narko 1

W ręce olkuskich policjantów wpadło dwóch mężczyzn, u których w mieszkaniach znaleziono blisko 11 kilogramów różnego typu narkotyków, tabletki ekstazy i viagry. Ponadto funkcjonariusze zabezpieczyli 88 tysięcy złotych w gotówce, a także telefony komórkowe oraz sprzęt elektroniczny.

Praca operacyjna mundurowych z Wydziału Kryminalnego doprowadziła do zatrzymania dwóch mężczyzn w wieku 58 i 32 lat. Mieszkańcy Bukowna i Olkusza mieli handlować substancjami psychotropowymi i narkotykami na terenie całego powiatu.

– W wyniku przeszukań miejsc zamieszkania podejrzanych mężczyzn, funkcjonariusze ujawnili: 9497,4 gramów marihuany, 862 gramy kokainy, 224,53 grama amfetaminy 167 sztuk tabletek ekstazy, 26 sztuk rosyjskiej viagry, a także worki strunowe różnych rozmiarów do pakowania towaru – relacjonuje st. sierż. Marika Guzik-Gajda.

Dodatkowo w mieszkaniach mężczyzn ujawniono 26 paczek papierosów, kilogram tytoniu bez polskich znaków akcyzy, pieniądze w kwocie 88 tys. zł, sześć telefonów komórkowych, skaner fal UKF, zagłuszarkę GPS oraz wykrywacz podsłuchów.

narko 2

Podejrzani zostali zatrzymani, natomiast narkotyki zabezpieczono i przekazano do badań laboratoryjnych. W piątek 26 stycznia przestępczy duet usłyszał prokuratorskie zarzuty posiadania i wprowadzania do obrotu znacznej ilości substancji zakazanych. – Sąd przychylił się do wniosku olkuskiej Prokuratury i aresztował podejrzanych na trzy miesiące. Dokonano też zabezpieczeń majątkowych na kwotę ponad 70 tys. zł – dodaje przedstawicielka KPP w Olkuszu.

Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii mężczyznom grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

narko 3

Fot. KPP Olkusz

 

8
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
8 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
...DropŚmietankaprzemoc AGRESJAlajon Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
...
...

[quote name=”Śmietanka”]Kto to jest ten
„SEREK”?[/quote]
Wynika z obserwacji, że to miejscowy mafioso. Ale i tak nie dorównuje bandzie policyjno- prokuratorskiej z Szczucina zamieszanej w serię zabójstw, które rozpoczęły się od zabójstwa Iwony Cygan i nadal się odbywają efektem domina a towarzyszy im niszczenie dowodów i utrudnianie śledztwa, mataczenie i tuszowanie przez tych, którzy z mataczeniem mają walczyć. I jak społeczność ma ufać takim kanaliom?
Już powszechne staje się, że jak człowiek zobaczy radiowóz nocą to zamiast poczucia bezpieczeństwa doznaje poczucie zagrożenia.

Drop
Drop

[quote name=”Śmietanka”]Kto to jest ten
„SEREK”?[/quote]
Jak można nie znać Serka?

Śmietanka
Śmietanka

Kto to jest ten
„SEREK”?

przemoc AGRESJA
przemoc AGRESJA

zaczyna sie od tego iż rodzice nie poswięcją dziecku czasu bo zwyczajnie są leniami.obserwuje dzieci i widzę od przedszkola 4latek jest agresywny w słowach i czynach ,Mamuśka tempa smieje się że synuś króluje w grupie,Radzi sobie siłą mięśni ,Z biegiem lat z pulchnego jasia wyrasta JON, pozdrawia cieplutko cosinus

pavv
pavv

[quote name=”lajon”]Ten starszy to Serek ?[/quote]
Wiekiem by pasował, a biorąc pod uwagę jego dorobek to faktycznie może 12 lat dostać. Inna sprawa, że słabo się kamuflował. Nie miał wcześniejszych doświadczeń czy jak? Przede wszystkim taką kasę się trzyma w banku ziemskim. Przynajmniej pod celą by się przydała.

lajon
lajon

Ten starszy to Serek ?

pavv
pavv

Te 26 paczek papierosów to czym się zasłużyło, żeby o nich pisać?

wujek
wujek

No dobrze 12 lat to max. narkotyki to zło, ale dlaczego za zabicie człowieka dostaje się czasem mniej i to nie w obronie koniecznej. Niedawno za zabójstwo kibica przez innych kibiców dostali po kilka lat. To znaczy za pobicie ze skutkiem śmierlenym. A czym bili? Nożami i maczetami.
Chyba że mam zle informacje.Ciekawe czy można pobić na śmierć siekierą albo nabojem od Magnum