terytolialsi 1

Ich zadaniem jest wspieranie i obrona swoich lokalnych społeczności. Motto, noszone w sercu i na mundurze to: ”Zawsze gotowi, zawsze blisko”. Nie ważne, czy zagrozi nam nieprzyjaciel, tragiczne zdarzenie losowe, czy rozszalały żywioł natury, mają służyć nam pomocą. Wojska Obrony Terytorialnej, bo o nich mowa, rozpoczynają rekrutację w naszym regionie.

Wojska Obrony Terytorialnej (WOT) to piąty rodzaj Sił Zbrojnych RP (obok Wojsk Lądowych, Sił Powietrznych, Marynarki Wojennej i Wojsk Specjalnych). W naszym regionie formuje się 11 Małopolska Brygady Obrony Terytorialnej. W styczniu 2018r. na jej dowódcę wyznaczony został płk Krzysztof Goncerz, wywodzący się z Wojsk Specjalnych i Powietrznodesantowych. Dowództwo brygady i pierwszy z planowanych czterech batalionów lekkiej piechoty mają stacjonować w Krakowie (Kraków – Rząska), w kolejnych latach powstaną pododdziały w Tarnowie, Zakopanem i Oświęcimiu. Do czasu ich utworzenia ochotników z całego województwa rekrutuje batalion krakowski.

terytolialsi 2

11 Małopolska Brygada Obrony Terytorialnej swoje zadania będzie pełnić w czasie pokoju, kryzysu i wojny. Terytorialsi mają stanowić wsparcie dla społeczności lokalnej, np. poprzez udział w zwalczaniu skutków katastrof i klęsk żywiołowych, ewakuacji ludności z zagrożonych terenów, czyli poprzez realizację przedsięwzięć z zakresu zarządzania kryzysowego (we współpracy z pozamilitarnymi ogniwami systemu obronnego państwa). Na wypadek wojny jednostka przeznaczona jest do prowadzenia działań taktycznych samodzielnie lub we współdziałaniu z wojskami operacyjnymi w Stałym Rejonie Odpowiedzialności, czyli – mówiąc potocznie – w swoim regionie.

O przyjęcie do Terytorialnej Służby Wojskowej (TSW) mogą się starać zarówno osoby bez przeszkolenia wojskowego, jak i żołnierze rezerwy, bez względu na płeć, kwestie światopoglądowe czy przynależność organizacyjną. Wymagane jest polskie obywatelstwo, stan zdrowia pozwalający na odbywanie służby, wiek w przedziale 18-55 lat oraz niekaralność.

terytolialsi 3

Jak zostać terytorialsem?Po pierwsze trzeba złożyć w WKU wniosek o powołanie do Terytorialnej Służby Wojskowej, a następnie przybyć na zapoznanie z jednostką wojskową oraz przejść postępowanie rekrutacyjne – rozmowę kwalifikacyjną z zakresu wiedzy ogólnowojskowej (komisja zweryfikuje także dołączone do wniosku dokumenty). Przygotowanie do rozmowy ułatwią materiały zamieszczone na oficjalnej stronie internetowej. Kolejnym etapem dla zakwalifikowanych osób będzie Wojskowa Komisja Lekarska i badania psychologiczne, a po uzyskaniu orzeczenia komisji pozostanie czekać na kartę powołania, którą doręczy WKU.

Postępowanie rekrutacyjne dla ochotników rusza w Małopolsce już z końcem maja. Zachęcamy do składania wniosków o powołanie do służby w TSW oraz do bliższego zapoznania się ze swoją przyszłą jednostką wojskową.

Wszelkie informacje na temat służby w WOT oraz rekrutacji i szkoleń ochotnicy mogą uzyskać w najbliższej Wojskowej Komendzie Uzupełnień: w Krakowie, Tarnowie, Nowym Targu, Oświęcimiu lub Nowym Sączu oraz na oficjalnej stronie formacji: www.terytorialsi.mil.pl {jcomments on}

Oficer prasowy 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej p. o. mjr Bartosz Kubal

35
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
avatar
500
35 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
1 Autorzy komentarzy
kolotomtheonPatriota!Tomasz2 Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
autochton
autochton

Była już niegdyś podobna formacja wojskowa, zwana OTK (obrona terytorialna kraju), potocznie i satyrycznie zwana przez naród „Opata, Taczka, Kilof”, ale oni przynajmniej coś tam pożytecznego dla „kraju” robili: pomagali podczas klęsk żywiołowych, pracowali na ważnych krajowych budowach itp itd !! A to dzisiejsze mizerne OTK, złożone w większości z dzieciaków, tylko pragnących „bawić się we wojsko”, nie nadaje się ani do roboty, ani do obrony kraju… To takie żałosne „misiewicze-pisiewicze”, a nie wojsko. Komendantem powinien im być jakiś „mundzio”, pupilek byłego szefa MON-u, a nie generał, czy major !! A tak w ogóle, to czy „jedynie słuszna” przynależność partyjna… Czytaj więcej »

Bajan
Bajan

Do ”autochton”: terytorialsi to nie ”dzieciaki”, co widać nawet na zamieszczonych zdjęciach. Wystarczy zajrzeć na ich stronę, żeby się dowiedzieć, kogo rekrutują. A komandosi to nie modelki i nie pozują do fotek w przebraniu innych formacji (wystarczy spojrzeć na mundury, berety i broń – widać, że to terytorialsi). Proponuję zapoznać się z misją i zadaniami WOT a nie bawić się w zgadywanki 😉

autochton
autochton

[quote name=”Bajan”]Do ”autochton”: terytorialsi to nie ”dzieciaki”, co widać nawet na zamieszczonych zdjęciach. Wystarczy zajrzeć na ich stronę, żeby się dowiedzieć, kogo rekrutują. A komandosi to nie modelki i nie pozują do fotek w przebraniu innych formacji (wystarczy spojrzeć na mundury, berety i broń – widać, że to terytorialsi). Proponuję zapoznać się z misją i zadaniami WOT a nie bawić się w zgadywanki ;-)[/quote]Praktyka zawsze się z teorią mija w najjaśniejszej Rzeczypospolitej Wolskiej !! Mała być np we „Wolsce” świecka szkoła, a wyszło to, co jest: szkoła wyznaniowa. Mieli katecheci „nauczać religii za darmo”, a koszą miesiąc w miesiąc ciężkie… Czytaj więcej »

mario
mario

Popieram Autochtona, powinno to zostać rozformowane jak najszybciej, chętnych i zdatnych wcielić do armii zawodowej. Dzisiaj czytałem ze budżet armii został okrojony i o nowych śmigłowcach można zapomnieć. Po co wydawać kilkaset milionów rocznie na niedzielną partyzantkę lepiej te pieniądze wydać na sprzęt dla zawodowców.

jureks
jureks

Mięso armatnie tworzą, rozwiązać to i dać kasę na zacofaną sprzętowo armię zawodową.

Tomek81
Tomek81

Powinna wrócić obowiązkowa służba wojskowa która powinna trwać 6 miesięcy solidnego szkolenia, najlepszym po szkoleniu powinno się zapewnić prace jako zawodowy żołnierz, w każdym powiecie powinien powstać garnizon z zawodowym wojskiem, było by to o wiele tańsze rozwiązanie niż powoływanie pseudo wojska gdzie na huk armat albo widoku krwi wszyscy pouciekają nie oszukujmy się żołnierz powinien spełniać warunki psychofizyczne do przydatności do służby krajowi i ochrony ludzkiego życia.

xyz
xyz

[quote name=”Bajan”]terytorialsi to nie ”dzieciaki”,[/quote]
A ilu ludzi zabili? A no tak żadnego czyli ich zdolność bojowa jest na takim samym poziomie jak większości obywateli: zerowa.

stary wiarus
stary wiarus

Ofermy do wojska się nie nadają, ale ci ludzie są bardzo aktywni w internecie, co widoczne jest w komentarzach pod tym tekstem.

putin
putin

aż się przestraszyłem 😆

Tomasz2
Tomasz2

[quote name=”Tomek81″]Powinna wrócić obowiązkowa służba wojskowa która powinna trwać 6 miesięcy solidnego szkolenia, najlepszym po szkoleniu powinno się zapewnić prace jako zawodowy żołnierz, w każdym powiecie powinien powstać garnizon z zawodowym wojskiem, było by to o wiele tańsze rozwiązanie niż powoływanie pseudo wojska gdzie na huk armat albo widoku krwi wszyscy pouciekają nie oszukujmy się żołnierz powinien spełniać warunki psychofizyczne do przydatności do służby krajowi i ochrony ludzkiego życia.[/quote]Z niewolnika nie ma pracownika. Jak pójdzie z musu to tylko będzie odliczał dni do cywila. Odbębnić swoje byle przeleciało, byle do rezerwy.Swoje trzeba zaliczyć, ale po co się wychylać i zrobić… Czytaj więcej »

Tomek81
Tomek81

[quote name=”Tomasz2″][quote name=”Tomek81″]Powinna wrócić obowiązkowa służba wojskowa która powinna trwać 6 miesięcy solidnego szkolenia, najlepszym po szkoleniu powinno się zapewnić prace jako zawodowy żołnierz, w każdym powiecie powinien powstać garnizon z zawodowym wojskiem, było by to o wiele tańsze rozwiązanie niż powoływanie pseudo wojska gdzie na huk armat albo widoku krwi wszyscy pouciekają nie oszukujmy się żołnierz powinien spełniać warunki psychofizyczne do przydatności do służby krajowi i ochrony ludzkiego życia.[/quote]Z niewolnika nie ma pracownika. Jak pójdzie z musu to tylko będzie odliczał dni do cywila. Odbębnić swoje byle przeleciało, byle do rezerwy.Swoje trzeba zaliczyć, ale po co się wychylać i… Czytaj więcej »

Patriota!
Patriota!

[quote name=”Tomek81″]Powinna wrócić obowiązkowa służba wojskowa która powinna trwać 6 miesięcy solidnego szkolenia, najlepszym po szkoleniu powinno się zapewnić prace jako zawodowy żołnierz, w każdym powiecie powinien powstać garnizon z zawodowym wojskiem, było by to o wiele tańsze rozwiązanie niż powoływanie pseudo wojska gdzie na huk armat albo widoku krwi wszyscy pouciekają nie oszukujmy się żołnierz powinien spełniać warunki psychofizyczne do przydatności do służby krajowi i ochrony ludzkiego życia.[/quote]Chyba chłopie nie wiesz nic o tej formacji! Bo tutaj mamy 3 lata szkolenia, po tym szkoleniu mamy możliwość być żołnierzem zawodowym, co do huku itd i warunków, każdy kandydat musi spełnić… Czytaj więcej »

theon
theon

Panie Patriota, proszę sobie wyobrazić, że dla Kraju można robić rzeczy ważniejsze i poważniejsze bez mazania sobie gęby błotem i strojenia groźnych min. Kraj można wzbogacać swoją pracą a nie doić dla swoich dziecięcych fanaberii – i to nizależnie od postury 😉

Patriota!
Patriota!

[quote name=”theon”]Panie Patriota, proszę sobie wyobrazić, że dla Kraju można robić rzeczy ważniejsze i poważniejsze bez mazania sobie gęby błotem i strojenia groźnych min. Kraj można wzbogacać swoją pracą a nie doić dla swoich dziecięcych fanaberii – i to nizależnie od postury ;-)[/quote]Prozę podać jeden przykład….podatki? praca w firmie państwowej? mundurowej innej niż WOT? Szanuję to, ale nie każdy ma możliwość przysłużenia się Krajowi w ten sposób! Zawsze zostaje…(mazanie w błocie nie jest konieczne w czasie pokoju, ale w czasie wojny zmienia wiele:) jeśli wiesz o czym piszę:)) co do strojenia groźnych min przyda się przy spocie „Wojska obrony terytorialnej… Czytaj więcej »

Patriota!
Patriota!

Dojenie w tym przypadku jest wysoce niestosowne, wręcz jest nadużyciem. Jest to służba……godziwe wynagrodzenie masz za pracę, służba jest dobrowolnym działaniem na rzecz Kraju, przynajmniej w WOT! inne służby są nagradzane przez Państwo, ale bez kokosów!

theon
theon

A przed czym ( kim ) chcesz chronić swoją posturą ? 🙂 I kto wg Ciebie jest tym ,, słabszym rodakiem ” ? Może ten co ma rodzinę i zasuwa na 2 etatach i nie ma czasu biegać z karabinem po lesie z żadnym logo na ramieniu ? A ja dziękuję za taką ,, ochronę ” bo to kosztowna amatorszczyzna .

Patriota!
Patriota!

Przede~wszystkim przed agresorem z zewnątrz granic naszego kraju! Nie jet to fanaberia a obecnie zmieniające się „dyplomatyczne” stosunki międzynarodowe. Do tego jeśli chodzi o słabszych rodaków,zobacz co się dzieje w naszym kraju! Nigdy nie widziałeś co potrafi silniejszy wobec słabszego w naszym kraju? Najwyższa pora poczytać/pooglądać, wyjść z „przed komputera!” Jeśli chodzi o model człowieka który zasuwa na 2 etaty aby wyżywić rodzinę nie jest zagrożeniem dla cywili, chyba, że jest frustratem wylewającym swoje żale na forach internetowych i użalanie się nad sobą jest ponad jego możliwości. Krytykując tych którzy chcą zrobić coś dla Kraju samemu nie mogac tego zrobić… Czytaj więcej »

autochton
autochton

Panie „Patriota”! Gdy słyszę słowo „patriota”, albo „prawdziwy Polak”, to automatycznie budzi się we mnie nieufność !! 3 lata szkolenia (lub dwa), to mieli niegdyś poborowi służby zasadniczej, a nie takie „dziewczątka” uśmiechnięte, jak ta „ochotniczka” z fotografii, szczęśliwa, że dostała nowiuśkie sorty mundurowe, która w te pędy, gdy ukończy szkoły, to wyjdzie za mąż lub stanie się jakąś kosmetyczką, czy sklepową w PSS-ie !! Jakoś nie widać w jej oczętach tego wojennego, „marsowego”, groźnego dla wrogów spojrzenia. A ci „narzekacze” (jak piszesz), to może już odpracowali ze 40 lat dla swej rodziny, i może niegdyś te trzy lub dwa… Czytaj więcej »

autochton
autochton

[quote name=”Patriota!”]Przede~wszystkim przed agresorem z zewnątrz granic naszego kraju! Nie jet to fanaberia a obecnie zmieniające się „dyplomatyczne” stosunki międzynarodowe. Do tego jeśli chodzi o słabszych rodaków, zobacz co się dzieje w naszym kraju! Nigdy nie widziałeś co potrafi silniejszy wobec słabszego w naszym kraju?(…)Widzę na co dzień, kto w „tym kraju” jest słabszy a kto silniejszy !! Silniejszy skuwa słabszego kajdankami i zabija słabszego paralizatorem, albo go wywozi do lasu na śmierć ! Silniejszy przyznaje sobie setki tysięcy jako nagrody, a słabszemu (emerytowi np) „dokłada 30 zł do emerytury! Silniejszy w sejmie nie chce pomóc słabszemu niepełnosprawnemu, tylko go… Czytaj więcej »

theon
theon

Oooo, Pan Rambo się zdenerwował ! 😆 To kończąc dyskusję ( bo przypominasz mi trepa z LWP, a z nimi rozmowa sensu nie miała ) – nie masz prawa kwalifikować, kto jest słabszym obywatelem a kto nie – tak jak nie masz prawa definiować patriotyzmu. A jak się wam marzy, że będziecie na ulicac zaprowadzać WASZ ład i porządek, to broń nas Panie Boże przed taką formacją !

Patriota!
Patriota!

Patriota= nieufność? argument? Owszem, tylko kiedyś 3 lata, to tak na prawdę niecały miesiąc szkolenia, reszta to grabienie i odśnieżanie, oficerowie tylko mieli łatwiej, ale zgrywali pawianów tak samo! Powołujesz się na kiedyś….wiem jak było! Jeśli chodzi o dziewczątka, to są…po obecnych szkołach Pipki w rurkach! Ale do WOT startują >30 lat a Ci jeszcze mają jajca! Zresztą kosmetyczki PSS nie wstąpią do WOT bo rurki zbyt ciasne! Proste?! To że jesteś 40 letnim pantoflem i odbyłeś malowanie trawników za komuny, to nie znaczy, że obecni młodzi Patrioci nie mają prawa bronić naszego Kraju! Psie ogrodnika! Żal pupkę ściska że… Czytaj więcej »

Patriota!
Patriota!

już widzę, że autochton to emeryt, który sam szlifował kible za komuny, a teraz wylewa żale bo nauczył się pisać na sprzęcie i krytykuje obecnych patriotów, że chcą służyć krajowi! Ciesz się że ci nie odebrali emerytury! I te 30 zł dostałeś. Przykro mi za takich ludzi! Zamiast dawać przykład, to za kilkadziesiąt złotych sprzeda Polskę, bo ja nie mam, a mi się należy! I tacy ludzie odbywali 3 letnie szkolenie! Co wyniosłeś z wojska?, że trawa zbyt mało zielona musi być malowana? czy żeby liście w jesieni wisiały na drzewie na nitce, bo dowódca przyjechał? No powinieneś być w… Czytaj więcej »

Tomek81
Tomek81

Panie Patrioto proszę mnie nie obrażać służyłem 1.5 roku w 1 Pułku specjalnym w Lublińcu, byłem na misji w Bośni, widziałem takie rzeczy jakich Pan nigdy nie zobaczy podczas biegania po lesie z karabinem na kulki, i proszę tez nie obrażać ludzi którzy służyli w wojsku w tym czasie co ja, bo w w razie konfliktu zbrojnego tylko na nich w tej chwili można liczyć. Niech Pan sie tez nauczy skromności, bo ludzi szanuje się też za to, że pracują bo oni maja największy wkład w tym miejscu w którym Pan jest bo WOT opłacany jest z ich podatków

tom
tom

[quote name=”Tomek81″]Panie Patrioto proszę mnie nie obrażać służyłem 1.5 roku w 1 Pułku specjalnym w Lublińcu, byłem na misji w Bośni, widziałem takie rzeczy jakich Pan nigdy nie zobaczy podczas biegania po lesie z karabinem na kulki, i proszę tez nie obrażać ludzi którzy służyli w wojsku w tym czasie co ja, bo w w razie konfliktu zbrojnego tylko na nich w tej chwili można liczyć. Niech Pan sie tez nauczy skromności, bo ludzi szanuje się też za to, że pracują bo oni maja największy wkład w tym miejscu w którym Pan jest bo WOT opłacany jest z ich podatków[/quote]Słyszałem… Czytaj więcej »

Tomek81
Tomek81

[quote name=”tom”][quote name=”Tomek81″]Panie Patrioto proszę mnie nie obrażać służyłem 1.5 roku w 1 Pułku specjalnym w Lublińcu, byłem na misji w Bośni, widziałem takie rzeczy jakich Pan nigdy nie zobaczy podczas biegania po lesie z karabinem na kulki, i proszę tez nie obrażać ludzi którzy służyli w wojsku w tym czasie co ja, bo w w razie konfliktu zbrojnego tylko na nich w tej chwili można liczyć. Niech Pan sie tez nauczy skromności, bo ludzi szanuje się też za to, że pracują bo oni maja największy wkład w tym miejscu w którym Pan jest bo WOT opłacany jest z ich… Czytaj więcej »

Tomek81
Tomek81

[quote name=”tom”][quote name=”Tomek81″]Panie Patrioto proszę mnie nie obrażać służyłem 1.5 roku w 1 Pułku specjalnym w Lublińcu, byłem na misji w Bośni, widziałem takie rzeczy jakich Pan nigdy nie zobaczy podczas biegania po lesie z karabinem na kulki, i proszę tez nie obrażać ludzi którzy służyli w wojsku w tym czasie co ja, bo w w razie konfliktu zbrojnego tylko na nich w tej chwili można liczyć. Niech Pan sie tez nauczy skromności, bo ludzi szanuje się też za to, że pracują bo oni maja największy wkład w tym miejscu w którym Pan jest bo WOT opłacany jest z ich… Czytaj więcej »

autochton
autochton

[quote name=”Patriota!”]już widzę, że autochton to emeryt, który sam szlifował kible za komuny, a teraz wylewa żale bo nauczył się pisać na sprzęcie i krytykuje obecnych patriotów, że chcą służyć krajowi! Ciesz się że ci nie odebrali emerytury! I te 30 zł dostałeś. Przykro mi za takich ludzi! Zamiast dawać przykład, to za kilkadziesiąt złotych sprzeda Polskę, bo ja nie mam, a mi się należy! I tacy ludzie odbywali 3 letnie szkolenie! Co wyniosłeś z wojska?, że trawa zbyt mało zielona musi być malowana? czy żeby liście w jesieni wisiały na drzewie na nitce, bo dowódca przyjechał? No powinieneś być… Czytaj więcej »

Patriota!
Patriota!

Proszę napisać gdzie Pana obraziłem?! Jak na razie to Pan mnie obraża! stosując infantylne nazewnictwo! szyderczo prześmiewając obecną służbę ku czci Naszego Kraju! Proszę wybaczyć ale wiem jak wyglądała służba obowiazkowa w tych latach! To że Jest Pan wartościowym człowiekiem i przysłużył się krajowi to nie znaczy, że wszyscy tak robili! W razie konfliktu zbrojnego….oboje wiemy jak będzie z przydatnością! Szanuję ludzi którzy służyli na misjach! Ale co do skromności to działa w 2 strony! odnośnie opłacania także!autochton – szorowanie kibli wiele wnosi w Wojsku! Brawo, wystarczy, że robię to w domu! A są ludzie, którzy zrobią to za pieniądze!… Czytaj więcej »

autochton
autochton

Prawdziwi patrioci Ojczyznę bronili (czas przeszły !!).. Stawali naprzeciw wroga i go unicestwiali lub ginęli (czas przeszły !!) Z lepszym lub gorszym skutkiem autentycznie działali !! Prawdziwi patrioci odbudowywali zniszczony kraj po wojnie i nie pytali „za ile” !! A ci, którzy obecnie za „marne kieszonkowe”, zwabieni spodziewaną korzyścią materialną, udają, że „będą bronili Ojczyznę” (czas przyszły !!), mogą być co najwyżej dopiero KANDYDATAMI na patriotów, a życzę im, aby nie byli nigdy do udowadniania swego patriotyzmu zmuszeni. Wojna, to nie zabawa, tylko tragedia !! To taka sama różnica, jak pomiędzy byłym, autentycznym partyzantem z AK, a licealistą, dla zabawy… Czytaj więcej »

Patriota!
Patriota!

„Bronili, Stawali naprzeciw wroga, go unicestwiali, lub ginęli, działali” Tak wszędzie są Patrioci! Ale jednocześnie Żołnierze Wojska Polskiego! WOT także! Przede wszystkim ludzie którzy służyli Krajowi, a ich wynagrodzenie, to dobro potomków, marne kieszonkowe albo oba na raz!. Czemu używasz słowa „udają” widziałeś ich w Akcji? Czym sobie zasłużyli Młodzi ludzie, którzy chcą bronić Naszego kraju na hasło „udają”?! W czym byłeś lepszy w Wojsku? Co zrobiłeś większego oprócz przymusowego wcielenia? czy służyłbyś dziś bez przymusu? Dla mnie są Patriotami! nie porównujmy czasów dawnych do obecnych! Ale powiem jedno Obyś nie dożył czasów, gdzie WOT będzie musiało bronić Twojego życia!… Czytaj więcej »

Patriota!
Patriota!

Na koniec dodam, że jeśli dla Ciebie porównanie Żołnierza AK, do odwzorowania go przez licealistę podczas rekontrukcji, ma się jak zawodowe wojsko do WOT, to niestety nie mamy o czym pisać! Wyobraź teraz sobie, że owy licealista, chcę pokazać jak to było! Czci heroizm jego dziadków, pokazując, że pomimo młodego wieku rozumie wszystko! Pomimo faktu, że tego się nie da rozumieć! To co wtedy człowiek człowiekowi zrobił! Ale pomimo tego zamiast robić rzeczy, które robi większość licealistów, on wybrał strój człowieka który sprawił, że jego życie wygląda jak wygląda i jest kim jest, a nie „śmieciem, szczurem, podczłowiekiem”. Dla mnie… Czytaj więcej »

autochton
autochton

Ostatnie moje słowo jest już z nutką sympatii dla kandydatów na patriotów: Fakt, wszyscy niegdysiejsi, a „zrealizowani” już patrioci byli kiedyś początkującymi „rekrutami”, zanim stali się bohaterami … Fakt, może nie powinien „podcinać im skrzydeł” taki zgryźliwy, stary zgred, jak ja … Zatem, niech wam te skrzydła rosną i, oby urosły !! Pozdrówka !

Patriota!
Patriota!

Niby miałem nie odpisywać, ale zwyczajnie uważam, że taki szczyl jak ja nie powinien się wypowiadać w ten sposób z wiekowym człowiekiem, który służył w tamtych czasach, zwyczajnie po opadnięciu emocji chciałem Cię przeprosić za moje złe słowa. Jakby nie patrzeć inni przedmówcy sugerowali pokorę, którą niestety muszę nabyć, zapędy patriotyczne zaćmiły mi niestety szacunek do starych wojaków, jakkolwiek ich służba by nie wyglądała, ale to jednak służba. Na prawdę, chciałbym aby zgryźliwe stare zgredy przeszkoliły mnie jako młodego sierściucha z tego jak było, bo jakby nie patrzeć kim bym był gdyby nie starsi? Wiem że dla dawnych wojaków obecna… Czytaj więcej »

kolo
kolo

[quote name=”Tomek81″]Panie Patrioto proszę mnie nie obrażać służyłem 1.5 roku w 1 Pułku specjalnym w Lublińcu, byłem na misji w Bośni, widziałem takie rzeczy jakich Pan nigdy nie zobaczy podczas biegania po lesie z karabinem na kulki, i proszę tez nie obrażać ludzi którzy służyli w wojsku w tym czasie co ja, bo w w razie konfliktu zbrojnego tylko na nich w tej chwili można liczyć. Niech Pan sie tez nauczy skromności, bo ludzi szanuje się też za to, że pracują bo oni maja największy wkład w tym miejscu w którym Pan jest bo WOT opłacany jest z ich podatków[/quote]… Czytaj więcej »

Tomek81
Tomek81

[quote name=”kolo”][quote name=”Tomek81″]Panie Patrioto proszę mnie nie obrażać służyłem 1.5 roku w 1 Pułku specjalnym w Lublińcu, byłem na misji w Bośni, widziałem takie rzeczy jakich Pan nigdy nie zobaczy podczas biegania po lesie z karabinem na kulki, i proszę tez nie obrażać ludzi którzy służyli w wojsku w tym czasie co ja, bo w w razie konfliktu zbrojnego tylko na nich w tej chwili można liczyć. Niech Pan sie tez nauczy skromności, bo ludzi szanuje się też za to, że pracują bo oni maja największy wkład w tym miejscu w którym Pan jest bo WOT opłacany jest z ich… Czytaj więcej »