Policjanci z olkuskiej komendy czuwają nad bezpieczeństwem wszystkich użytkowników dróg. W codziennej służbie skupiają się na kierowcach, którzy łamią przepisy w ruchu drogowym i jeżdżą z nadmierną prędkością. W ciągu jednego dnia (25.09) policjanci z ruchu drogowego zatrzymali 8 kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość o 50 km/h w terenie zabudowanym.

Rekordzistą okazał się mieszkaniec powiatu zawierciańskiego, który na drodze wojewódzkiej nr 794 w Strzegowej, przekroczył prędkość o 62 km/h. Kierowca z pewnością jechał za szybko!

Nieodpowiedzialni kierowcy stracili prawo jazdy i otrzymali po 10 punktów karnych. Siedmiu z nich zostało ukaranych mandatem karnym, natomiast wobec mieszkańca powiatu zawierciańskiego zostanie sporządzony wniosek o ukaranie do sądu.

Od początku tego roku w powiecie olkuskim, aż 110 kierowców straciło prawo jazdy za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym. Policjanci wciąż apelują do kierowców o rozsądek i przypominają o bezpiecznej jeździe.

Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze