Do 70 groszy obniżyły cenę za przejazd minibusy linii 450 S, kursujące pomiędzy osiedlem Młodych a Supersamem i teraz właśnie nimi jeździ większość pasażerów. Dla nich ważne jest, że mogą zaoszczędzić. Jednak ta oszczędność może być pozorna, bowiem kursujące na zlecenie Związku Komunalnego Gmin “Komunikacja Międzygminna” minibusy, w odróżnieniu od innych prywatnych spółek przewozowych z Olkusza, są dotowane z naszych podatków. Dopłata 90 groszy do każdego wozokilometra sprawia, że mogą sobie pozwolić na radykalne obniżki cen biletów. Czy jednak stosowanie takich praktyk można nazwać uczciwą konkurencją?

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
44 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
j@wo
j@wo
12 lat temu

Popieram apel o rejestrację, bardzo dobry pomysł. Nikt się pod nikogo podszywał nie będzie, czy to pod nicka, czy pod imię i nazwisko. Mam tylko wątpliwość, czy uniemożliwi to wielokrotne rejestracje tych samych osób pod różnymi nickami. Z tego co wiem, taki mechanizm jest niemozliwy. Problem dalej będzie istaniał, każdy będzie mógł napisać coć „oficjalnie” i za chwilę siebie popierać lub atakować adwersaży posługując innym nickiem.
PS. Do Łukasza Kmity, tak z ciekawości, mam pytanie: o naruszenie jakiego przepisu chodzi Panu w tym zgłoszeniu do prokuratury, bo sam miałem podobny problem.

Janosik
Janosik
12 lat temu

Ha! Brawo Panie Łukaszu! Jak już mówiłem, w Internecie anonimowości NIE MA! To, że ktoś się nie podpisze swoim imieniem lub nazwiskiem, nie znaczy, że jest anonimowy.

Propozycja dla administracji portalu. Komentarze TYLKO dla zarejestrowanych użytkowników. Konta dla osób publicznych specjalnie oznaczone, np. ikonką (burmistrz, radny, itp.).

Bardzo proszę się nad tym zastanowić, bo takie dyskusje nie tylko obrażają Pana Radnego, ale i m.in mnie jako mieszkańca Olkusza. Moje propozycję powinny zmiejszyć znacznie szczeniackie zachowanie sprezentowane przez niektorych wypowiadających się.

Łukasz Kmita
Łukasz Kmita
12 lat temu

Szanowni Państwo!!!

Komentarz nr „#39” którego autorem jest rzekomo użytkownik Łukasz Kmita pochodzący z dnia 2010-05-02 10:33 NIE JEST MOIM WPISEM.

Ktoś celowo zrobił ten wpis, aby mnie najprawdopodobniej skompromitować. Jeśli w/w sytuacje będą się powtarzać, sprawę skieruje do prokuratury.

O W/W GODZINIE PRZEBYWAŁEM W OKOLICY BAZYLIKI MNIEJSZEJ P.W. SW. ANDRZEJA AP. OLKUSZU.
Dopiero teraz wszedłem na portal Przeglądu i zauważyłem że ktoś podszywa się pode mnie.

z poważaniem

Łukasz Kmita
Radny Rady Miejskiej w Olkuszu
asystent posła Jacka Osucha

wielonickowiec
wielonickowiec
12 lat temu

To ja też przepraszam za podszywanie się za różne nicki w komentarzach. To było zachowanie nie fair. Co więcej po różnych przemyśleniach oznajmiam, że nie miałem racji w moich poprzednich wypowiedziach i w całości zgadzam się z panem ŁK. Dziękuję.

wyborca
wyborca
12 lat temu

kompromitacja Kmity na całej linii… żal

Łukasz Kmita
Łukasz Kmita
12 lat temu

Przepaszam wszystkich, za podszywanie się pod różne osoby i wprowadzanie w bląd. Obiecuję więcej tego nie robić i uczciwie zabiegać o głosy wyborców.
Pozdrawiam, miłego świętowania życzę w imieniu swoim Pana Posła, klubu PiS w Olkuszu etc.

wielonickowiec
wielonickowiec
12 lat temu

A tak w ogóle to klaszczę u Rubika buehehe 🙂 i jestem głupi

wielonickowiec
wielonickowiec
12 lat temu

Wnioski nasuwają się same, zostałeś złapany na innym forum i niczego Cię to nie nauczyło, nie doceniasz internautów, uważasz się za najmądrzejszego, a wszystkich wokół za durni których można nabijać w butelkę. Jak bardzo chcesz kolejnej kompromitacji, to rób tak dalej, a jeśli nie to naprawdę posłuchaj znajomych i przestań nieudolnie podszywać się pod różne osoby. Do roboty panie radny, bo to że masz nawijkę i parcie na papier, to wszyscy wiedzą. Konkrety i efekty, bo ileś nabazgrał interpelacji, to nikogo poza tobą nie obchodzi, i bez podszywania się pod cudze pomysły i cudzą pracę proszę.

Łukasz Kmita
Łukasz Kmita
12 lat temu

do Ciekawych wniosków dochodzisz „wielonickowiec”…
Nie zgodzę, się też z Janosikiem, że olkuszanie to buraki. To, że na tym form pisze 5 osób na krzyż, z czego 80 proc. ma za zadanie mnie dyskredytować, to już zauważyłem.
Może więc posłucham innych i rzeczywiście „ugryzę się czasem w język” i nic nie napisze w komentarzach.
Zainteresowanych zapraszam do osobistego kontaktu i wymiany poglądów.
z serdecznymi pozdrowieniami życząc udanego weekendu majowego 🙂

Łukasz Kmita

wielonickowiec
wielonickowiec
12 lat temu

Hm, jakiej by tu sobie rady dzisiaj udzielić? Szkoda czasu! Przecież jestem najlepszy, najmądrzejszy, najcwańszy, coraz lepszy w nabieraniu naiwnych, nikt i nic nie stanie mi na przeszkodzie w dążeniu do celu, wiecie jakiego buraki!

Janosik
Janosik
12 lat temu

Olkuszanie to buraki, widać to nawet w tych komentarzach. Za publiczne obrażanie można trafić pod sąd, o czym pan Kmita z pewnością wie, ale skąd może wiedzieć taki 'mądry ’, który jak na ironię w tej sytuacji jest właśnie głupi. Myśli, że jak podpisze się 'mądry’ nie podając imienia, nazwiska, telefonu to jest anonimowy. A po numerze IP to cię można znaleźć wszędzie. Jakby pan Kmita miał czas i głowę to chętnie pozwałby cię za nazwanie go „głupim gówniarzem”. Przegrałbyś z kretesem, bo nawet na adwokata by cię stać nie było.

Panie Łukaszu, mam prośbę do Pana. Niech Pan nie zwraca uwagi na komentarze tych nierobów i hołoty olkuskiej, co wróciła z Irlandii, bo się na zmywaku już nie opłacało zapieprzać 15 godzin dziennie. Najlepiej niech się Pan nie wypowiada na takim portalu w systemie komentarzy, a robi to w sposób godny współczesnego polityka, np. blog.

JIg
JIg
12 lat temu

do admina:
zmieńcie system obrazków z literkami podpisującymi komentarze, bo ten trudno rozgryźć

JIg
JIg
12 lat temu

[quote name=”mądry”]Kmita ta głupi gówniarz, [/quote]
kto tu jest głupi???
[quote name=”Łukasz Kmita”]D Mnie to nie rusza, bo znam swoją wartość.
[/quote]

no to powala

JIg
JIg
12 lat temu

[quote name=”mądry”]Kmita ta głupi gówniarz, we łbie nu się porypało, [/quote]
Mądry – bo wychodzi na to, że jesteś głupi

[quote name=”Łukasz Kmita”] Mnie to nie rusza, bo znam swoją wartość.
/quote]

A MNIE TO ROOOZAWLAAA 😆 😆 😆 😆 😆

prośba
prośba
12 lat temu

Nie popieram stylu dyskusji „mądrego”, ale też nie dziwię się zdenerwowaniu ludzi widzących co się w Olkuszu dzieje i jak usiłuje się nami manipulować z pomocą niektórych wiernych dziennikarzy. Rozumiem złość na partię, od której kandydata na prezydenta dowiaduje się, że nie jestem patriotą, bo nie jestem jego i jego partii zwolennikiem (nigdzie nie należę), diabli wzięli wartości wpajane przez dziadka AKowca, ojca Solidarnościowca, moją dumę z bycia Polakiem. dlatego nie dziwię się złości na obrzydliwy populizm, demagogie, sianie nienawiści i podziałów, no i żerowanie na nieświadomości ludzi, granie na uczuciach, manipulacje, ale nie dajmy się prowokować, zachowajmy rozsądek i poziom dyskusji, nasze nerwy nic tu nie dadzą.

Łukasz Kmita
Łukasz Kmita
12 lat temu

Dziękuję za komentarz „mądrego”.
Demokracja polega na tym, że każdy ma prawo wypowiedzieć się na dany temat (w kulturalny sposób, nie obrażając nikogo). Jeżeli ktoś uważa, że jestem głupim gówniarzem. Ok. Ma takie prawo. Mnie to nie rusza, bo znam swoją wartość.
Ale uważam, że trochę nie na miejscu jest ubliżanie panu posłowi oraz każdym innym osobom, szczególnie jeśli się to robi anonimowo. Trochę odwagi. Proszę się podpisać, podać namiary.
Moje chyba wszyscy znają:
tel. 784005080,
email: rzecznik.ceg@wp.pl

MOŻEMY SIĘ NIE ZGADZAĆ, ALE SIĘ SZANUJMY 🙂

pozdrawiam

mądry
mądry
12 lat temu

Kmita ta g..i g…..z, we łbie nu się p…….ło, a czy przypadkiem nie był pracownikiem ZKGKM i go wywali? . A poseł, to może by ruszył głową i pomyślał czy go nie manipulują g……….ze. Panie ślusarz nie da się chyba zrobi młotka z piasku?, mówię do posła, nawet c….ły to wiedzą!

NATALKA
NATALKA
12 lat temu

fajnie że są busy tańsze 450 S 🙂 😀 😆

życzliwy
życzliwy
12 lat temu

Panie Kmita, Pana parcie na media jest w Olkuszu słynne, szkoda że Pan tak marnuje dużą energię i chęci, mógłby Pan zrobić wiele dobrego, a to ludzie dostrzegą i zapamiętają bez pomocy gazet, napradwę szkoda, ale jeszcze wszystko przed Panem, życzę przemyślenia tego i pomyślności w dobrym wyborze dalszej drogi. PS. Pycha i samochwalstwo nie przystoi chrześicjaninowi

przegląd przed 15
przegląd przed 15
12 lat temu

nie tylko w urzędzie pracują od rana i nie tylko tam przeglądają internet i nie tylko tam widzą co się wokół dzieje panie radny, nie wszyskich da sie tak łatwo kupić na lep propagandy

ela
ela
12 lat temu

żenujące, są pieniądze na doinwestowanie PRYWATNEGO przewoźnika a nie ma pieniędzy na sfinansowanie chociaż jednego etatu dla przedszkolanki w którymkolwiek z olkuskich przedszkoli!!!

wyborca
wyborca
12 lat temu

czemu na 22 wpisy połowa jest autorstwa Kmity… pod róznymi nickami?…

Janosik
Janosik
12 lat temu

Krytykujecie p. Kmitę, tylko dlatego, że to właśnie tylko On udziela się w lokalnych mediach, próbuje rozwiązywać spory. A teraz pytanie za 100 punktów? Potrafilibyście wymienić wszystkich członków rady miejskiej? No tak, Kmita…i… e… Tak odpowiedziałaby połowa Olkuszan. Ten kto się najbardziej udziela jest najbardziej krytykowany. Niech się pan, panie Kmita nie przejmuje a robi swoje. I kiedy zajdzie pan daleko Ci wszyscy zazdrośnicy i nieroby co tylko potrafią krytykować dopiero może wtedy zrozumieją swoją nierozwagę.

walec
walec
12 lat temu

ostatni wpis „ale, nie na temat” o godz. 07:24 🙂

w Urzędzie Miasta przegląd prasy (w tym internetowej) już od rana…

nie na temat, ale
nie na temat, ale
12 lat temu

Aktywność na pokaz należy odróżniać od rzeczywistej pracy, którą wielu wykonuje bez zabiegania o poklask i się nią nie chwali, jesli mierzyć ilością interpelacji skuteczność posłów albo radnych, to warto wcześniej podliczyć ile z tych interpelacji spowodowało dla nas zwykłych obywateli jakies zmiany na plus. A odnośnie kwestii religii – to prywatna sprawa każdego człowieka, czynienie z tych spraw zarzutu lub powodu do chwały świadczy o braku zrozumienia prawdziwej religijności.

Łukasz Kmita
Łukasz Kmita
12 lat temu

Proszę spojrzeć na moją pracę od początku kadencji. Kilkadziesiąt pytań zadawanych na prawie każdej sesji, liczne interpelacje… Może dla tego, tak wiele osób nie podoba sie moja działalność.
Temat komunikacji leży mi na sercu, ponieważ się tym pasjonuje. A temat ten nabrzmiał w ostatnich kilku miesiącach. Więc wypowiadam się na w/w tematy na bieżąco.Zachęcam do porównania pracy innych radnych z pracą radnych PiS. 🙂
Pozdrawiam wszystkich. Liczę na bardziej trafną krytykę.
PS. rzeczywiście wiara i postępowanie wg. jej zasad to dal mnie priorytet. Więc nie ma się czego wstydzić, że chodzę do kościoła częściej niż w niedzielę.

wyborca
wyborca
12 lat temu

kmita więcej czasu spędza w kościele niż w pracy hehe

olek
olek
12 lat temu

Panie Łukaszu Kmita, dlaczego porusza Pan kwestie wrażliwe na kilka miesięcy przed wyborami?
Gdzie był Pan przez ostatnie trzy i pół roku? Nie wystarczy wyszukać problem, nagłośnić go w lokalnych mediach, złożyć interpelację, a potem. No właśnie potem, szukać następnego tematu. Niech Pan się zastanowi, czy jest Pan radnym, czy dziennikarzem śledczym? Od wyszukiwania idiotyzmów w Olkuszu powinny być media, zaś Pan od roboty!
Wracając do ZKG, przecież na początku kadencji był Pan jednym z pracowników tej firmy, dlaczego nie wprowadzał Pan innowacji, przecież jest Pan w koalicji rządzącej w Olkuszu, reprezentuje Pan dużą siłe polityczną, macie posła na sejm!!!
Tymczasem szukanie tanich sensacji i składanie interpelacji nie jest ciężką pracą, zachowuje się Pan jak „stary wyjadacz” polityczny!!!
Proszę przedstawić szerokiej opinii publicznej sukcesy jakie Pan osiągnął w mijającej kadencji_
Bo z szacunku do stanowiska jakie Pan reprezentuje, ale Pańska aktywność jest coś Podejrzana! 😛

Łukasz Kmita
Łukasz Kmita
12 lat temu

Trzeba tez pamiętać obiektywnie, że liczba pasażerów korzystających z komunikacji miejskiej spada… powodów jest kilka. Także i ten, że Urzędnicy w ostatnim czasie wydali kilka nowych pozwoleń na nowe linie busowe, które automatycznie odbierają pasażerów autobusom….
I tak się to wszystko zapętla.

Jedno jest pewne. Władze ZKG KM w Olkuszu mają trudny orzech do zgryzienia. Problemów jest mnóstwo, a pieniędzy w kasie brak.

theGodFather
theGodFather
12 lat temu

ja proponuję zrobić debatę dotyczącą olkuskiej komunikacji! myślę że Przegląd byłby zainteresowany, zaprosiłoby się przedstawicieli ZKGKM (myślę że byliby chętni włącznie z zarządem), radni w tym Pan Kmita, busiarze oraz pasażerowie. co wy na to??? pewnie by to za wiele nie dało ale możnaby przynajmniej porozmawiać o funkcjonowaniu komunikacji, o przyszłości, o problemach itd bo mnie się wydaje że ta obecna sytuacja jest chora i jak najszybciej coś trzeba zrobić zanim będzie za późno.

Łukasz Kmita
Łukasz Kmita
12 lat temu

Dla mnie linia 450 powinna być opłacalna. Czemu. Kalkulacja jest prosta.

Stawka za wozokilometr wynosi ok 3,20 zł. Trasa S-Sam-os. Młodych to 5,6 km. Przejazd w jedną stronę daje 18 zł.

Wystarczy więc, że autobusem jechało 8 osób pełnopłatnych (bilet za 1,60) daje to 12,80 zł i 8 uczniów/studentów.
Jeśli stworzyliśmy busy 450 S, do których ZKG musi dopłacać to liczba osób na 450 znacząco spadła.

Wzrosła liczba osób jeżdżących busami – wiadomo dlaczego – bo taniej i jeżdżą częściej. Więc przychody ze sprzedaży biletów znacząco spadły.

Kto dopłaci brakujące pieniądze??? Głównie gmina Olkusz.

Propozycja moja była taka. Na linii 450 cena biletu wynosi tyle ile na 450S – czyli 1 zł. Wtedy więcej pasażerów pojedzie 450 i więcej sprzeda się biletów.

Łukasz Kmita
Łukasz Kmita
12 lat temu

Chyba każdy z nas widzi, ze problem w komunikacji jest… To co Państwo piszecie na temat autobusów i busów, w wielu wypadkach jest prawdą.
W takim mieście jak Olkusz, jeśli zdecydowano się na komunikacje miejską plus uzupełnienie busy, należało zadbać o porządek. Nie może być tak, że jedzie bus linii 450S, (po 70 gr) a za nim 15 sekund autobus 450 (za 1.60). Do obydwu pojazdów dopłacają mieszkańcy. Te pieniądze można przeznaczyć na remont szkół albo ulic.
Uważam, że obecne władze ZKG KM zrobiły wiele dobrego w olkuskiej komunikacji. Pojawiły się pojazdy nowszego typu, które nigdy w Olkuszu by nie zagościły na stałe. I to jest wielki plus Związku.
Ale tworzenie konkurencji (linii 450 S) dla swojej linii (450), było i jest dla mnie niezrozumiałe.

pasażerka
pasażerka
12 lat temu

Wyborco! Tak, dojeżdżam busami do domu, również 450S, bo w d…. mam czekanie 30 minut na autobus!!! Jakoś nie widziałam tam matki z dzieckiem na wózku i inwalidy, bo jak mają do niego wsiąść. Wiem bo mam babcię uprawnioną do bezpłatnych przejazdów i sąsiada z pierwszą grupą inwalidzką, którzy mają prawo do bezpłatnych przejazdów, ale tylko w autobusie. Mówię o kursach 450 którymi teraz prawie nikt nie jeździ z wyjątkiem rencistów, emerytów, inwalidów i uprawnionych do bezpłatnych przejazdów.

wyborca
wyborca
12 lat temu

pasażerko: autobusy jeżdżą puste??? zapraszam na obojętnie jaką linię ok. godz. 7-8 rano i ok 14-15 a zobaczymy; ja szczególnie znam autobusy jeżdżące do Kosmolowa i Bukowna i rano z Zadola kosm. kursem o godz. 7:15 jedzie ok 100 osób! podobnie jest na innych liniach; zobaczcie sobie jak wyglądaja linie G, ZZ, 460, 470, 476, 477, BP rano! ale gdzie tam wg pasażerki (zapewne śmierdzącego zardzewiałego zagrzybiałego busa firmy Transportowiec) autobusy jeżdżą puste. Z moich obserwacji wynika że najbardziej nieopłacalną linią jest … 450; same dziadki! co do dotowania – nie wiem czy wiecie po co ono jest – to jest zapłata za przejazdy osób po 70, inwalidów, studentów, emerytów, uczniów którzy maja ulgi i również za mamy z wózkami za które płacić nie muszą.

pasażerka
pasażerka
12 lat temu

Wyborco! Wyobraź sobie, że wiemy!!! Tu poruszony jest inny temat. ZKG „KM” nie dotuje linii nierentownej, na której nikt nie chce jeździć, ale linię, która świetnie prosperuje, bo obsługują ją dwie prywatne firmy!!! A autobusy, dotowane w większej kwocie jeżdżą puste.

wyborca
wyborca
12 lat temu

a czy wiecie że dotowanych z waszych/naszych pieniędzy jest nie tylko linia 450S a jeszcze prawie 30 innych linii!!! Pani Renkiewicz chyba fiknie na zawał jak to przeczyta! toż to z naszych podatków!
rozumiem że jest ogólna nagonka na ZKGKM, myślę że można to rozwiązać w p…u, tylko ja się pytam kto będzie zowił ludzi do Bukowna, Klucz itd busy? ciekawe czy busy przewiozą tak sporo ludzi! i jesli nie bedzie Związku to nie liczcie że ceny biletów zostaną takie jak teraz, jak np. w busie do Bukowna czy Klucz trzeba zapłacic 2,50 to gdy zniknie Związek busiarze beda mogli robic co chcą i np. bilet bedzie kosztował 4 zł… a mi się wydaje że cen biletów ZKGKM tak łatwo nie da się zmienic, gdyz o tym decyduje zgromadzenie czy jak to sie tam zwie… ale pani renkiewicz ma troszke ograniczone pojecie o komunikacji, a panu kmicie sie dziwie; najciekawsze jest to że nikt nie widzi burdelu z busmai jaki teraz jest m.in. na petli na osiedlu młodych, na supersamie i na ul. kosiuszki

Anex
Anex
12 lat temu

Popieram Panią Renkiewicz i Pana Kmitę 🙂
Ludzie weźcie po uwagę, że przy tak dużej ilości busów,a małym koszcie przejazdu linia 450 nie będzie miała szans na utrzymanie się! Uważam że linia 450S jest wogóle nie potrzebna w Olkuszu to i bilety na 450 byłyby tańsze. I jeszcze jedno kobiecie z wózkiem, inwalida, starszym ludziom, osobą z zakupami ciężko wsiada się do busa!

pasażer
pasażer
12 lat temu

[quote name=”Janosik”] I zapewniam, że nie jestem Kmitą, on gdy się wypowiada podpisuje sie imieniem i nazwiskiem.[/quote]
Ciekawy sposób autozaprzeczenia 🙂 , i ten kwiecisty język. Nerwy puszczają???
A ja tam się cieszę, że mogę zaoszczędzić trochę kasy i myślę, że nie jestem w tym odosobniony, proszę waszmości Janosiku

Janosik
Janosik
12 lat temu

pasażer, a interesy przewoźników to co? Dlaczego mają nie reagować na dopłaty z państowych pieniędzy dla prywatnego przewoznika? Nie wiem czy gdzies pracujesz, ale powiedzmy, że przejmuję twoją robotę za powiedzmy 300 zł /miesiąc pod warunkiem że gmina dopłaci mi 3000 zł co miesiąc, byłoby w porządku? Nie pieprz głupot je..pie, wracaj na wioche paść bydło, a nie w polityke. I zapewniam, że nie jestem Kmitą, on gdy się wypowiada podpisuje sie imieniem i nazwiskiem.

pasażer
pasażer
12 lat temu

O co Wam chodzi ludzie (mam na myśli panią redaktor Renkiewicz i pana Kmitę)?
Przecież z materiału jasno wynika, że pasażerowie są zadowoleni, a Wasze utyskiwanie nie jest w interesie pasażerów tylko w interesie własnym partyjnym, bo trzeba zaistnieć!!! A w szczególności po tylu oststnich występach pana Kmity związanych z pogrzebami, odnoszę wrażenie, że radny Kmita chce zmienić trochę ostatni image.
Wracając do cen biletów, jeżeli przewoźnik padnie, to na pewno na jego miejsce będzie kolejnych dwóch chętnych (przynajmniej), nie obawiałbym się o to. A nam pasażerom najbardziej zależy na zaoszczędzeniu pieniędzy. Jak pan Kmita, jako dyrektor biura poselskiego bierze z naszych pieniędzy kilka tysięcy złotych to jest to moralne, jak my szaraczki, możemy zaoszczędzić kilka złotych, to już jest niemoralne! Poszukaj sobie pan innego tematu, panie Kmita!!!

jagoda
jagoda
12 lat temu

ty, pasażer, ja mieszkam na wsi ale takiej wiochy jak ty to nie robię

pasażer
pasażer
12 lat temu

pisze się „TĘ PROMOCJĘ” a nie „tą promocję” wie…aro!

Maryleczka
Maryleczka
12 lat temu

Odnośnie busów i busiarzy na pętli Krasińskiego. bardzo prosze abyscie znalezli sobie miejsce postoju busow na petli na krasinskiego, a nie hamsko podjeżdzać pod przystanek zasłaniając cały widok i utrudniając podjazd autobusów i busów miedzymiastowych, Pani redaktor sobie podjedzie na pętle, najlepiej rano, i zobaczy jak te busy tam stoją! podjeżdzają pod nos i myslą, że jak ktoś do dąbrowy chce jechać to sie nagle rozmysli i z nim pojedzie. Busiarze albo macie wyznaczyony pas postoju, albo sie o taki staracie, a nie podjezdzajce, prostaki, pod przystanek

Janosik
Janosik
12 lat temu

Witam,

transport osobowy w Olkuszu to paranoja.Dlaczego w ogóle można coś dotować przecież jest wolny rynek, jak coś się nie opłaca to się tego nie robi. jest dwóch budowlańców – obaj pracują za 10 za godzinę z jednakową jakością. Ale jeden z nich dostaje dotacje 1000 zł miesięcznie, więc obniża stawkę do 8 zł/h zachowując poprzednią jakość. Z którego byś skorzystał? żadnych dotacji!!!!! Panie Kmita, rozwal Pan tą klikę i tą durnotę, jak państwo może dotować prywatną firmę!!! Państwo nie może mieć wpływu na gospodarkę – NIE MOŻE! No ale skąd bidni łolkuszanie mogą to wiedzieć, jak ich tylko interesuje nażreć sie wziońć pensyje i uchlać sie, ehhh