dzień dziecka wędkowanie11

Ponad 40 dzieci wzięło udział we wczorajszych zawodach wędkarskich, zorganizowanych z okazji Dnia Dziecka przez Stowarzyszenie Turystyczno-Wędkarskie „Biała Przemsza” w Kluczach. Nagrody, medale i pamiątkowe dyplomy młodym wędkarzom razem z członkami zarządu stowarzyszenia wręczał Wójt Gminy Klucze Norbert Bień.
Zawody odbyły się na stawie w Kluczach-Osadzie. Dzieci łowiły w dwóch kategoriach wiekowych, a nagrody rzeczowe zapewniono nie tylko dla zwycięzców zawodów, ale dla każdego uczestnika wspólnego łowienia.

Najlepszymi wynikami w łowieniu w kategorii dzieci w wieku 6 – 9 lat mogą pochwalić się Jakub Adamuszek (1 miejsce), Oliwier Śliwka (2 miejsce) i Jakub Chwastek (3 miejsce). W kategorii dzieci starszych (10-14 lat) 1 miejsce zdobyła Nina Bednarz, drugie Franciszek Sierka, a trzecie Michał Dziopa.

dzień dziecka wędkowanie1

Liczba startujących w zawodach – 43 dzieci – świadczy o sporym zainteresowaniu wśród najmłodszych taka formą rekreacji, jaką jest wędkowanie. Za półtora tygodnia rusza w Kluczach szkółka wędkarska dla dzieci, którą organizuje Stowarzyszenie Turystyczno-Wędkarskie „Biała Przemsza”. Chętnych nie brakuje, stowarzyszenie przyjęło już zapisy do szkółki.

Rafał Jaworski UG Klucze

dzień dziecka wędkowanie3

dzień dziecka wędkowanie10

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze