz pod firmami ktore w bialy dzien wyprowadzaj pieniadze z chociazby z huty. Az oczy bola jak beszczelie robi to jedna z nich. Zamiast docenic ludzi i dac im zarobic zlecaja proste prace zaprzyjaznionym firma. Ludzie chetnie by sobie dorobili po godzinach ale wtedy niedalo by sie „legalnie” wyprowadzac pieniedzy[/quote]
Nie pij tyle, nie ćpaj, nieważne, po prostu NIE BREDŹ!

Thierry la Fronde
Thierry la Fronde

[quote name=”siara”]…
A gadkę …”to się zwolnij jak ci nie pasuje” to sobie możesz zapodawać w swojej prywatnej firmie…bo ta ZGH puki co, nie jest twoja :sad:[/quote]
„Póki co” analfabeto pisze się przez „ó”. Całe szczęście że ZGH jest w bardzo dobrych rękach a nie w rękach takich nieuków jak ty 😆

Ktosik
Ktosik

A coz pod firmami ktore w bialy dzien wyprowadzaj pieniadze z chociazby z huty. Az oczy bola jak beszczelie robi to jedna z nich. Zamiast docenic ludzi i dac im zarobic zlecaja proste prace zaprzyjaznionym firma. Ludzie chetnie by sobie dorobili po godzinach ale wtedy niedalo by sie „legalnie” wyprowadzac pieniedzy

siara
siara

„kolo jeżeli pracujesz w ZGH a nie odpowiadają ci zarobki to się zwolnij,”

Odezwał się mądrala z nadzoru ZGH…pewnie sam zarabia lekko 8 tysięcy…i obija gruchy…takich podnoszących średnią płacową ZGH do 4tys…są w tym zakładzie dziesiątki…usadowionych na ciepłych posadkach udających że „coś” robią…..Ale jeszcze trochę i miodzio się skończy….Teraźniejszy właściciel zapewne porobi odpowiednie audyty stanowiskowe…wtedy inaczej będziecie śpiewać…
A gadkę …”to się zwolnij jak ci nie pasuje” to sobie możesz zapodawać w swojej prywatnej firmie…bo ta ZGH puki co, nie jest twoja 🙁

Thierry la Fronde
Thierry la Fronde

[quote name=”kolo”]To się zatrudnij u „pana” Ochaba za 1400 pln – nadal bedziesz go zachwalał ??? Może mieszkasz w Bukownie i wydaje ci się, że znasz Bogusia – to ci się tylko wydaje. W rzeczywistości nie ma żadnych zalet – od kilku lat gada to samo w kółko (na cechowni, w sejmie, na spotkaniu barbórkowym) – załoga ma robić a on czeka nie wiadomo na co. Zyski pracowników zżera Stalprodukt, ale nadsztygarzy (taki zbędny etat) zarabiają 12 tys.[/quote]kolo jeżeli pracujesz w ZGH a nie odpowiadają ci zarobki to się zwolnij, droga wolna (swoją drogą mając na myśli nieudaczników powinieneś mieć… Czytaj więcej »

Thierry la Fronde
Thierry la Fronde

[quote name=”kolo”]…Otoczył się nieudacznikami co prowadzą do upadku kopalni i zwala winę na koniec złoża – odpowiednia gospodarka (nie rabunkowa) i kopalnia pociągnęła by minimum 5 lat dłużej… ale najlepiej doprowadzić do likwidacji, bo to przecież dla kierownictwa jest źródło dochodu a dla ludzi już nie… Może mieszkasz w Bukownie i wydaje ci się, że znasz Bogusia – to ci się tylko wydaje…[/quote]kolo, ta ziemia nosiła już wielu bajkopisarzy i cudaków, zniesie i ciebie. Nie masz bladego pojęcia o funkcjonowaniu ZGH, w ogóle nie masz pojęcia o czymkolwiek. Ja wiem co piszę, ty piszesz co wiesz… od takich samych cudaków… Czytaj więcej »

kolo
kolo

@Thierry la Fronde – idź do szkoły, bo wezwią rodziców i dostaniesz w tyłek i szlaban na kompa..

kolo
kolo

[quote name=”fizyczny”]lolo, Pan Bogusław Ochab jest jednym z najlepszych w Polsce dyrektorów, znam go od kilkudziesięciu lat, i nie mam zamiaru wymieniać jego zalet[/quote]To się zatrudnij u „pana” Ochaba za 1400 pln – nadal bedziesz go zachwalał ?? Otoczył sie nieudacznikami co prowadzą do upadku kopalni i zwala wine na koniec złoża – odpowiednia gospodarka (nie rabunkowa) i kopalnia pociągnęła by minimum 5 lat dłuzej.. ale najlepiej doprowadzić do likwidacji, bo to przecież dla kierownictwa jest źródło dochodu a dla ludzi juz nie..Moze mieszkasz w Bukownie i wydaje ci się, że znasz Bogusia – to ci się tylko wydaje.. W… Czytaj więcej »

fizyczny
fizyczny

[quote name=”kolo”]Ble, ble, ble… Boguś powiedz chociaz raz prawdę.. nie rozmawiasz z załogą, olewasz ZZty, nie podnosisz płac chocby o inflacje…[/quote] lolo, Pan Bogusław Ochab jest jednym z najlepszych w Polsce dyrektorów, znam go od kilkudziesięciu lat, i nie mam zamiaru wymieniać jego zalet, są powszechnie znane. A ty napisałeś wystarczająco dużo aby zakwalifikować cię do największych polskich wichrzycieli. Bredzisz lolo, bredzisz… ale pisz, mamy demokrację i wolno ci bredzić, Na Zdrowie!

wojewoda
wojewoda

[quote name=”wojewoda”]A może w końcu ZGH by uaktualniło swoją oficjalną stronę internetową?
Tam nadal na stronie głównej figuruje, że:
Aktualnie ZGH”Bolesław”S.A. jest spółką dominującą w Grupie Kapitałowej ZGH „Bolesław”. ….[/quote]

Nie rozumiem…dlaczego minusowe lajki?
Czyżbym napisał coś niestosownego?…Dziwne…

Thierry la Fronde
Thierry la Fronde

[quote name=”kolo”]Ciekawe czy komentarz zostanie zaakceptowany… zapewne nie, jak większość innych niepochlebnych.[/quote] Oczywiście że został zaakceptowany w myśl powiedzenia: „Puścić wariata niech se polata”. Fruwaj kolo, fruwaj, JAK GOŁĘBICA!

wojewoda
wojewoda

A może w końcu ZGH by uaktualniło swoją oficjalną stronę internetową?
Tam nadal na stronie głównej figuruje, że:
Aktualnie ZGH”Bolesław”S.A. jest spółką dominującą w Grupie Kapitałowej ZGH „Bolesław”. ….

kolo
kolo

Ciekawe czy komentarz zostanie zaakceptowany.. zapewne nie, jak wiekszość innych niepochlebnych..

kolo
kolo

Ble, ble, ble.. Boguś powiedz chociaz raz prawdę.. nie rozmawiasz z załogą, olewasz ZZty, nie podnosisz płac chocby o inflacje.. Trochę sie przechwalasz, a pracownicy nic z tego nie mają – podzielisz się zyskiem ze sprzedaży kopalni w Czarnogorze ?? Tak, podzielisz się, ale nie z pracownikami ZGH..Ulga prądowa jest przecież od września zeszłego roku – czemu nie mowisz prawdy ?? Czy może TG się myli ??I dlaczego ZZty w ZGH maja zakaz działalnosci na rzecz poprawy warunków płacy i pracy ?? W jakiś sposób zamknąłeś im usta.. Tylko mogą zorganizować kolonie, zimowiska. zabawę karnawałową i karczme piwną, za którą… Czytaj więcej »