dzień dziecka wędkowanie11

Ponad 40 dzieci wzięło udział we wczorajszych zawodach wędkarskich, zorganizowanych z okazji Dnia Dziecka przez Stowarzyszenie Turystyczno-Wędkarskie „Biała Przemsza” w Kluczach. Nagrody, medale i pamiątkowe dyplomy młodym wędkarzom razem z członkami zarządu stowarzyszenia wręczał Wójt Gminy Klucze Norbert Bień.
Zawody odbyły się na stawie w Kluczach-Osadzie. Dzieci łowiły w dwóch kategoriach wiekowych, a nagrody rzeczowe zapewniono nie tylko dla zwycięzców zawodów, ale dla każdego uczestnika wspólnego łowienia.

Najlepszymi wynikami w łowieniu w kategorii dzieci w wieku 6 – 9 lat mogą pochwalić się Jakub Adamuszek (1 miejsce), Oliwier Śliwka (2 miejsce) i Jakub Chwastek (3 miejsce). W kategorii dzieci starszych (10-14 lat) 1 miejsce zdobyła Nina Bednarz, drugie Franciszek Sierka, a trzecie Michał Dziopa.

dzień dziecka wędkowanie1

Liczba startujących w zawodach – 43 dzieci – świadczy o sporym zainteresowaniu wśród najmłodszych taka formą rekreacji, jaką jest wędkowanie. Za półtora tygodnia rusza w Kluczach szkółka wędkarska dla dzieci, którą organizuje Stowarzyszenie Turystyczno-Wędkarskie „Biała Przemsza”. Chętnych nie brakuje, stowarzyszenie przyjęło już zapisy do szkółki.

Rafał Jaworski UG Klucze

dzień dziecka wędkowanie3

dzień dziecka wędkowanie10

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o